moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polscy marynarze ścigani przez Niemców

Szwedzi umocnili swoją pozycję lidera w „drużynówce”. Polacy nadal są na drugim miejscu, ale coraz bardziej zmniejsza się ich przewaga nad trzecimi w klasyfikacji Niemcami. Niestety, przedostatni dzień czempionatu w pięcioboju morskim nie przyniósł szczęścia naszym zawodnikom w rywalizacji indywidualnej.   


Prace bosmańskie były przedostatnią konkurencją 48. Mistrzostw Świata w Pięcioboju Morskim rozgrywanych w szwedzkiej bazie morskiej w Berga. Pięcioboiści mieli do wykonania kilka specjalistycznych zadań na lądzie i na wodzie. Płynąc łodzią między bojkami musieli pokonać dystans 270 m. Czwarta konkurencja od lat jest dla biało-czerwonych najtrudniejszą od strony technicznej. Wszyscy poza piątym w klasyfikacji generalnej st. mar. Karolem Morkiem po pracach bosmańskich nie obronili zajmowanych wcześniej pozycji. Najbardziej obsunął się w klasyfikacji st. mar. Mateusz Szurmiej, który spadł z trzeciego miejsca na dwunaste. St. mar. Jacek Śliwiński zleciał się z czwartej lokaty na ósmą, a mar. Maciej Janiszewski z 13. na 15. W klasyfikacji drużynowej Szwedzi powiększyli przewagę nad Polakami z 24 oczek do 199. Na trzecim miejscu są Niemcy, którzy zmniejszyli stratę do naszych reprezentantów ze 128 pkt. do 61.

Czwartą konkurencję wygrał Szwed Marcus Danielsson i dzięki temu zwycięstwu awansował w klasyfikacji generalnej z siódmego miejsca na trzecie. Drugie miejsce zajął Brazylijczyk Vinícius Moraes, a trzecie Szwed Lars Ekman. Morek był siódmy, Śliwiński – 14., Janiszewski – 18. i Szurmiej – 34. W „generalce” nadal prowadzi Ekman przed Matthiasem Wesemannem. Szwed powiększył przewagę nad Niemcem z 24 punktów do 47. Trzeci Danielsson traci do Ekmana 53 pkt. Czwarty jest Brazylijczyk Max Santos (strata do lidera 66 oczek), piąty – Morek (74), ósmy – Śliwiński (101), dwunasty – Szurmiej (134) i piętnasty – Janiszewski (154).

W rywalizacji kobiet po czterech konkurencjach prowadzi Szwedka Cecilia Sjöholm przed Norweżką Caroline Buunk i Brazylijką Simone Limą. Czwartą konkurencję wygrała Buunk przed Limą i Szwedką Caroliną Nordvall. W klasyfikacji drużynowej kobiet sytuacja po pracach bosmańskich nie uległa zmianie. Pierwsze miejsce nadal zajmują reprezentantki Brazylii, drugie Szwecji, a trzecie Finlandii.

szus

autor zdjęć: archiwum Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej w Gdyni

dodaj komentarz

komentarze


Adaptacja i realizm
Zbrodnia i kłamstwo
Pasja i fart
Początek wielkiej historii
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Wypadek w PKW UNIFIL
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Syndrom Karbali
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
Morska ścieżka kariery
Mała Orka?
Pierwsze loty
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Fińska armia luzuje rygory
Szkoła w mundurze
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
Grzmoty zamiast Goździków
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Psiakrew, harmata!
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Apache w polskich rękach
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
View from Outer Space
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
Studia dla żandarmów
Większe możliwości Nitro-Chemu
Zbrodnia bez kary
Architekci pola walki
Śmiercionośna Jarzębina
Our Only One
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Głos żołnierzy ma znaczenie
Trening w tunelu aerodynamicznym
Marynarz w koreańskim tyglu
NATO i USA o Iranie
W hołdzie ofiarom NKWD
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Polski sukces w Duńskim Marszu
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Kosmiczne bezpieczeństwo
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Jelcz coraz silniejszy
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Widok z kosmosu
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Rosomaki na lądzie i morzu
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Debata o bezpieczeństwie
Zabójczy team nad Anglią
Wojskowe roboty prosto z Polski
WAM wraca do Łodzi
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Przyszłość polskich Czarnych Panter
F-16 na straży

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO