moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Rekrutacyjna cyberinfolinia

Wojsko chce rekrutować w sposób nowoczesny i prosty. Dlatego kilka dni temu Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni uruchomiło specjalną infolinię dla osób zainteresowanych pracą w wojskowej branży IT, cyber i krypto. Można tu zdobyć wszelkie informacje nie tylko o procedurach naboru i stawianych wymaganiach, ale także o wolnych etatach.

Infolinie telefoniczne, mające służyć rekrutacji kandydatów do pracy, są z powodzeniem wykorzystywane przez firmy i korporacje działające na rynku komercyjnym. Teraz z tej nowoczesnej i prostej metody naboru postanowiło skorzystać także wojsko. 11 marca Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni uruchomiło infolinię dla ochotników , chcących zasilić szeregi NCBC i tworzonych wojsk obrony cyberprzestrzeni. Te, zgodnie z planami MON, mają powstać do 2022 roku.

 

Nowy kanał komunikacji

– Pomysł jest pokłosiem rozmów z kandydatami podczas procedury rekrutacyjnej i analizy rynku. Uznaliśmy, że skoro firmy działające w branży IT, obok rekrutacji za pośrednictwem stron www, która i u nas z sukcesem funkcjonuje, wykorzystują też infolinię, my także możemy taką uruchomić. Widocznie taki rodzaj kontaktu, poza tym tradycyjnym, jest kandydatom również potrzebny – mówi gen. bryg. Karol Molenda, dyrektor NCBC.

Dzwoniąc na infolinię zainteresowani mogą zdobyć wszelkie informacje dotyczące naboru, wymagań, a także wolnych stanowisk. Te ostatnie oferowane są zarówno wojskowym, jak i cywilom, choć jak przyznają przedstawiciele NCBC, w perspektywie budowy WOC, poszukiwani są przede wszystkim eksperci na stanowiska wojskowe (w przypadku cywili, którzy chcieliby rozpocząć służbę, niezbędne jest odbycie służby przygotowawczej). Obecnie instytucja poszukuje specjalistów z obszarów m.in. elektroniki, cyberbezpieczeństwa, eksploracji danych, matematyki i kryptologii oraz analizy danych. Poszukiwani są m.in specjaliści inżynierii oprogramowania, systemów informatycznych, zarządzania informacją.
Choć infolinia działa od kilku dni już cieszy się sporą popularnością. – Osoby dzwoniące są zaskoczone, że odbiera „prawdziwy człowiek”, a nie bezduszny automat. Dzięki temu szybciej obdarzają instytucję zaufaniem i deklarują przysłanie swojego CV. O to nam właśnie chodziło – mówi generał. Bo zadzwonienie na infolinię to dopiero pierwszy krok do służby lub pracy w instytucji. Kolejnym jest bowiem indywidualne spotkanie, podczas którego specjaliści weryfikują dokumenty i wiedzę kandydata z obszaru cyber, krypto i IT.

Rekrutacja trwa

Swoją kandydaturę można zgłaszać pod numerem 509-677-777 w dniach roboczych od 8 do 20. Osoby, które nie mają możliwości skontaktowania się w tych godzinach, mogą nagrać wiadomość na skrzynkę, a potem czekać na telefon z instytucji. Osoby obsługujące infolinię oddzwonią w następnym dniu roboczym.

Jak zapewniają przedstawiciele NCBC, mimo wprowadzonego w kraju stanu zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem, rekrutacja nie zostanie zawieszona, ale w najbliższym czasie będzie prowadzona wyłącznie przez strony www i uruchomioną infolinię. Wszystkie spotkania bezpośrednie, zgodnie z decyzją dyrektora NCBC, zostały wstrzymane.

Powstałe w 2019 roku Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni odpowiada za kluczowe obszary związane z konsolidacją kompetencji i zasobów resortu w zakresie kryptologii, cyberbezpieczeństwa oraz budowy i eksploatacji systemów IT. Specjaliści zespołu w trybie 24/7/365 monitorują działania systemów IT w resorcie obrony narodowej, prowadzą operacje w cyberprzestrzeni, reagują też w przypadku incydentów naruszających bezpieczeństwo sieci i jej użytkowników. NCBC realizuje też szereg zadań w ramach działalności naukowo-edukacyjnej, badawczo-rozwojowej, wdrożeniowej i opiniodawczej. Prowadzi też badania dotyczące metod wykrywania incydentów w cyberprzestrzeni, projektowania rozwiązań do ochrony i zabezpieczenia informacji, rozwija własne metody i urządzenia kryptograficzne.
Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka żołnierze zawodowi Wojska Polskiego wykonujący zadania związane z kryptologią i cyberbezpieczeństwem oraz projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych otrzymają wyższe dodatki do uposażeń. To stały dodatek służbowy, w wysokości od 450 zł do 2100 zł oraz jednorazowy uznaniowy dodatek służbowy w wysokości od 100 proc. do nawet 620 proc. kwoty dodatku służbowego stałego.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Cyber.mil.pl

dodaj komentarz

komentarze


Co nowego w przepisach?
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Brzescy saperzy i prace rozbiórkowe
Nowy europejski czołg
Dwie karetki dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą
USA: chcemy Grenlandii
Koniec bezkarności floty cieni?
Warto iść swoją drogą
Maj polskich żywych torped
Nowe Abramsy na horyzoncie
Dyrygent w mundurze
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Terytorialsi wspierają samorządy w walce z zimą
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Więcej mocy dla Orki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
PKW „Noteć” – koniec misji
Polskie MiG-i dla Ukrainy
WOT wciąż pomaga w zwalczaniu skutków ataku zimy
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Amerykański szogun
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Good Morning, Orka!
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Odpalili K9 Thunder
„Zygalski” na wodzie
Nowa lokalizacja 18 Brygady Zmotoryzowanej
Góral z ORP „Gryf”
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Czas podwodniaków
O bezpieczeństwie u prezydenta
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Jak zbudować armię przyszłości
Wojskowy triumf na Gali Sportu
Zmiany kadrowe w Żelaznej Dywizji i u podhalańczyków
Kurs dla pilotów Apache’ów czas start
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Pucharowy medal na desce
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Używane Strykery dla Polski, a Rosomaki na eksport
Przeżyj to sam
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Krok po kroku przez kwalifikacje
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Sprzymierzeni z GROM dla kolegów z PTSD
Na tronie mistrza bez zmian
Warmia i Mazury dla Polski i NATO
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
„Koalicja chętnych” o gwarancjach dla Ukrainy
Polsko-amerykańska odpowiedź na rosnące cyberzagrożenia
Piątka z czwartego wozu
Czekamy na F-35
Detektory skażeń dla Tarczy Wschód poszukiwane
WOT wspiera służby miejskie w odśnieżaniu
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Człowiek, który sprzedał ciszę
Partnerstwo Polski i Litwy
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
W cieniu dumy floty

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO