moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Komandosi zatrzymali groźnego terrorystę

Samiullahhaq Maulawi Sahib, jeden z najbardziej poszukiwanych afgańskich terrorystów, został ujęty. Kilka dni temu nocną operację przeprowadzili polscy żołnierze sił specjalnych razem z funkcjonariuszami afgańskich służb specjalnych. Terrorysta dowodził grupą rebeliantów, która organizowała zamachy na wojska koalicji. W trakcie zatrzymania znaleziono przy nim materiały wybuchowe.
 


W Afganistanie Sahib był poszukiwany listem gończym. Podejrzewany jest o szkolenie terrorystów i organizowanie zamachów na administrację rządową i wojska koalicji ISAF. – Działał we wschodnich prowincjach Afganistanu, również w Ghazni – mówi ppłk Ryszard Jankowski, rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Specjalnych.

Komandosi operację jego zatrzymania przeprowadzili w nocy z 7 na 8 maja w dystrykcie Andar w  prowincji Ghazni. – Znaleziono przy nim urządzenia wykorzystywane do produkcji improwizowanych urządzeń wybuchowych i środki łączności – mówi mjr Dariusz Osowski, rzecznik XIII zmiany PKW. 

To już kolejny groźny terrorysta zatrzymany przy udziale polskich żołnierzy w tym roku.
W styczniu polscy komandosi i afgańscy antyterroryści zatrzymali Mullę Saeeda Rahmana. Znajdował się na wysokim miejscu listy najgroźniejszych przestępców poszukiwanych przez wojska koalicji w Afganistanie. Był on odpowiedzialny m.in. za porwania i przygotowywanie zamachów z użyciem min pułapek, tzw. IED (Improvised Explosive Device), na wojska koalicyjne i afgańskie siły bezpieczeństwa w dystryktach Ghazni i Deh Yak.

W lutym ujęto Abdula Wali, byłego dowódcę grupy rebeliantów, która działała w prowincji Ghazni. Był specjalistą w konstruowaniu i podkładaniu min pułapek.

Natomiast Habib Rahman, podejrzany o skonstruowanie ładunku, który w 2011 roku zabił pięciu polskich żołnierzy, został zatrzymany w marcu. Znaleziono przy nim gotowy do transportu dziesięciokilogramowy ładunek wybuchowy.

EK

autor zdjęć: st. chor. sztab. Adam Roik (Combat Camera DOSZ)

dodaj komentarz

komentarze


Zjednoczeni pod Biało-Czerwoną
 
Święto ludzi z pasją
Tych chwil z Dachau nie da się wymazać…
Baltic Sea Under Control
Zatopiony problem
Trzy dekady DGW
Wywieś flagę państwową! Cześć Biało-Czerwonej!
Kolejowy sabotaż udaremniony
Spartakiadowe zmagania w Łasku
Wylicytuj Buzdygan i pomóż chorym dzieciom!
Szef MSZ do Rosji: Nigdy więcej nie będziecie tu rządzić
Poznać rakietowego Homara
Jeszcze więcej OPW w roku 2025
Więcej na mieszkanie za granicą
Prezydent wręczył awanse generalskie
Pracowity dyżur Typhoonów
Tarcza Wschód. Porozumienia z Lasami i KOWR-em
Ile kosztują Starlinki dla Ukrainy
„Widziałem wolną Polskę. Jechała saniami”
Zmiany w organizacji bazy logistycznej w Jasionce
Zarzuty w sprawie ujawnienia fragmentów planu „Warta”
Polska kupi najnowsze rakiety AMRAAM
Szabla hubalczyków
Żołnierze usuwają skutki nawałnicy
Wyrok za tragiczny wypadek
Henry Szymanski na tropie prawdy
Gdy sekundy decydują o życiu
Podniebny Pegaz
Feniks zakończony. Pomoc trwa
„Pułaski” na Atlantyku
Więcej polskiego trotylu dla USA
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Sport kształtuje mentalność
Ratownicy medyczni szkolą się z samoobrony
Polskie Siły Zbrojne – wciąż nieopowiedziana historia
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
Rex Bolizlavus
Nowi generałowie Wojska Polskiego
Su-22, czyli cztery dekady w siłach powietrznych
Polska i Norwegia zacieśniają stosunki
Pilecki ucieka z Auschwitz
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Wojskowe” przepisy budowlane do zmiany
PKW Łotwa – sojusznicze zaangażowanie
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
USA wycofają się z działań na rzecz pokoju w Ukrainie?
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny
Wyścig zbrojeń wystartował
Podniebne wsparcie sojuszników
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Medycyna na morzu
Konstytucja – fundament dla pokoleń
Pierwsza misja Gripenów
Podhalańczycy upamiętnili kolegów poległych w Afganistanie
Musimy być gotowi na najtrudniejsze scenariusze
Więcej amunicji do Rosomaków
Piękny przykład patriotyzmu
Rodzina na wagę złota
Polskie F-16 w służbie NATO
Pod żaglami – niepokonani z AMW
Medale Pucharu Świata zdobyte przez żołnierzy na ringu
Składy wysokiego ryzyka
Tuzin rekordów Wojska Polskiego w pływaniu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO