moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojskowe klasy rozpoczynają rok szkolny

W klasach mundurowych jest już 15 tysięcy uczniów, ale Ministerstwo Obrony Narodowej zapewnia, że z roku na rok będzie ich jeszcze więcej. W szesnastu miejscowościach w Polsce powstały cyberklasy. – Dajemy szansę uczniom z małych miast i wsi, by rozwijali swoje pasje, a w przyszłości związali się z wojskiem – mówił minister obrony Mariusz Błaszczak.

Od czterech lat oficjalna inauguracja roku szkolnego klas mundurowych odbywa się podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Gościem specjalnym uroczystości był minister obrony narodowej. – W klasach mundurowych uczy się już 15 tysięcy uczniów. Rozmawiałem przed chwilą z kilkoma z nich i zapytałem o plany na przyszłość. Zadeklarowali, że swoją przyszłość wiążą z wojskiem. To bardzo dobry wybór, bo dzięki wam Polska będzie bezpieczniejsza. Dziękuję wam za to – mówił Mariusz Błaszczak, szef MON.

Minister obrony przypomniał, że w 16 szkołach w całej Polsce utworzono klasy o profilu cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne. Program „CYBER.MIL z klasą” realizują między innymi: Zespół Szkół Technicznych w Pile, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie oraz Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. – Postanowiliśmy, że szkoły z cyberklasami będą w mniejszych miastach – mówił minister Błaszczak. – Chcemy dać szansę rozwoju młodym, zdolnym ludziom z mniejszych miejscowości – tłumaczył.

Program „CYBER.MIL z klasą” będzie prowadzony przez pierwsze trzy lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli szkołom wsparcia finansowego na wykonanie zadania. Środki te będą mogły wykorzystać m.in. na zakup sprzętu komputerowego, drukarek, tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, licencji i oprogramowania oraz dostarczania usług internetowych.

Cyberobrona to wyzwanie XXI wieku. Ataki cybernetyczne miały, mają i będą miały miejsce, więc moim zadaniem jako ministra obrony narodowej jest stworzenie warunków do przeciwdziałania tym atakom – mówił minister Błaszczak.

Program „CYBER.MIL z klasą” ma na celu wykształcenie i przygotowanie potencjalnych kandydatów na żołnierzy wojsk cyberobrony.

KE

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Baobaby docierają do wojska
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Trudne początki polskich bombowców
Marzenia częściowo spełnione
Odniesione w walce rany łączą
Odnaleziono „Roja”
Kajakiem na światowe podium
Spadochronowy triumf
Wyścig snajperów
Azjatycka szansa
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Pieta Michniowska
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Rakietowcy na Hawajach
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Triumf wojskowych lekkoatletów
„Albatros” dozbrojony
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Test w stratosferze
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Gen wojownika
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Pancerne starcie
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Święto wojska pod hasłem SAFE
Inwestycje w bezpieczeństwo
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Śmierć w sercu Azji
Jelcze z Raciborza
Jak obronić się przed dronami?
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Innowacje z PERUNA
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ostatnia niedziela…
Pierwszy krok do Invictusa
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Wojsko stawia na „armię talentów”
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Paliwowy krwiobieg NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
MON i MSZ o szczycie NATO
Salto mortale komandosa
Wsparcie ma znaczenie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO