moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pięć Polek pobiegnie w biegu pościgowym

Zwycięzcami biatlonowych sprintów podczas pierwszej rundy zawodów o Puchar Świata w szwedzkim Östersund zostali Czeszka Gabriela Soukalova i Francuz Martin Fourcade. Najlepiej z reprezentantów Polski spisała się Weronika Nowakowska, która zajęła 21. miejsce. W kończącym inauguracyjną rundę biegu pościgowym wystatuje pięć polskich biatlonistek, czyli wszystkie, które walczyły o punkty w sprincie. Niestety, żadnemu z trzech naszych zawodników nie udało się zakwalifikować do czołowej „60”.

 

Z pięciu Polek, które wystartują w biegu pościgowym cztery uplasowały się w sprincie w pierwszej „40”. Oznacza to, że punktów do klasyfikacji Pucharu Świata nie zdobyła tylko jedna z nich. Tym razem nie punktowała kpr. Krystyna Guzik. Reprezentantka wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego uplasowała się na 45. pozycji. Natomiast punkty, oprócz najlepszej z Polek Nowakowskiej, wywalczyły: st. szer. Magdalena Gwizdoń (zajęła 24. lokatę), Monika Hojnisz (36) i szer. Kinga Mitoraj (39). Ta ostatnia strzelała najlepiej z Polek. Obok czternastu innych zawodniczek była bezbłędna na strzelnicy. Pozostałe cztery Polki biegały po dwie karne rundy.

W stawce 101 biatlonistek najlepiej radziła sobie w Östersund Gabriela Soukalova. Czeszka wyprzedziła o 15 s Włoszkę Federicę Sanfilippo i o 38,4 s Ukrainkę Olenę Pidruszną.

W rywalizacji 105 biatlonistów tylko jeden był bezbłędny na strzelnicy. Żadnej karnej rundy nie biegał jedynie Kanadyjczyk Macx Davies. Mimo doskonałego strzelania uplasował się dopiero na dziesiątej pozycji. Natomiast zwycięzca biegu, sierżant francuskiej armii Martin Fourcade, triumfował mimo dwóch „pudeł”. Dwie karne rundy biegał również trzeci na mecie Norweg Ole Einar Bjoerndalen. Z kolei drugi w klasyfikacji Niemiec Arnd Peiffer biegał jedną karną rundę. Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik, który zajął 87. pozycję, oddał pięć niecelnych strzałów. Dwaj pozostai nasi reprezentanci, Mateusz Janik i st. szer. Łukasz Szczurek, biegali po sześć karnych rund.

Wyniki
Sprint kobiet
1. Gabriela Soukalova (Czechy) 19 min 46,2 s (0 karnych rund)
2. Federica Sanfilippo (Włochy) – strata 15,0 s (0)
3. Olena Pidruszna (Ukraina) – 38,4 (1)
4. Franziska Preuss (Niemcy) – 39,8 (1)
5. Tiril Eckhoff (Szwecja) – 40,4 (1)
6. Marie Dorin Habert (Francja) – 42,9 (2)

21. Weronika Nowakowska (Polska) – 1.14,8 (2)
24. Magdalena Gwizdoń (Polska) – 1.21,2 (2)
36. Monika Hojnisz (Polska) – 1.44,0 (2)
39. Kinga Mitoraj (Polska) – 1.53,7 (0)
45. Krystyna Guzik (Polska) – 1.59,0 (2).

Sprint mężczyzn
1. Martin Fourcade (Francja) 24 min 2,0 s (2 karne rundy)
2. Arnd Peiffer (Niemcy) – strata 51,6 s (1)
3. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) – 55,2 (2)
4. Quentin Fillon Maillet (Francja) – 1.04,2 (2)
5.  Benedikt Doll (Niemcy) – 1.08,5 (3)
6. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) – 1.10,6 (2)

87. Grzegorz Guzik (Polska) – 4.32,2 (5)
93. Mateusz Janik (Polska) – 5.02,2 (6)
94. Łukasz Szczurek (Polska) – 5.06,5 (6).

SZUS

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Focus of Every Move
Debiut skialpinizmu
„Jaskółka” na Bałtyku
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Oficer od drona
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Kierunek Rumunia
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Morskie koło zamachowe
Cios w serce reżimu
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Wojsko wskazało priorytety
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Spluwaczki w nowej odsłonie
Sprintem do bobsleja
Wojsko nadal na Horyzoncie
Oko na Bałtyk
Cztery lata wojny w Ukrainie
Together on the Front Line and Beyond
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Skromny początek wielkiej wojny
Debiut ogniowy Borsuków
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Śmigłowce przyszłości dla NATO
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Walka o pierwszą dziesiątkę
Przemyślany każdy ruch
Desant w Putlos
Przeprawy na Odrze
Czas na oświadczenia majątkowe
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
Przedsiębiorcy murem za SAFE
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Gala MMA coraz bliżej
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Piekło „Pługa”
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Borsuki, ognia!
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Outside the Box
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Polski sektor obronny za SAFE
Koniec olimpijskich zmagań
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO