moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mistrzowski bieg Dobka na Memoriale Kusocińskiego

Mar. Patryk Dobek został największą gwiazdą 67. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Reprezentant Wojska Polskiego w pięknym stylu wygrał bieg na 800 m. Czas, który osiągnął jest najlepszym wynikiem w tym sezonie na świecie i czwartym w historii polskiej lekkiej atletyki. Impreza odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Mar. Patryk Dobek dopiero przed kilkoma miesiącami przestawił się z biegania na 400 m przez płotki na rywalizację na dystansie 800 m. Pod okiem szkoleniowca Zbigniewa Króla szybko wspiął się na szczyty światowych tabel. Na 67. Memoriale Janusza Kusocińskiego marynarz uzyskał wynik 1 min 43,73 s. Swoją „życiówkę” poprawił aż o 1,02 s. Do pobicia rekordu Polski sprzed 20 lat, który należy do Pawła Czapiewskiego, brakuje mu tylko 0,52 s. Patryk Dobek rozpoczął bieg bardzo spokojnie. Biegł tuż przy krawężniku w środku stawki. 300 m przed metą zaczął się przesuwać z szóstej pozycji do przodu. Po mistrzowsku, jak zawodnik z bogatym doświadczeniem w rozstrzyganiu rywalizacji na ostatnim wirażu i prostej, wyminął wszystkich rywali i uśmiechnięty wpadł pierwszy na metę.

W Chorzowie miejsca tuż za nim zajęli: Brytyjczycy Jamie Webb (z czasem 1.44,14) i Elliot Giles (1.44,20). Obaj poprawili swoje rekordy życiowe. Czwarty był kpr. Marcin Lewandowski (1.44,31), a piąty 17-letni Krzysztof Różnicki (1.44,51). Nastolatek został nowym rekordzistą Polski juniorów i jako kolejny z Polaków wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

REKLAMA

Zwycięstwo w 67. Memoriale Janusza Kusocińskiego odniosła również szer. Malwina Kopron, koleżanka Dobka z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Zawodniczka była najlepsza w konkursie rzutu młotem. Triumfowała z wynikiem 74,93 m, który uzyskała w ostatniej serii, wyprzedzając drugą w konkursie Anitę Włodarczyk. Trzecim z żołnierzy, który triumfował w Chorzowie był szer. rez. Norbert Kobielski – z wynikiem 2,20 m był najlepszy w konkursie skoku wzwyż.

Natomiast drugie miejsca w Chorzowie wywalczyli: sierż. Piotr Małachowski, mar. Wojciech Nowicki (obaj z CWZS) i szer. Szymon Dorożyński z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Małachowski posłał dysk na odległość 63,99 m – przegrał o 35 cm z Bartłomiejem Stójem. Obaj uzyskali najlepsze wyniki w tym sezonie. Nowicki w konkursie rzutu młotem przegrał o 2 m 22 cm z Pawłem Fajdkiem. Dorożyński był zaś drugi w biegu na 3000 m – biegł 8 min 24,76 s – o 0,08 s przegrał z Michałem Zieleniem.

Z kolei trzecie miejsca wśród zawodników-żołnierzy zajęli: st. szer. Jakub Szyszkowski w konkursie pchnięcia kulą i szer. Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 m. Tuż za Święty-Ersetic finiszowała szer. Małgorzata Hołub-Kowalik i szer. Iga Baumgart-Witan. Natomiast na czwartej pozycji w biegu na 100 m sklasyfikowano szer. rez. Remigiusza Olszewskiego, a na piątej w konkursie skoku o tyczce kpr. Pawła Wojciechowskiego, który pokonując w pierwszej próbie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,60 m, uzyskał swój najlepszy wynik w tym sezonie.

SZUS

autor zdjęć: Łukasz Szelag/ REPORTER/ East News

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko pomaga powodzianom w Małopolsce
 
Kurs na dyplomację
Terytorialsi pomagają poszkodowanym w powodziach
BohaterON - wyślij kartkę do powstańca
Powstanie było czymś niezwykłym
Polskie F-16 gotowe na Islandię
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Świętuj razem z żołnierzami!
Polacy blisko podium, ale bez medalu
Nowe książeczki wojskowe
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Chorwaci uczą się od polskich pilotów
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Afghanistan: Going Back Home
Polak najlepszym podoficerem NATO
Żeglarki wciąż liderkami, szóste miejsce pływaka
Nagroda nie tylko od dowódcy
„Kobra ’21”, czyli rozpoznanie specjalsów
Sikorski–Majski, czyli układ, który uratował Sybiraków
Co ze sprawdzianem z WF?
Abramsy dla 1 Brygady
Wilki znów na Mazurach
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Szczyt NATO już w poniedziałek
Pancerniacy ruszają na Łotwę
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Janina Takajszwili, zakonspirowana całe życie
NATO Andersa
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Wioślarki wywalczyły pierwszy medal w Tokio
NATO ćwiczy w Gruzji
Umowa na Mieczniki podpisana
„Projekt Wojownik”, czyli skok do basenu
Żeglarki na kursie po medal
Kontyngent do zmiany
Military Doctor 2021
Lider po amerykańsku
Psy (w) WOT
Mamy złoto! Rewelacyjny bieg sztafety mieszanej
Poligon na miarę XXI wieku
Abrams – czołg niepokonany w walce
Zaalarmować świat, poświęcając siebie
Rusza PKW Islandia
Dwa zwycięstwa zapaśnika
Javelin gwarantuje skuteczność
Legioniści w drodze po oficerskie gwiazdki
V-2 leci do aliantów
Świat skacze w otchłań
Żołnierze bez testów z WF-u
Course on Diplomacy
Afganistan. Czas wracać do domu
Czekamy na pierwszy medal w Tokio
Ruszyli do walki o naszą przyszłość
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Gotowi do przepraw i pomocy powodzianom
GROM, czyli gotowi ratować życie
Pamięci kobiet z powstania warszawskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO