moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

24. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

24. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego„Z miłości do ojczyzny w 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej” pod patronatem honorowym Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej

W pierwszym tygodniu czerwca bieżącego roku do Kołobrzegu przyjedzie około dwustu młodych artystów: recytatorów, aktorów, tancerzy i wokalistów, reprezentantów klubów jednostek wojskowych z całego kraju. Wezmą oni udział w ostatnim etapie zmagań artystycznych 24. Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego „Z miłości do ojczyzny – w 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej”, do którego przygotowywali się od wielu miesięcy.

Przez cztery dni, od 2 do 5 czerwca, młodzi artyści będą doskonalić swoje umiejętności na spotkaniach warsztatowych. Wystąpią także przed publicznością kołobrzeską podczas otwartych prezentacji konkursowych i koncertów plenerowych na scenie Regionalnego Centrum Kultury przy ul. Solnej 1. 3 czerwca na promenadzie kołobrzeskiej zobaczymy kolorowy korowód festiwalowy, a w nim uczestników Festiwalu i Orkiestrę Wojskową ze Świnoujścia. Młodzi artyści będą zapraszać publiczność na koncerty. W sobotnim spektaklu upamiętniającym 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej zaprezentuje się Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia. Natomiast w niedzielnym koncercie finałowym wystąpi gościnnie Ala Tracz, reprezentantka Polski podczas Eurowizji Junior 2020.

W wojskowych ośrodkach kultury prężnie działają też młodzieżowe koła plastyczne, dlatego wśród przedsięwzięć festiwalowych nie mogło zabraknąć i tej formy artystycznej wypowiedzi. Tradycyjnie nieodłączną częścią Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego jest konkurs plastyczny, którego wyniki ogłoszone będą podczas uroczystości inauguracyjnej. Tegoroczne prace młodzi plastycy przygotowywali pod hasłem #SzacunekDlaMunduru wczoraj i dziś, a najlepsze z nich publiczność będzie miała okazję podziwiać na wystawie zaprezentowanej w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Celem spotkań festiwalowych jest upowszechnianie kultury muzycznej, literackiej, plastycznej oraz tradycji i historii oręża polskiego. Przedsięwzięcie wpisuje się w ogólne działania placówek oświaty i kultury w obszarze edukacji przez sztukę, przy czym dodatkową jego misją jest wychowanie w duchu patriotyzmu, pielęgnowania i kształtowania świadomości historycznej młodego pokolenia, poszanowania symboli oraz wartości narodowych.
Tegoroczna edycja Festiwalu wpisuje się w krajowe obchody 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej upamiętniające wysiłek i ofiarność Polaków w walce o wolność w czasie II wojny światowej, w tym szczególnie w okresie niemieckiej okupacji ziem polskich.

Organizatorem przeglądu młodych talentów jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie we współpracy z Urzędem Miasta Kołobrzegu, 12 Dywizją Zmechanizowaną w Szczecinie reprezentowaną przez 8 Batalion Remontowy oraz Klub Jednostki Wojskowej w Kołobrzegu.

24. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego patronatem honorowym objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Patronami medialnymi zostali: TVP Kultura, „Polska Zbrojna” i Telewizja Kablowa Kołobrzeg.

Do zobaczenia w Kołobrzegu!

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej

dodaj komentarz

komentarze


Zbrodnicza farsa
Apetyt Smoka rośnie
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Zełenski traci Order Orła Białego?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kraków zaprosił weteranów
Śmierć w sercu Azji
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Stała baza wojsk USA w Polsce
Podróż w ciemność
Ruszyły największe targi obronne
Wsparcie ma znaczenie
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
W centrum uwagi
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Umowa na pociski do Patriotów
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Lotnicze święto w Lesznie
F-35 Changes Everything
Polska szykuje się do produkcji Panter
Minister obrony RFN w Polsce
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Na granicy stratosfery
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Mundur, medale i duma
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Czerwieńsze będą…
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Równanie z „Iksem”
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Jego ofiara – nasza pamięć
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Najzdrowsi z najtwardszych
Trening działań połączonych
Uniforms Are Worn by Real People
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Premier powołał nową wiceminister obrony
Polski wkład w operację „Overlord”
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Sojusz kontra drony
Na straży nieba
Generał z cienia
Innowacje dla bezpieczeństwa
Bez zmian w emeryturach
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Ważne decyzje w Brukseli
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
AMW oferuje mieszkania
Sportowe jubileusze
Koszykarskie widowisko
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Podchorążowie w dżungli
Łączą nas wspólne cele
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Koło zamachowe gospodarki
NATO wzmacnia wschodnią flankę
DOL(a) pilota
Święto DGRSZ
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Wielka gra na ukraińskim froncie
Krok w stronę pokoju
Bezzałogowce zdobyły Paryż

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO