W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu pożegnano żołnierzy odchodzących do innych jednostek, a także tych, którzy zakończyli swoją służbę w wojsku.
Z Centrum do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych odeszło czterech podoficerów: starszy sierżant Mariusz Frątczak, starszy sierżant Janusz Kościecha, sierżant Tomasz Orłowski i sierżant Marcin Rejek. Z mundurem natomiast pożegnało się ośmiu żołnierzy.
Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych pułkownik Piotr Kriese podziękował odchodzącym żołnierzom za lata służby, za odpowiedzialne, wzorowe wykonywanie obowiązków i powierzanych zadań. Życzył im powodzenia w realizacji planów i przyszłych życiowych wyzwań.
Odchodzący złożyli wpisy w Kronice Centrum. Zostali pożegnani przez koleżanki i kolegów, z którymi przez wiele lat współpracowali.
Po latach oddanej i wzorowej służby z mundurem pożegnało się ośmiu żołnierzy.
Po 32 latach służbę wojskową zakończył podpułkownik Zdzisław Radosz. Swoją drogę wojskową rozpoczął w 25 Pułku Zmechanizowanym na stanowisku dowódcy plutonu rozpoznawczego. Następnie pełnił służbę na stanowiskach: dowódcy plutonu kompanii szkolnej, starszego oficera organizacyjno-kadrowego, oficera i starszego oficera wydziału kadr, kierownika sekcji organizacyjno-kadrowej oraz starszego oficera oddziału kadr i wydziału personalnego w 25 Pułku Zmechanizowanym, 10 Dywizji Zmechanizowanej, 5 Brygadzie Pancernej i Śląskim Okręgu Wojskowym. Od 2002 roku służył w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych jako szef Wydziału Personalno-Wychowawczego. Od lipca 2007 roku podpułkownik Radosz służył jako szef Wydziału Personalnego i na tym stanowisku zakończył zawodową służbę wojskową.
Z CSWL odszedł także major Robert Soszyński. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1990 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu na stanowisku dowódcy plutonu podchorążych. W latach 1992–1994 służył w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu na stanowisku dowódcy plutonu SPR. W ciągu następnych 8 lat służby w WSO im. Stefana Czarnieckiego obejmował kolejne stanowiska jako dowódca plutonu SPR i batalionu podchorążych, dowódca kompanii Szkoły Chorążych oraz wykładowca Zespołu Pracowników Dydaktycznych. Od października 2002 roku major Soszyński służył w CSWL jako wykładowca Zespołu Pracowników Dydaktycznych i od lipca 2004 roku jako kierownik Cyklu Szkolenia Ogniowego.
Major Włodzimierz Wojtczak zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1987 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych na stanowisku dowódcy plutonu transporterów opancerzonych. W latach 1992–1994 służył w CSWL na stanowisku dowódcy plutonu kompanii transporterów opancerzonych. Następnie służył w WSO im. Stefana Czarnieckiego na stanowisku instruktora i wykładowcy Zakładu Pracowników Dydaktycznych. Od września 2002 roku służył WSOWL na stanowisku wykładowcy Zespołu Pracowników Dydaktycznych. Od grudnia 2010 roku major Wojtczak znajdował się w rezerwie kadrowej dyrektora Departamentu Kadr i z dniem 31.01.2013 roku zostaje przeniesiony do rezerwy wskutek upływu terminu wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej.
Młodszy chorąży sztabowy Sławomir Bociek zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1991 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych na stanowisku dowódcy plutonu zabezpieczenia inżynieryjnego. Kolejne stanowiska służbowe dowódcy plutonu zabezpieczenia inżynieryjnego, instruktora i starszego instruktora Zespołu Pracowników Dydaktycznych i Pomocniczych, podoficera-specjalisty Zespołu Pracowników Dydaktycznych i Cyklu Taktyki zajmował w WSO im. Stefana Czarnieckiego i CSWL w Poznaniu. Od maja 2012 roku służył jako młodszy podoficer specjalista Cyklu Taktyki i na tym stanowisku zakończył zawodową służbę wojskową.
Młodszy chorąży sztabowy Bogdan Konrady zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1989 roku w 29 Pułku Czołgów Średnich na stanowisku szefa kompanii czołgów. Od sierpnia 1990 roku służył w 120 Husarskim Pułku Zmechanizowanym i w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej, gdzie zajmował stanowiska szefa kompanii czołgów, dowódcy plutonu zaopatrzenia, chorążego sekcji logistycznej i chorążego sekcji operacyjnej. Od stycznia 2004 roku służył w CSWL jako instruktor kursu kandydatów na żołnierzy zawodowych, kierownik grupy SPR, kierownik i dowódca kursu specjalistów SMS. Od 2009 roku służył w Centrum jako szef kompanii szkolnej Ośrodka Szkolenia Specjalistycznego i na tym stanowisku zakończył zawodową służbę wojskową.
Starszy chorąży Tomasz Matyszkiewicz zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1995 roku w 9 Brygadzie Zmechanizowanej na stanowisku dowódcy plutonu rozpoznawczego. Od 1998 roku służył w WSO im. Stefana Czarnieckiego i w CSWL jako chorąży i podoficer Sekcji Planowania i Programowania Wydziału Dydaktycznego. Chorąży Matyszkiewicz zawodową służbę wojskową zakończył na stanowisku młodszego podoficera specjalisty Sekcji Planowania i Programowania.
Chorąży Cezary Pawłowski zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1995 roku w 2 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku kierownika magazynu plutonu transportowego. Kolejne stanowiska dowódcy plutonu remontowego i transportowego, technika-instruktora kompanii pojazdów szkolnych, kierownika obsługi i szefa grupy remontowej zajmował w 12 Brygadzie Kawalerii Pancernej, Centrum Szkolenia Czołgowo-Samochodowego i CSWL. Od kwietnia 2009 roku służył w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych jako dowódca plutonu remontowego w batalionie zabezpieczenia szkolenia.
Starszy szeregowy Sebastian Łyduch zawodową służbę wojskową rozpoczął w sierpniu 2008 roku w 3 Pułku Przeciwlotniczym na stanowisku kierowcy elektromechanika. Od marca do września 2008 roku uczestniczył w misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. Od kwietnia 2009 roku służył w CSWL jako starszy kierowca operator w kompanii zabezpieczenia szkolenia.
Źródło: Jacek Thomas/ CSWL
autor zdjęć: Jacek Thomas
komentarze