moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mistrzostwa WOT w pięcioboju wojskowym

W dniach 2-4 czerwca 2023 na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pięcioboju wojskowym. W zawodach wystartowało ponad 100 żołnierzy. Mistrzynią WOT została reprezentantka 4 Warmińsko-Mazurskiej BOT, a tytuł Mistrza WOT zdobył reprezentant 1 Podlaskiej Brygady OT.

Mistrzostwa w pięcioboju wojskowym organizowane są w Wojskach Obrony Terytorialnej od 2020 r. W tym roku po raz kolejny wystartowali w nich najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki z Brygad OT z całej Polski. Rywalizowali oni w strzelaniu z karabinka MSBS GROT, pokonywaniu toru wodnego i lądowego, rzucie granatem oraz w biegu przełajowym.

Tegoroczna edycja zawodów była niezwykle wymagająca, a rywalizacja bardzo zacięta. Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom sprawności i wyszkolenia, o czym świadczy chociażby nowy rekord WOT w pokonywaniu lądowego toru przeszkód mężczyzn. Realizacja przedsięwzięcia, jakim jest pięciobój wojskowy, jest niezwykle istotna bowiem kształtuje wszechstronność naszych żołnierzy i zachęca ich do rozwoju.

– powiedział płk Andrzej Głowacki, Szef Pionu Szkolenia Dowództwa WOT.

Zawodnicy rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn. Najlepsza wśród indywidualnej klasyfikacji kobiet okazała się reprezentantka 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, drugie miejsce zajęła przedstawicielka 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT, a na trzecim miejscu uplasowała się zawodniczka 9 Łódzkiej Brygady OT. W kategorii mężczyzn Mistrzem WOT w pięcioboju wojskowym został żołnierz 1 Podlaskiej Brygady OT, drugie miejsce zajął zawodnik 16 Dolnośląskiej Brygady OT, a na trzecim miejscu znalazł się przedstawiciel 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT.

W klasyfikacji drużynowej kobiet pierwsze miejsce zajęła 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT, drugie miejsce zdobyła 14 Zachodniopomorska Brygada OT, a na trzecim miejscu znalazła się 9 Łódzka Brygada OT. Zaś w klasyfikacji drużynowej mężczyzn pierwsze miejsce zajęła 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT, drugie miejsce zdobyli reprezentanci 9 Łódzka Brygada OT, a trzecie 3 Podkarpacka Brygada OT.

Jak podkreśla indywidualna Mistrzyni WOT, reprezentantka 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady:

Jestem zadowolona z wyniku, ciężko na niego pracowałam. Pięciobój był bardzo wymagając. Najcięższą konkurencją dla mnie, ale również tą, dzięki której udało mi się wejść na pierwsze miejsce podium był lądowy tor przeszkód. Do mojego wyniku przyczyniło się wsparcie drużyny. Panowała świetna atmosfera.

Doświadczenie zawodników pozwala z roku na rok poprawiać wyniki, co przekłada się na coraz wyższy poziom zawodów. Tegoroczne Mistrzostwa, okraszone rekordem Wojsk Obrony Terytorialnej w pokonywaniu lądowego toru przeszkód mężczyzn, wyłoniły zawodników najbardziej wszechstronnych w konkurencjach, które są wyznacznikiem wzorowej sprawności fizycznej, jaką powinien szczycić się żołnierz.

***

Pięciobój wojskowy – to nieolimpijska dyscyplina sportów wojskowych, łącząca biegi ze strzelaniem i pływaniem. Ma ona na celu kształtowanie wszechstronności zawodnika-żołnierza poprzez stosowanie tzw. treningu przekrojowego.

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Barakudy z Polski
Twarzą w twarz
Zatrzymać drona
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Bez zmian w emeryturach
Zbrodnicza farsa
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Wsparcie ma znaczenie
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Sztuka tworzenia kryptonimu
PIRX-1 na orbicie
Domek Pilota w LAW otwarty
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
USA znów uderzyły w Iran
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Śmierć w sercu Azji
NATO liczy wydatki przed szczytem
Mundur w paczkomacie
Przełomowe zdolności artylerzystów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Studenci w koszarach
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Zmiana na szczytach US Army w Europie
„Iks” nasz powszedni
Podróż w ciemność
Paliwowy krwiobieg NATO
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
NATO zwiększy produkcję broni
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Dronowy kierunek przyszłości
Airbus A330 MRTT
Drony na Legii
Królowa wspinaczki kończy karierę
Sojusznicza medycyna pola walki
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Szerszeń z Sochaczewa
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Przełomowe porozumienie
Równanie z „Iksem”
Tropem tajemnic z przeszłości
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Nadchodzą zmiany
PKW Irak zostaje w Jordanii
Polski wkład w operację „Overlord”
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Miliardy na obronność
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Prezydent RP o szczycie NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO