moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

NATO to coś więcej niż tylko sojusz wojskowy, to wspólnota wartości

Od 26 lat Polska jest członkiem NATO. Od ponad ćwierćwiecza współtworzymy ten najsilniejszy Sojusz, będący wyjątkowym gwarantem naszego bezpieczeństwa. Odczuwaliśmy to w sposób szczególny trzy lata temu, na początku agresji Rosji na Ukrainę.

NATO przez te 26 lat zmieniało się, ewoluowało, potwierdzając, że jest w stanie adaptować się do nowych wyzwań i zagrożeń. Zawsze jednak – i to przy dużym udziale Polski – trwało w przekonaniu o kluczowym znaczeniu kolektywnej obrony i ścisłych więzi transatlantyckich łączących wszystkich członków Sojuszu.

Sytuacja bezpieczeństwa międzynarodowego potwierdza, że NATO wciąż jest nam potrzebne. I że państwa członkowskie muszą zadbać o jego efektywność. Wszyscy członkowie NATO muszą podejmować działania wzmacniające swoje zdolności obronne, wzmacniające armie państw NATO, bo to zjednoczona siła militarna państw członkowskich jest siłą NATO. Polska jest w czołówce tych, którzy inwestują we wzmocnienie naszych zdolności obronnych. Jesteśmy wymieniani jako liderzy i przykład do naśladowania. To pokazuje, jak bardzo przez te 26 lat wzmocniliśmy naszą pozycję w Sojuszu.

Musimy zadbać, by ta sprawdzona, efektywna struktura, jaką od 76 lat jest NATO była atrakcyjna dla wszystkich jej członków i była w stanie sprostać także najnowszym i przyszłym wyzwaniom. Pamiętajmy też, że NATO to coś więcej niż tylko sojusz wojskowy. To wspólnota wartości, które łączą członków tej organizacji.

Polacy doskonale rozumieją znaczenie NATO i naszego w nim członkostwa, bo obok wstąpienia do Unii Europejskiej, jest to jedno z najważniejszych polskich osiągnięć ostatnich dekad. Dziękuję wszystkim, którzy w ciągu tych 26 lat przyczyniali się do budowy znaczenia Polski w NATO. To jak obecnie nasz kraj jest postrzegany w Sojuszu to w dużej mierze Wasza zasługa. Niech ta kolejna rocznica chwili wejścia naszego kraju do Sojuszu Północnoatlantyckiego będzie dla nas wszystkich okazją do radosnego świętowania.

Władysław Kosiniak-Kamysz , wicepremier, minister obrony narodowej

autor zdjęć: Monika Dwulatek

dodaj komentarz

komentarze


Szkolenie wojskowe dla funkcjonariuszy SOK
Rekrutacja w Dęblinie na finiszu
„Military Doctor 2025”, czyli wiedza, która ratuje życie
Na ratunek pancerniakom
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czołgi saperskie dla Wojska Polskiego
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Warszawa uczciła rocznię Powstania
Coraz więcej żołnierzy pomaga usuwać skutki nawałnic
BWR-1 – weteran po liftingu
Pilot F-16 doceniony przez widzów
Zmodernizowany Leopard 2PL
Amerykańskie wsparcie dla polskiej modernizacji
K2 będą produkowane w Polsce
Pucharowe zmagania Polaków
Rosjanie zaatakowali polską fabrykę w Ukrainie
W drodze po młodszego nurka
Rocznica powstania warszawskiego w MPW
Czołg K2 made in Poland
W drodze do amunicyjnego bezpieczeństwa
Zmiana warty na wschodniej granicy
Wojskowe Zgrupowania Zadaniowe w gotowości w Brzegu i Nisku
Pojazdy wojsk pancernych – serwis specjalny
Żołnierze walczą ze skutkami ulew
Aira – pierwszy pies wojskowy w 6 Mazowieckiej Brygadzie OT
Organy ścigania na tropie współpracowników rosyjskich służb
Pieta Michniowska
Brytyjczycy żegnają Malbork
Tłumy na zawodach w Krakowie
Kanadyjski żołnierz ranny podczas ćwiczeń
7TP – czołg kompromisu
Terytorialsi zawitają do Płocka
Kontrakt na K2 gotowy do podpisu
Inwestycje w mobilność wojska
„Z dumą nosiłem polską flagę w kosmosie”
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Terytorialsi usuwają skutki nawałnic
Polskie uzbrojenie na wojnie i w gospodarce
Armia Rezerwowa generała Sosnkowskiego
Terytorialsi z 4 Warmińsko-Mazurskiej BOT w akcji
Pamięć o poległych na misjach wciąż żywa
Polska ubiega się o miliardy z SAFE na zakupy dla wojska
Rząd o bezpieczeństwie Polski
Cisza przed wojną
Warszawo, do broni!
Na rowerach szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku
Nowelizacja ustawy o obronie z podpisem prezydenta
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Na rosyjskim pasku
Orlik na Alfę
Żołnierze na szkoleniu płetwonurkowym
Nie żyje „Sławka”, prezes Związku Powstańców Warszawskich
Las Pamięci uczci poległych
Stańcie do apelu!
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Czas próby
Rekompensaty na ostatniej prostej
Sprawdził się na misjach i na granicy. Dron latający Orbiter
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Prezydent Trump spotkał się z szefem NATO
Ostatnia niedziela…
Żołnierze medalistami na igrzyskach studentów
Opady ustąpiły, ale żołnierska misja trwa
Polskie szkolenie dla pilotów FA-50
Więcej żołnierzy z pieniędzmi za dyżur bojowy
Cześć bohaterom naszej wolności
Kolarskie święto w stolicy
Donald Trump ostrzega Władimira Putina

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO