moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Odprawa szkoleniowa psychologów Wojsk Lądowych

27−28 lutego 2013 w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu odbyła się odprawa szkoleniowa dla psychologów – konsultantów dowódców do spraw profilaktyki psychologicznej z jednostek Wojsk Lądowych.


Celem tego szkolenia była ocena działalności psychologicznej w Wojskach Lądowych, określenie wytycznych do dalszej działalności, doskonalenie zawodowe, wymiana doświadczeń, integracja środowiska psychologów wojskowych oraz ujednolicenie dokumentacji i systemu meldunkowego. Na wstępie organizator szkolenia Szef Wydziału Psychologii Pracy i Służby Wojskowej podpułkownik Jacek Mela ocenił działalność psychologiczną w Wojskach Lądowych za 2012 rok.

W tym dniu omówiona została także współpraca psychologa jednostki wojskowej z osobami funkcyjnymi jednostki w sytuacjach kryzysowych i nagłych, system sprawozdawczy i meldunkowy dotyczący działalności psychologicznej w Wojskach Lądowych, rola i zadania psychologa w systemie reagowania na naruszenia dyscypliny oraz problematyka oraz system udzielania pomocy osobom w kryzysie.

W ramach odprawy Klub CSŁiI przygotował spektakl muzyczny pt. „Tangoo?” w wykonaniu Teatru Impresja. W drugim dniu szkolenia Alina Prusinowska-Marek, zawodowy kurator rodzinny, specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie, omówiła podjęcie interwencji wobec przemocy w rodzinie w świetle obowiązujących przepisów.

W podsumowaniu szef Wydziału Wychowawczego Dowództwa Wojsk Lądowych, pułkownik Longin Piórkowski, postawił zadania do realizacji na kolejne miesiące w roku 2013.

Za profesjonalizm w organizowaniu i realizacji przedsięwzięć psychologicznych, udzielanie efektywnej pomocy i wsparcia dowódcom i kadrze jednostek wojskowych oraz wzorową organizację systemu profilaktyki psychologicznej dowódca Wojsk Lądowych wyraził podziękowanie między innymi Marii Gadowskiej (5 Batalion Dowodzenia 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie), Marzenie Kościelniak (Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu), porucznik Barbarze Duraj-Deć (Dowództwo 21 Brygady Strzelców Podhalańskich), Elżbiecie Chlebiej (15 Batalion Saperów 15 Brygady Zmechanizowanej). Na zakończenie pułkownik Piórkowski podziękował zebranym za działalność psychologiczną, którą prowadzili w 2012 roku i życzył powodzenia w kolejnym roku szkoleniowym.   

Źródło: kpt. Krzysztof Baran

PZ

autor zdjęć: Ewa Łopatniuk

dodaj komentarz

komentarze


Jeszcze więcej OPW w roku 2025
 
Poznajcie Głuptaka – polskiego kamikadze
Basen dla Rosomaka
Pracowity dyżur Typhoonów
Gra o kapitulację
Wakacje? To czas na wojsko
Ukwiał z Gdańska
Walka pod napięciem
Gdy sekundy decydują o życiu
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Zawody West Point. Kadeci AWL-u z ósmą lokatą
Każdego dnia trzeba podtrzymywać pamięć o naszej historii
Nowa partia Abramsów już w Polsce
Składy wysokiego ryzyka
Misja PKW „Olimp” doceniona
Sport kształtuje mentalność
Nurkowie bojowi WS wyróżnieni
Wspólna wola obrony
Gdy zgasną światła
Medycy dla „Tarczy Wschód”
Zarzuty w sprawie ujawnienia fragmentów planu „Warta”
Bohater odtrącony
Międzynarodowe manewry pod polskim dowództwem
Ustawa bliżej żołnierzy
Piorun – polska wizytówka
Spartakiadowe zmagania w Łasku
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Nowa siła uderzeniowa
Pod siatką o medale mistrzostw WP
Koniec wojny, którego nie znamy
Apache’e nadlatują
Wiedza na trudne czasy
Typhoony i Gripeny nad Bałtykiem
Polska dołącza do satelitarnej elity
Sojusznicy w obronie Europy, czyli „Defender ‘25”
Bat na wrogów i niepokornych
Pegaz nad Europą
Jak daleko do końca wojny?
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Więcej na mieszkanie za granicą
Pierwsza misja Gripenów
Obierki z błotem
Na pomoc po katastrofie
DriX – towarzysz okrętu
Zostań cyberlegionistą! Wojsko rusza z nowym programem
Kontrakty dla firm produkujących na rzecz obronności
Zapraszamy na „Wakacje z wojskiem”
Mistrzyni olimpijska najszybsza na Bali
Nowy prezes PGZ-etu
Podniebny Pegaz
Historyczna umowa z Francją
MON: Polska nie wyśle wojsk na Ukrainę
Polska 1 Dywizja Pancerna zajęła Wilhelmshaven
Narodowy Dzień Zwycięstwa z żołnierzami
Nasi czołgiści najlepsi
Pod żaglami – niepokonani z AMW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Historyczne zwycięstwo Ukraińców w potyczce morsko-powietrznej
Czołgi końca wojny
Long Range. Mamy nowych mistrzów Polski
Ogień z nabrzeża
Sportowcy z „armii mistrzów” pokazali klasę
Tarcza Wschód. Porozumienia z Lasami i KOWR-em
Mamy pierwszych pilotów F-35
Polska i Norwegia zacieśniają stosunki
Polskie Pioruny dla Belgii
Szef MSZ do Rosji: Nigdy więcej nie będziecie tu rządzić
USA wycofają się z działań na rzecz pokoju w Ukrainie?
Na początek: musztra i obsługa broni
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO