moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojskowi medycy ratują i leczą

Programy profilaktyki zdrowotnej dla żołnierzy, utworzenie komponentu wojsk medycznych i edukacja wojskowych medyków – takie priorytety dotyczące ochrony zdrowia w armii wskazał wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, podczas wizyty w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Busku-Zdroju. Szef MON-u odwiedził pracowników szpitala w Święto Wojskowej Służby Zdrowia.

– Wojskowa służba zdrowia jest przygotowana do opieki nad żołnierzami i ich rodzinami, ale jest też otwarta dla wszystkich pacjentów cywilnych, którzy potrzebują pomocy – zapewniał wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, który odwiedził 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju. Z okazji Święta Wojskowej Służby Zdrowia szef MON-u spotkał się z pracownikami szpitala oraz pacjentami. W placówce leczy się 400 osób, a codziennie jest wykonywanych 2 tys. zabiegów. Minister obejrzał szpital, rozmawiał z pacjentami i weteranami, którzy biorą udział w turnusach rehabilitacyjnych finansowanych przez MON. – Wszyscy zgodnie mówią, że jest to najlepszy szpital uzdrowiskowo-rehabilitacyjny w Polsce. Dziękuję kadrze i pracownikom za to, że dbają o zdrowie naszych pacjentów – zaznaczył wicepremier.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił także o pracach resortu dotyczących ochrony zdrowia w wojsku. – Przygotowujemy programy profilaktyczne dla żołnierzy w trzech obszarach: choroby metaboliczne np. cukrzyca, choroby skóry, np. czerniak, oraz borelioza – wymienił minister. Kolejnym priorytetem MON jest stworzenie komponentu wojsk medycznych, szybkiego reagowania i pełnej gotowości. – To jeden ze sztandarowych planów na naszą kadencję – zaznaczył szef MON-u. Trzecim polem wskazanym przez wicepremiera jest edukacja wojskowych medyków. – Naszą ambicja jest, aby na wielu uczelniach medycznych w Polsce powstały grupy wojskowe – mówił Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, miałyby one kształcić przyszłych podoficerów i oficerów w dziedzinach medycznych.

– Będziemy inwestować w infrastrukturę i w kapitał ludzki wojskowej służby zdrowia – zapewniał na koniec wicepremier. Z okazji święta podziękował lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, fizjoterapeutom i pracownikom administracji.

Wojskową służbę zdrowia tworzy 8 Rejonów Zabezpieczenia Medycznego. W ich skład wchodzi: 29 wojskowych przychodni specjalistycznych, pięć wojskowych ośrodków medycyny prewencyjnej, osiem stacji krwiodawstwa i krwiolecznictwa, 15 wojskowych komisji lekarskich, a także 22 szpitale, w tym cztery szpitale kliniczne, 11 szpitali wojskowych, trzy instytuty medyczne i cztery wojskowe szpitale uzdrowiskowo-rehabilitacyjne.

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Busku-Zdroju zajmuje się kompleksowym leczeniem uzdrowiskowym. Przeprowadza m.in. zabiegi balneologiczne, fizykoterapeutyczne i masaże czy też leczy ruchem. Do terapii wykorzystywane są buskie wody siarczkowo-siarkowodorowe. Głównym wskazaniem do leczenia w szpitalu są bóle kręgosłupa i stawów obwodowych, a także rehabilitacja po przebytych operacjach i urazach narządu ruchu.

Święto Wojskowej Służby Zdrowia zostało ustanowione decyzją ministra obrony narodowej w 2014 roku.

AD

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze

~Emeryt Wojskowy
1712351700
Przykro nam że po kilkudziesięciu latach służby wojskowej byli żołnierze zawodowi mają olbrzymie trudności skorzystania z leczenia Wojskowej Służby Zdrowia w tym z leczenia rehabilitacyjno - uzdrowiskowego w Wojskowych Szpitalach Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjnych.
09-A9-D1-F3

Odnaleziono „Roja”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Abordaż z polskim wsparciem
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
MON i MSZ o szczycie NATO
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Legion Medyczny na poligonie
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Trudne początki polskich bombowców
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Walka, entuzjazm i nadzieja
W hołdzie powstańcom warszawskim
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Szachownica na Wisłostradzie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Skok w przyszłość, powrót do przeszłości
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Azjatycka szansa
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Z prądem i pod prąd
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Morska parada 15 sierpnia
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Gorący lipiec PKW Łotwa
Młodzi medycy na poligonie
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Wojsko przerzuca strażaków do Hiszpanii
Warszawa oddała hołd bohaterom powstania
Paliwowy krwiobieg NATO
Coraz więcej Alpha Scramble
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Wsparcie ma znaczenie
Jak obronić się przed dronami?
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
PKW Irak zostaje w Jordanii
„Albatros” dozbrojony
PGZ o koalicji antybalistycznej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO