moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ruszyła rejestracja na MSPO 2023

Ubiegłoroczna, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zgromadziła 613 wystawców z 33 krajów świata. Targi odwiedziło 60 delegacji z 39 państw, w tym osiem szczebla ministerialnego. Na MSPO 2022 pojawiło się 25 tysięcy gości z całego świata. Tegoroczna wystawa zgodnie z ostrożnymi szacunkami ma szanse być jeszcze większa. Na potrzeby ekspozycji wybudowana zostanie dodatkowa hala tymczasowa. Takie hale pojawiają się w kieleckim ośrodku m.in. podczas Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.

Trwają intensywne przygotowania do wydarzenia, maj to tradycyjnie czas na wojskowy rekonesans w Targach Kielce.
W spotkaniu, trwającym zazwyczaj kilka dni biorą udział koordynujący Wystawę Sił Zbrojnych przedstawiciele Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Sztabu Generalnego WP, Dowództwa Operacyjnego SZ , reprezentanci Baz Logistycznych oraz przedstawiciele grupy zadaniowej MSPO. Rekonesans jest okazją do wielu niezbędnych ustaleń dotyczących rozmieszczenia stoisk, zakwaterowania żołnierzy czy transportu sprzętu. Omawiana jest także ekspozycja organizowanej w tym roku po raz 24. Wystawy Sił Zbrojnych, która zatytułowana będzie „Nowy sprzęt-nowe wyzwania-nowe możliwości.”

MSPO to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się od 5 do 8 września 2023 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa. PGZ będzie także największym polskim wystawcą. Grupa wraz z firmami wchodzącymi w skład holdingu zajmą całą halę C oraz sporą część terenów zewnętrznych.

Od 2004 roku ważnym elementem MSPO są Wystawy Narodowe. Podczas tegorocznego Salonu już po raz drugi w historii Krajem Wiodącym będzie Korea Południowa. Pojawienie się azjatyckiego partnera w tej roli to naturalny krok. Polska zdecydowała się na zakup olbrzymiej ilości sprzętu z tego kraju. Na południowokoreańskiej Wystawie Narodowej, która zajmie blisko 2 tys. mkw, pojawią się potentaci rynku, między innymi: Hanwha, Hyundai Rotem, KAI, HHI, LIG, Poongsan, KIA, LS Mtron, Huneed, SNT i inne.
Merytorycznym uzupełnieniem MSPO będą seminaria i konferencje, także takie o charakterze międzynarodowym.
Rejestracja i sprzedaż biletów na targi są już dostępne online na stronie www.mspo.pl. Bilety na MSPO mogą kupić jedynie osoby pełnoletnie.

Zapraszamy do Targów Kielce od 5 do 8 września 2023! 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Targi Kielce S.A.

dodaj komentarz

komentarze


OSA wystartowała!
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Pancerna nauka strzelania
Kierunek: przyszłość
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Klucz do przyszłości
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Powaga w lekkości
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Międzynarodowy poligon AWL
Centrum wsparcia dla AH-64E
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Patrol z Syriusza
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zielone światło dla potwora
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Francuska tarcza dla NATO
Cel: Podwoić moc
Nie pozwala spocząć na laurach
Buzdygany 2025 wręczone
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Prezydenckie weto dla SAFE
PFM bez tajemnic
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Polskie antydrony z Gdyni
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Trójskok Belmy
Rekompensaty dla weteranów
Wodny test Rosomaków
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Kosmiczny Bałtyk
AWL stawia na rozbudowę
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Co kryje Bałtyk
Cyberterytorialsi uczą się, jak przetrwać w trudnym terenie
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Zacięta walka o medale pod siatką
The Beginning of Great History
Zakochałam się w slalomie
Leopard nie stoi w kolejce
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Polski sukces w Duńskim Marszu
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
PKW Irak ewakuowany
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
Piekło „Pługa”
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Polska będzie zbrojna!
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO