moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Debiut na targach w Kielcach

Oprócz firm zbrojeniowych z Polski i z zagranicy, na targach w Kielcach pojawi się też stoisko Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem RP”. Zainteresowani będą mogli obejrzeć ponad dziesięć godzin nagrań ze specjalnie zorganizowanego studia telewizyjnego. – Gwarantujemy ciekawe rozmowy z ekspertami z dowództw sił zbrojnych, jednostek i uczelni wojskowych, a także z uczniami klas mundurowych i przedstawicielami organizacji proobronnych – mówi ppłk Waldemar Krzyżanowski.

Już jutro w Kielcach rusza najważniejsza impreza branży zbrojeniowej – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Na stoiskach polskich i zagranicznych wystawców będzie można zobaczyć m.in. sprzęt pancerny i rakietowy, transportowy, inżynieryjny, lotniczy i obrony powietrznej, a także poznać nowoczesne rozwiązania z zakresu łączności czy optoelektroniki. Ale impreza nie ograniczy się wyłącznie do wystaw i prezentacji sprzętu. Targom tradycyjnie będą towarzyszyć wykłady, prelekcje, seminaria i konferencje. Swój „targowy” debiut będzie miało, powstałe w styczniu tego roku, Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem RP”.

– Nie mogło nas tam zabraknąć. Takie wydarzenie to okazja do wielu rozmów i spotkań, a także promocji Wojska Polskiego i przedstawienia praktycznych informacji o służbie wszystkim zainteresowanym – mówi ppłk Waldemar Krzyżanowski, szef Wydziału Komunikacji BdsPZŻ, i dodaje, że tegoroczne targi, ze względu na pandemię COVID-19 będą na pewno inne niż zwykle.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy będą mogli wziąć w nich udział. Chcemy jednak zaprezentować się szerokiemu gronu odbiorców, dlatego będziemy korzystać z nowoczesnych technologii i relacjonować to wydarzenie online – mówi oficer.

Transmisje prosto z Kielc ruszą już jutro i będą odbywać się do czwartku. Będzie to w sumie dziesięć godzin nagrań, podzielonych na trzy bloki tematyczne. W pierwszym widzowie będą mogli zapoznać się z rodzajami sił zbrojnych, w drugim z kolei zostaną przedstawione możliwości wstąpienia do wojska. – Będziemy rozmawiać np. o szkoleniu podstawowym, Legii Akademickiej czy wreszcie o możliwości podjęcia studiów wojskowych w jednej z czterech akademii. Zainteresowani będą się mogli dowiedzieć, jak wygląda rekrutacja i jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać podchorążym. Ciekawie zapowiadają się też dyskusje o wybranych stanowiskach w armii, takich jak strzelec wyborowy, medyk pola walki czy operator BSP – mówi ppłk Krzyżanowski.

W trzecim bloku tematycznym widzowie będą mogli obejrzeć prezentacje sprzętu i wyposażenia, wystawionego na targach. Rozmowy z ekspertami z dowództw, jednostek wojskowych, uczelni i organizacji proobronnych będą prowadzić m. in. Bianka Zalewska, korespondentka wojenna, oraz szer. Marcin Superczyński z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Film: Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Na MSPO pojawi się też stanowisko rekrutacyjne dla ochotników zainteresowanych wstąpieniem do wojska. Tu będą mogli oni zdobyć szczegółowe informacje o służbie, a także złożyć wniosek o powołanie w szeregi polskiej armii.

Relacje z targów będzie można śledzić od wtorku do czwartku (8–10 września). Planowane są trzy wejścia antenowe każdego dnia, pierwsze o godzinie 10.00. Relacje będą dostępne na profilu Biura na Facebooku i YouTube.

Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” powstało w styczniu 2020 roku. Obecnie zajmuje się wdrażaniem zmian w systemie rekrutacji do sił zbrojnych. Prowadzi też szereg projektów skierowanych do osób chcących wstąpić do wojska oraz tych zainteresowanych współpracą z armią. To m.in. programy: „Paszport” (dla organizacji proobronnych), „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, „Oddziały Przygotowania Wojskowego” (dla uczniów szkół średnich) oraz „Legia Akademicka” (dla studentów).

Paulina Glińska

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Nasz Hercules
Klucz do bezpieczeństwa
Awaryjne lądowanie wojskowego śmigłowca
Salwa z wysokości
Drony w ofensywie
Spotkanie Trump-Nawrocki
Akt oskarżenia w sprawie planu „Warta”
Wyczekiwane przyspieszenie
Brytyjczycy żegnają Malbork
Polskie siły zbrojne stawiają na nowoczesność
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Premier Tusk: MSPO robi wrażenie
Modernizacja F-16 w polskich zakładach wojskowych
Huta Stalowa Wola na MSPO
Pilica+ coraz bliżej
Informacja geoprzestrzenna na współczesnym polu walki
Piorun 2 coraz bliżej
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Premier i szefowa UE na granicy w Krynkach
Nietypowa premiera targowa
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Tuga – postrach dronów
„Naval” o „Zielonej liście” wyposażenia osobistego
Szef MON-u upamiętnił pierwszych poległych w II wojnie
Banki – nowi partnerzy PGZ-etu
Nowe wcielenie Herona. Tym razem dla batalionu
„Road Runner” w Libanie
Coś dla Huzara, coś dla fregaty
Pancerna pięść
Duże osiągnięcie polskich skoczków
Radary, które widzą wszystko
Towarzysze czołgów
Kikimora o wielu twarzach
Inowrocławscy saperzy z misją na południu
Na otwartym morzu mierzą daleko!
„Był twarzą sił powietrznych”
Nowelizacja ustawy o obronie z podpisem prezydenta
Nocne ataki na Ukrainę
Zielona lista, czyli decyzja należy do żołnierza
Startuje „Żelazny obrońca”
Loty szkoleniowe na F-16 wstrzymane do odwołania
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Żelazna Dywizja” na Narwi
Orlik na Alfę
Hekatomba na Woli
Polska chce przyjąć więcej wojsk z USA
Nie tylko K9. Koreańska oferta dla WOT-u
NATO ćwiczy na Bałtyku. Z polskim udziałem
Nowe radary i ładunki trotylowe dla armii
Prezydent Nawrocki: Wieluń to symbol cierpienia
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Nowość Grupy WB na MSPO 2025: robot kroczący
Świetne występy polskich żołnierzy
Śmierć pilota F-16. Trwa badanie przyczyn wypadku
Wicepremier Kosiniak-Kamysz rozmawia o technologiach nuklearnych
Dwie agresje, dwie okupacje
Czarna skrzynka F-16 w rękach śledczych
Szczyt przywódców ws. Ukrainy
Polska i Szwecja, razem na rzecz bezpieczeństwa
31 Baza Lotnictwa Taktycznego apeluje do mediów
Premierowe strzelania Spike’ami z Apache’ów
Szef Sztabu Generalnego: MSPO przykładem rewolucji dronowej
Strategiczne partnerstwo Polski i Kanady
Małopolscy terytorialsi tym razem walczyli z suszą
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
Wielkie zbrojenia za Odrą
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
MON rozpoczyna współpracę z Ligą Obrony Kraju
Detect & Classify: satelity z AI
Westerplatte, 1 września 1939. Pamiętamy!
StormRider na fali
Skorzystaj z szansy na zostanie oficerem
Fantom, który sam się leczy po postrzale
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Z najlepszymi na planszy
Grot A3 w drodze do linii
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Polski udział w produkcji F-16 i F-35
Najmłodszy w rodzinie
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Amerykańsko-rosyjski szczyt na Alasce
Lockheed Martin wspiera polskich weteranów
„Koalicja chętnych” o kolejnych działaniach w sprawie Ukrainy
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Zwycięska batalia o stolicę
Polski żołnierz pobił w Chinach rekord świata
Polsko-koreańska spółka będzie produkować rakiety do wyrzutni Homar-K
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Beret „na rekinka” lub koguta
System Trophy będzie chronił czołgi K2PL
Kadeci będą się uczyć obsługi dronów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO