moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Polska Zbrojna” kształtuje pozytywny wizerunek żołnierzy

Stulecie „Polski Zbrojnej” to jubileusz, który przypomina nam o meandrach dziejów polskiego oręża od chwili odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Ten czas obfitował zarówno w momenty chwały, jak i smutku – zaczynając od dwudziestolecia międzywojennego i symbolizującej ten okres postaci marszałka Józefa Piłsudskiego, przez tragedię II wojny światowej i późniejszą komunistyczną okupację, aż do ostatecznego powrotu demokratycznej i niepodległej Polski na przynależne jej miejsce w wolnej Europie. Polscy żołnierze, związani przysięgą wobec Ojczyzny, obecni byli w każdym z tych momentów – na dobre i na złe, w kraju i poza jego granicami.

Od początku istnienia „Polska Zbrojna” pełniła niezwykle ważną funkcję – piszący na jej łamach przybliżali społeczeństwu funkcjonowanie Wojska Polskiego, pokazywali, co dzieje się za zamkniętymi na co dzień bramami koszar, propagowali wiedzę o historii i obronności. Żołnierze mogli w niej znaleźć treści związane z ich codzienną służbą. Dzięki temu pismu kształtował się pozytywny wizerunek żołnierzy, z orłem i biało-czerwoną flagą na mundurze, oraz sposób ich postrzegania przez społeczeństwo.

Upadek systemu komunistycznego otworzył nowy rozdział w historii Wojska Polskiego – podobnie było z „Polską Zbrojną”, która po licznych perturbacjach odzyskała pozycję głównego periodyku opisującego Siły Zbrojne RP. Na jej łamach mogliśmy śledzić takie wydarzenia, jak wstąpienie Polski do NATO, uzawodowienie armii, wspólne misje i ćwiczenia sojusznicze, modernizacja – kamienie milowe na drodze do dzisiejszego, nowoczesnego Wojska Polskiego, stojącego na straży bezpieczeństwa Ojczyzny i skutecznie wspierającego partnerów zagranicznych.

Na stronach „Polski Zbrojnej” oprócz ważnych wydarzeń zawsze było także miejsce na sprawy dotyczące życia wojskowych rodzin, warunków służby i zmian, które w niej zachodziły. Znajdujemy w niej również sylwetki wyjątkowych żołnierzy i dowódców, m.in. laureatów wojskowych Oskarów – Buzdyganów.

„Polska Zbrojna” zmieniała się razem z Wojskiem Polskim. Wszyscy, którzy brali udział w jej tworzeniu i których jednoczył zawsze jeden cel – dostarczenie czytelnikowi sprawdzonych i rzetelnych informacji o siłach zbrojnych – nadali jej dzisiejszy kształt. Życzę Redakcji „Polski Zbrojnej”, wszystkim zaangażowanym w jej powstawanie, a także całemu Wojskowemu Instytutowi Wydawniczemu kolejnych owocnych lat pracy oraz niesłabnącego entuzjazmu w obliczu nowych wyzwań, jakie niesie przyszłość.

Mariusz Błaszczak , minister obrony narodowej

dodaj komentarz

komentarze


„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Amerykański szogun
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Moc z powietrza
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Zmiana warty na wschodniej granicy
Together on the Front Line and Beyond
Pies pomaga walczyć z PTSD
Pod nową czaszą
Co dalej z Tarczą Wschód?
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Zimowi podhalańczycy
Experience It Yourself
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Co nowego w przepisach?
Kierunek Rumunia
Szwedzi z Piorunami
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Przeprowadzka CSWOT-u
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
To nie mogło się udać, ale…
Medale na lodzie i śniegu
Partnerstwo Polski i Litwy
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Partnerstwo daje siłę
Na styku zagrożeń
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Ostatnia minuta Kutschery
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Ekstremalnie ważny cel
PKW „Noteć” – koniec misji
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Gladius wzmacnia armię
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Premier wojenny
Litwa stawia na poligony
Terytorialsi konstruktorami dronów
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
GROM szkoli przyszłych operatorów
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Maj polskich żywych torped
Sprawdzili się na macie i w ringu
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Ferie z wojskiem
Outside the Box
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO