moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

MESKO S.A. patronem klas w Technikum nr 4

23 stycznia br. została podpisana trójstronna umowa w sprawie utworzenia klasy patronackiej w  Skarżysku-Kamiennej, pomiędzy MESKO S.A., Starostwem Powiatowym, a Technikum nr 4 im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych.

W nowym roku szkolnym w Technikum nr 4 im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej zostanie utworzona klasa o profilu technik mechatronik. Przedstawiciele kadry pedagogicznej prowadzić będą teoretyczną naukę zawodu w  szkole, natomiast na terenie MESKO S.A. uczniowie będą odbywać praktyki i staże. Kształcenie będzie prowadzone w oparciu o wspólnie stworzony program uwzględniający niezbędne umiejętności zawodowe w  przedsiębiorstwie zbrojeniowym.

- Mesko S.A. decydując się na patronat nad wybraną klasą kontynuuje proces wspierania kształcenia uczniów szkół średnich. Będą oni współpracować ze specjalistami, obsługiwać nowoczesny sprzęt i  współtworzyć wdrażane w Spółce innowacje. To bezcenny kapitał, który pozwoli im na bezpośrednie przejście z etapu edukacji do pierwszej pracy – podkreśla członek zarządu MESKO S.A. Marcin Ożóg.

Klasa patronacka to połączenie szkolnej wiedzy teoretycznej i pierwszych praktycznych doświadczeń w  pracy. Cały proces nauki w równym stopniu obejmuje teoretyczną naukę w szkole i zdobywanie praktycznej wiedzy w jednej z kluczowych spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która postanowiła wesprzeć edukację młodych uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik.

Przygotowana grupa absolwentów to zespół pracowników, który może dalej rozwijać swoje kompetencje w macierzystej firmie. Dzięki takiej współpracy MESKO zdobywa zaufany i zgrany kolektyw, a najlepsi uczniowie zyskują gwarancje zatrudnienia. - Technik mechatronik jest zawodem deficytowym na rynku pracy. Mamy nadzieję, że takie działania  oraz inicjatywy, jak właśnie utworzenie klasy patronackiej i wsparcie MESKO przyczyni się do rozwoju świętokrzyskiej gospodarki opartej na wiedzy i innowacjach, zwiększy zainteresowanie młodzieży kształceniem w tym zawodzie, a co za tym idzie na rynek pracy wejdą wykwalifikowani pracownicy posiadający pożądane umiejętności zawodowe - dodaje Marcin Ożóg.

***
Spółka MESKO S.A. to jeden z filarów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. MESKO S.A. jest producentem światowej klasy wyrobów branży zbrojeniowej z blisko 100-letnim doświadczeniem produkcyjnym. Podstawowy zakres działania obejmuje produkcję na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa. Produkty MESKO S.A. używane są przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Przedsiębiorstwo jest także uznanym dostawcą wyrobów dla wojsk NATO.

Tekst: Anna Wendyńska/ MESKO S.A.

red. PZ

autor zdjęć: Mariusz Busiek/ MESKO S.A.

dodaj komentarz

komentarze


Oko na Bałtyk
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Sprintem do bobsleja
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Wojsko wskazało priorytety
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Cios w serce reżimu
Cztery lata wojny w Ukrainie
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Morskie koło zamachowe
Spluwaczki w nowej odsłonie
Gala MMA coraz bliżej
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Przemyślany każdy ruch
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Outside the Box
Together on the Front Line and Beyond
Borsuki, ognia!
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Przeprawy na Odrze
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Koniec olimpijskich zmagań
„Jaskółka” na Bałtyku
Przedsiębiorcy murem za SAFE
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Walka o pierwszą dziesiątkę
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Debiut ogniowy Borsuków
Focus of Every Move
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Debiut skialpinizmu
Piekło „Pługa”
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Polski sektor obronny za SAFE
Wojsko nadal na Horyzoncie
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Oficer od drona
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Desant w Putlos
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Skromny początek wielkiej wojny
Kierunek Rumunia
Czas na oświadczenia majątkowe
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO