moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy szef CWCR

Wicepremier, minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz powołał szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Został nim płk Grzegorz Wawrzynkiewicz. Oficer na stanowisku zastąpił zdymisjonowanego w styczniu 2024 roku gen. bryg. Mirosława Brysia. Zastępcą nowego szefa CWCR-u został natomiast płk Grzegorz Konopko.

O zmianach personalnych w Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji poinformował w środę po południu Janusz Sejmej, rzecznik prasowy ministra obrony narodowej. – 21 lutego wicepremier, minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz powołał na stanowisko szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji pułkownika Grzegorza Wawrzynkiewicza, a na zastępcę szefa CWCR-u pułkownika Grzegorza Konopko – ogłosił rzecznik w mediach społecznościowych.

Zmiana w kierownictwie CWCR-u była oczekiwana, po tym jak w styczniu szef MON-u odwołał ze stanowiska szefa CWCR-u gen. bryg. Mirosława Brysia. Oficer został skierowany do wykonywania zadań służbowych w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych.

Nowy szef CWCR-u płk Grzegorz Wawrzynkiewicz jest radcą prawnym, służył dotychczas m.in. w Zarządzie Kierowania i Dowodzenia – P6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, a wcześniej w Dowództwie Generalnym. Służbę wojskową rozpoczął w 1999 roku, studiował w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu. Jego zastępca, płk Grzegorz Konopko, w strukturach terenowych oddziałów wojskowych służy od 2004 roku, a w samym Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji od lutego 2023 roku. W CWCR był dotychczas szefem pionu promocji i rekrutacji.

Głównym zadaniem CWCR-u jest zarządzanie systemem naboru ochotników do służby w Wojsku Polskim. Jednym ze sztandarowych projektów nadzorowanych przez CWCR jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Poza tym Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji nadzoruje także kluczowe programy edukacyjne MON-u, które mają wpłynąć na wzrost zainteresowania służbą wojskową, np. dotyczące klas wojskowych, adresowanych do młodzieży szkół średnich. Do zadań CWCR-u należy także koordynacja projektów dla studentów cywilnych, w tym programu ochotniczego szkolenia wojskowego „Legia Akademicka”. Centrum zajmuje się także skierowanym do jednostek samorządu terytorialnego projektem „Strzelnica w powiecie”.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Abolicja dla ochotników
Brytyjczycy na wschodniej straży
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Hiszpanie pomogą chronić polskie niebo
Loty szkoleniowe na AW149. Piloci: to jest game changer
Nowe sanitarki dla wojskowych medyków
Polski „Wiking” dla Danii
Więcej Apache’ów w Inowrocławiu
Bóbr na drodze Hannibala
Polskie drony nadlecą z Sochaczewa
Standardy NATO w Siedlcach
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Broń i szkolenia. NATO wspiera Ukrainę systemowo
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Koniec dzieciństwa
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
Husarze bliżej Polski
Polski K2 przyjedzie z Gliwic
Żołnierze na trzecim stopniu podium
Rosyjski Ił-20 przechwycony przez polskie MiG-29
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Zamiast szukać skarbów, uczyli się strzelać
„Road Runner” w Libanie
Pokój na Bliskim Wschodzie? Podpisano kluczowe porozumienie
MID w nowej odsłonie
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
„Trenuj z wojskiem” 7 za nami
Nie tylko dobrze walczyć, lecz także ratować
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
W wojsku orientują się najlepiej
Ukraina to największy zagraniczny klient polskiej zbrojeniówki
UBM, czyli przepis na ekspresową budowę
Żołnierz na urlopie i umowie zlecenie?
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Redakcja „Polski Zbrojnej” w szkole przetrwania
Edukacja z bezpieczeństwa
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Sztuka i służba w jednym kadrze
WOT dostanie 13 zestawów FlyEye
Niespokojny poranek pilotów
Nowe zasady dla kobiet w armii
Trump ogłasza powrót do prób nuklearnych
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
Operacja NATO u brzegów Estonii
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
„JUR” dla terytorialsów
Żołnierze dostaną poradnik o sprawności i zdrowym stylu życia
MON i MSWiA: Polacy ufają swoim obrońcom
Kircholm 1605
Wielkopolscy terytorialsi na szkoleniu zintegrowanym
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Rezerwa i weterani – siła, której nie wolno zmarnować
Mity i manipulacje
Medale dla sojuszników z Niderlandów
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Wsparcie dla rodziny z Wyryk
Polskie innowacje dla bezpieczeństwa – od Kosmosu po Bałtyk
Kawaleria pancerna spod znaku 11
Żywy pomnik pamięci o poległych na misjach
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Wyrównać szanse
Mesko wybuduje fabrykę amunicji
Kolejna fabryka amunicji z Niewiadowa
Kolejne „Husarze” w powietrzu
Wellington „Zosia” znad Bremy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO