moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Świetne występy polskich żołnierzy

W chińskim mieście Chengdu trwają The World Games ‘25 – międzynarodowe zawody zwane igrzyskami sportów nieolimpijskich. W polskiej reprezentacji jest aż ośmiu żołnierzy, którzy w ostatnich dniach zdobyli kolejne medale i ustanowili nowe rekordy Polski w dyscyplinach związanych z ratownictwem wodnym.

Kilka dni temu cieszyliśmy się z sukcesów st. szer. spec. Kacpra Majchrzaka, który był niepokonany w konkurencji rescue medley (ratownictwa wodnego) na dystansie 100 m. Reprezentant Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego nie tylko zdobył złoty medal w tej konkurencji, lecz także ustanowił nowy rekord świata (57,64 s).

 

REKLAMA

Następnego dnia st. szer. spec. Majchrzak wystartował w konkurencji holowanie manekina na dystansie 50 m, kończąc zawody z czasem 28,12 s, a tym samym powiększając pulę „wojskowych” medali o srebrny krążek. Kolejne srebro dla Polski zdobyła męska sztafeta w konkurencji 4 x 25 m holowanie manekina, w której popłynęło aż trzech żołnierzy Wojska Polskiego: st. szer. spec. Kacper Majchrzak, st. szer. spec. Adam Dubiel i st. szer. spec. Wojciech Kotowski (oddelegowany do CWZS-u z 12 Brygady Zmechanizowanej). Ta sama ekipa startowała w sztafecie 4 x 50 m medley relay, podczas której każdy zawodnik wykonywał inne zadanie (pływanie w płetwach, holowanie manekina itp.). Polacy zameldowali się na mecie na czwartym miejscu.

St. szer. spec. Hubert Nakielski również znalazł się poza podium (szóste miejsce) w kategorii 4 x 50 m pool life saver (sztafeta super ratownik), ale swoim występem ustanowił nowy rekord Polski. W kobiecej sztafecie także padł nowy rekord Polski dzięki st. szer. spec. Pauli Żukowskiej. Jej zespół w zawodach 4 x 50 m pool life saver zajął ósme miejsce.

– Sportowcy po raz kolejny pokazali perfekcyjną współpracę, synchronizację, znakomite przygotowanie techniczne i determinację. Polska należy do światowej czołówki ratownictwa sportowego i cieszymy się, że odbywa się to przy znaczącym udziale naszych żołnierzy-ratowników – komentuje ostatnie sukcesy Polaków sierż. Magdalena Piekarska-Twardochel, rzecznik prasowy CWZS-u.

The World Games to międzynarodowe zawody sportowe rozgrywane co cztery lata, w roku następującym po igrzyskach olimpijskich. Organizuje je Międzynarodowe Stowarzyszenie World Games (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). W Chinach do zdobycia są 253 komplety medali, o które walczy ponad 5 tys. sportowców ze 116 państw. Polskę reprezentuje 65 zawodników, w tym ośmioro żołnierzy: troje w biegach na orientację i pięcioro w ratownictwie wodnym. Igrzyska potrwają do 17 sierpnia. Po pierwszym weekendzie Polska ma na koncie 11 krążków – pięć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe.

Jakub Zagalski

autor zdjęć: The World Games Press Centre

dodaj komentarz

komentarze


Pojazdy wojsk pancernych – serwis specjalny
Logistyczna rewolucja
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Na granicy coraz trudniej
Beret „na rekinka” lub koguta
Ważna współpraca
Sławomir Cenckiewicz szefem BBN-u
15 sierpnia widzimy się w Warszawie!
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Gratulacje dla naszej katorżniczki!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Oszust chciał wyłudzić kredyt, podszywając się pod żołnierza WP
Ossów 2025: rekonstrukcja, pamięć i wspólnota
Polski żołnierz pobił w Chinach rekord świata
Polska ubiega się o miliardy z SAFE na zakupy dla wojska
Organy ścigania na tropie współpracowników rosyjskich służb
Wojsko przyciąga młodych jak nigdy wcześniej
Rewolucja zgodnie z planem
Orlik na Alfę
„Road Runner” w Libanie
Warsztat na kółkach dla F-16
Polsko-norweskie partnerstwo w zwalczaniu dronów
Służę w elitarnej jednostce
Prezydent Duda pożegnał się z wojskiem
Na rosyjskim pasku
Na niebo patrz!
Cisza przed wojną
Tomczyk: Macierewicz dążył do ukrycia prawdy
Żołnierze pomagają na wałach w Pszczółkach
Nowelizacja ustawy o obronie z podpisem prezydenta
Czternastka – pożegnanie z legendą
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Na rowerach szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku
Terytorialsi i czarna taktyka
Turnusy rehabilitacyjne dla polskich i ukraińskich weteranów
„Dziękujemy za waszą służbę”. Próby przed wielkim świętem
Cel – pełna suwerenność w dziedzinie zbrojeń
Więcej żołnierzy z pieniędzmi za dyżur bojowy
Świetne występy polskich żołnierzy
Nawrocki: Będę wspierał modernizację armii
Celne oko sportowców z „armii mistrzów”
Próba generalna przed Świętem Wojska Polskiego
Pancerniacy ze Świętoszowa po długim marszu
Strzelanina w bazie US Army
Terytorialsi zawitają do Płocka
Donald Trump ostrzega Władimira Putina
Armia Rezerwowa generała Sosnkowskiego
Pielęgnują pamięć o poprzednikach
Rosjanie zaatakowali polską fabrykę w Ukrainie
Jak zostać kapralem rezerwy
Hekatomba na Woli
„Piorun” już nie tylko dla łącznościowców
Żołnierze medalistami na igrzyskach studentów
Warszawo, do broni!
Polskie szkolenie dla pilotów FA-50
Skok na głęboką wodę, ale ze spadochronem
Karol Nawrocki objął urząd prezydenta
Brytyjczycy żegnają Malbork

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO