moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wystawa i piknik w 100.lecie współpracy polsko-amerykańskiej

W pierwszy weekend lipca zapraszamy do Dęblina na pierwszy piknik historyczno-wojskowy GOOD MORNING, DĘBLIN. „Good Morning, Dęblin” to otwarty piknik historyczny i zlot grup rekonstrukcji historycznych, odtwarzających uzbrojenie i wyposażenie wojska Stanów Zjednoczonych Ameryki z lat 1775-2019. Piknik odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2019 r., na terenie przykoszarowego placu ćwiczeń „Wisła” – 1. Dęblińskiego Batalionu Drogowo Mostowego.

Wyjątkową scenografię zapewni Cytadela Twierdzy Dęblin, która będzie tłem dla obozów wojskowych i dioram grup rekonstrukcji historycznych. Kulminacyjnym punktem wydarzenia, będą pokazy dynamiczne i inscenizacje historyczne oraz parada historycznych pojazdów. Podczas pikniku odbędą się prezentacje muzeów wojskowych i stowarzyszeń historycznych, spotkania z żołnierzami Wojska Polskiego, koncerty na scenie plenerowej.

Wydarzeniem otwierającym będzie wernisaż wystawy w dniu 4 lipca 2019 r. pn. „Amerykańskie gwiazdy na polskim niebie”, poświęconej 100. rocznicy polsko – amerykańskiej współpracy w dziedzinie lotnictwa wojskowego (miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie). Ekspozycja będzie udostępniona do końca grudnia 2019 roku.
Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym przez Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka oraz Wojewodę Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka.

Celem wydarzenia jest prezentacja historii Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki w kontekście odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązania stosunków dyplomatycznych oraz współpracy wojskowej, prezentacja pionierów współpracy wojskowej: Tadeusza Kościuszki, Kazimierza Pułaskiego, Meriana C. Coopera, upowszechnienie historii i tradycji Wojska Polskiego oraz armii Stanów Zjednoczonych, wzmocnienie przyjaźni polsko-amerykańskiej, - integracja międzypokoleniowa oraz edukacja historyczna, prezentacja dorobku polskiego muzealnictwa wojskowego, oraz promocja walorów turystycznych miasta Dęblin.

Ponad 300 członków grup rekonstrukcji historycznej, wojskowe pojazdy historyczne i samoloty z okresu wojny polsko – bolszewickiej, stoiska promocyjne wystawi Wojsko Polskie, m.in. 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego, Lotnicza Akademia Wojskowa, 1. Dębliński Batalion Drogowo Mostowy, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, a także ponad 10 placówek muzealnych, w tym: Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, Muzeum Wojska w Białymstoku. Będzie to również miejsce do prezentacji regionalnych stowarzyszeń i organizacji historycznych. W programie zaplanowano również pokaz zespołu akrobacyjnego „Biało-Czerwone Iskry”. Niebywałą atrakcją dla miłośników lotnictwa będzie pokaz czeskiej grupy akrobacyjnej Pterodactyl Flight z wykorzystaniem replik historycznych samolotów z okresu I i II Wojny Światowej.

Więcej szczegółowych informacji na stronie organizatora: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Zaprasamy do śledzenia nowinek na Facebooku

„Polska Zbrojna” objęła piknik militarny patronatem medilanym. 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

dodaj komentarz

komentarze


Odbudowa obrony cywilnej kraju
 
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Ratownik w akcji
Marynarka świętuje i zaprasza na okręty
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Śmierć gorsza niż wszystkie
Podejrzane manewry na Bałtyku
Inwestycja w żołnierzy
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Rakiety dla polskich FA-50
K2. Azjatycka pantera
„Różycki” zwodowany
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Świat F-35
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Podróż w ciemność
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Nie żyje żołnierz PKW Irak
GROM’s DNA
Wypadek Rosomaka
Drukowanie dronów
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
NATO przechodzi do działania
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
The Power of Infrastructure
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Pancerny kot w polskim wojsku
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Dzień, który zmienił bieg wojny
Flyer, zdobywca przestworzy
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Policjanci w koszarach WOT
Bałtyk – wciąż bezpieczny czy już nie?
Wyższe stawki dla niezawodowych
Nowa dostawa Homarów-K
Kajakami po medale
Specjalsi pod nowym dowództwem
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Polki wicemistrzyniami Europy w szabli
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Pionierski dron
Święto sportów walki w Warendorfie
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Strażnicy polskiego nieba
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Ewakuacja Polaków z Izraela
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Planowano zamach na Zełenskiego
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO