moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Capstrzyk rozpoczął świętowanie niepodległości

Racją stanu Rzeczypospolitej jest bezpieczeństwo i niepodległość. Z wojskiem, jakie mamy, możemy powiedzieć naszym wrogom, że nigdy nie warto atakować Polski. Dla tych wszystkich, którzy tego próbowali w historii zawsze się to źle kończyło – powiedział wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz na Capstrzyku Niepodległości, który rozpoczął obchody Narodowego Święta Niepodległości.


Film: Magdalena Miernicka, Marcin Kopeć

Zgodnie z wojskowym ceremoniałem w przeddzień oficjalnych obchodów 106. rocznicy odzyskania niepodległości przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się Capstrzyk Niepodległości. Wzięli w nim udział wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, kierownictwo resortu obrony narodowej oraz najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego. – Niepodległość została wywalczona, wyuczona i wymodlona – powiedział wicepremier Kosiniak-Kamysz. – Stoją dziś z nami dowódcy i żołnierze Wojska Polskiego. To co dziś nas wszystkich łączy, to miłość do wszystkich tych, którzy noszą Polskę na ramieniu. Jesteście dla nas powodem do dumy – dodał szef MON-u.

Przed uroczystym capstrzykiem wicepremier Kosiniak-Kamysz złożył wieńce pod pomnikami ojców niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego i Wojciecha Korfantego. – Dziękujemy ojcom niepodległości. Niezależnie od strony sceny politycznej, myśl o wolnej Polsce zawsze była myślą przewodnią. Historia nie jest dla przeszłości, ona nie jest tylko do upamiętnienia, ona jest przede wszystkim współcześnie dla nas wszystkich – zaznaczył szef MON-u. – W obliczu zagrożeń naszą siłą musi być wspólnota – dodał.

– Racją stanu Rzeczypospolitej jest bezpieczeństwo i niepodległość. Z wojskiem, jakie mamy, możemy powiedzieć naszym wrogom, że nigdy nie warto atakować Polski. Dla tych wszystkich, którzy tego próbowali w historii zawsze się to źle kończyło. Do tego jest powołana armia i każdy obywatel Rzeczypospolitej – powiedział wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jutro w Warszawie odbędą się centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rano w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe, a w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona zostanie msza za ojczyznę. W południe przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysta zmiana wart. Na pl. marszałka Piłsudskiego zaplanowane jest także wystąpienie prezydenta.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowaliśmy specjalne wydania „Polski Zbrojnej”: plakat z możliwością wydrukowania np. w formacie A3, folder „Niepodległa” i jednodniówkę.  

11.11. Narodowe Święto Niepodległości  plakat 11.11. Narodowe Święto Niepodległości – folder
MC

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Pierwszy krok do Invictusa
Borsuki i roje dronów
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ostatnia niedziela…
Śmierć w sercu Azji
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Spadochronowy triumf
Polski Gnom
Gen wojownika
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Wsparcie ma znaczenie
Wyścig snajperów
PKW Irak zostaje w Jordanii
Paliwowy krwiobieg NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Marzenia częściowo spełnione
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Tour przez garnizony
Innowacje z PERUNA
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
MON i MSZ o szczycie NATO
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Baobaby docierają do wojska
Prezydent RP o szczycie NATO
Morska bryza w dwóch odsłonach
Wojsko stawia na „armię talentów”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pancerne starcie
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Atak i przejęcie dokumentów
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Wielki sukces podchorążych z AMW
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
W drodze po oficerskie gwiazdki
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Azjatycka szansa
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Pieta Michniowska
Dawka wiedzy na trudne czasy
MON szuka dronów do zwalczania dronów
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Pierwszy krok do specjalsów
Test w stratosferze
Inwestycje w bezpieczeństwo
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Odniesione w walce rany łączą
Kajakiem na światowe podium
Poskromić kolosa
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO