O NAS

Wojskowy Instytut Wydawniczy (WIW) jest instytucją kultury przy Ministerstwie Obrony Narodowej. Flagowym wydawnictwem WIW-u jest „Polska Zbrojna” – miesięcznik (do marca 2012 roku – tygodnik) wojskowych opinii poświęcony poszczególnym rodzajom sił zbrojnych, wydawany od 1921 roku.

„Polska Zbrojna” to pismo skierowane nie tylko do żołnierzy, lecz także do wszystkich tych, których interesują sprawy polskiej armii, armii innych państw oraz szeroko rozumianej obronności. Czytelnicy znajdą tu materiały dotyczące techniki wojskowej, felietony, wywiady, relacje ze służby żołnierzy w misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju czy po prostu porady prawne. Jest to jedyny w Polsce miesięcznik o tematyce wojskowej i około wojskowej wydawany przez wojsko. Znajdą tu coś dla siebie żołnierze, ale także osoby cywilne zainteresowane polityką międzynarodową, zbrojeniami, historią czy rekonstrukcjami dawnych dziejów.

„Polska Zbrojna” (a tym samym i WIW) obejmuje patronatem również wiele imprez i wydarzeń o tematyce wojskowej (konferencje, rekonstrukcje itp.) i nie tylko.

Regularnymi czytelnikami „Polski Zbrojnej” są także przedstawiciele najwyższych organów państwowych. Nasze wydawnictwa regularnie trafiają do Kancelarii Prezydenta, Premiera, wszystkich przedstawicielstw wojskowych w Polsce, dyrektorów departamentów MON, dowódców rodzajów sił zbrojnych oraz do zwykłych żołnierzy.

Z myślą o czytelnikach zainteresowanych polską armią oraz wydarzeniami z nią związanymi stworzyliśmy portal – polska-zbrojna.pl. To novum na rynku medialnym – wojskowy serwis informacyjny, będący źródłem bieżących wiadomości z jednostek rodzajów sił zbrojnych, a także z misji, w które zaangażowani są polscy żołnierze. Atutem portalu jest jego multimedialność – filmy oraz zdjęcia pozwalają zajrzeć na poligon w trakcie ćwiczeń oraz zobaczyć trud codziennej żołnierskiej roboty. Aktualne wydarzenia są komentowane przez naszych dziennikarzy oraz ważne i znane osobistości wojskowe, którym oddaliśmy do dyspozycji blogi. Czekamy także na głos czytelników – otworzyliśmy możliwość komentowania i dyskutowania na temat prezentowanych przez nas treści w formie komentarzy.

Wspomniane inne wydawnictwa WIW-u to m.in.: dwumiesięcznik – „Przegląd Sił Zbrojnych.

Zapraszamy do odwiedzenia portalu polska-zbrojna.pl, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat miesięcznika oraz innych naszych wydawnictw, a także ściągnąć elektroniczne ich wersje (zakładka Archiwum). „Polskę Zbrojną” można również znaleźć w salonach prasowych, takich jak EMPIK czy Kolporter.

About us - English version


Dokumenty

Statut Wojskowego Instytutu Wydawniczego

Regulamin przekazywania materiałów do WIW


 

PZ

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO