moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
34 medale żołnierzy na mistrzostwach Polski

Z 34 medalami wrócili żołnierze z mistrzostw Polski w strzelectwie, kajakarstwie i zapasach w stylu wolnym. Najwięcej złotych krążków – 13 – wywalczyli strzelcy. Ponadto strzelający żołnierze zdobyli siedem złotych i sześć brązowych. Natomiast trzy złote medale i jeden srebrny wywalczyli kajakarze, a zapaśnicy w stylu wolnym po dwa złote i brązowe.

Strzelcy rywalizowali o medale na strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław. Z żołnierzy najlepiej spisali się zawodnicy Wojskowego Zespołu Sportowego z Gdyni, którzy wywalczyli dziesięć medali, w tym siedem złotych, srebrny i dwa brązowe. Wszystkie zdobyli w konkurencjach pistoletowych. Czterokrotnie na najwyższym stopniu podium stanęli starsi bosmani Piotr Daniluk i Radosław Podgórski. Po trzy złote medale wywalczyli w rywalizacji drużynowej, a po jednym w indywidualnej. Daniluk był najlepszy w konkurencji pistolet centralnego zapłonu 30+30, a Podgórski wygrał w konkurencji pistolet standard 3x20. Z kolei trzy złote krążki wywalczył mar. Tomasz Wawrzonowski, który dwa z nich zdobył wraz z bosmanami w rywalizacji drużynowej, a indywidualnie był najlepszy w konkurencji pistolet dowolny 60.

Jedyny złoty medal dla gdyńskiego WZS-u w rywalizacji kobiet wywalczyła natomiast drużyna w pistolecie sportowym 30+30. We Wrocławiu wystąpiła w składzie: por. mar. Sławomira Szpek, mar. Joanna Tomala i mat Agnieszka Korejwo. Ta ostatnia przez wiele lat należała do WZS Gdynia, a obecnie służy w Nadbrzeżnym Dywizjonie Rakietowym Marynarki Wojennej w Siemirowicach. – Bez Agnieszki nie udałoby się nam zdobyć złota. Dlatego bardzo dziękuję dowódcy jej jednostki, że zgodził się na start zawodniczki w ekipie klubowej Floty na mistrzostwach Polski – mówi st. chor. mar. Jacek Dagil, trener strzelectwa z gdyńskiego WZS-u i Wojskowego Klubu Sportowego Flota Gdynia.

Pozostałe złote medale wywalczyli we Wrocławiu: po dwa – st. szer. Agnieszka Nagay z WZS Poznań (oba zdobyła w klasyfikacji drużynowej w karabinie dowolnym 3x40 i 60L), szer. Tomasz Bartnik z WZS Bydgoszcz (w karabinie dowolnym 3x40 indywidualnie i drużynowo; jego partnerem w drużynie był mł. chor. Robert Kraskowski z WZS Zegrze). Natomiast po jednym tytule mistrzowskim zdobyli szer. Klaudia Breś i st. szer. Rafał Łukaszyk z WZS Bydgoszcz. Breś była najlepsza w pistolecie sportowym 30+30, a Łukaszyk w karabinie dowolnym w strzelaniach z pozycji leżącej.

Z kolei srebrne medale w mistrzostwach w strzelectwie wywalczyli: szer.Tomasz Bartnik(indywidualnie w karabinie dowolnym 60L), st. kpr.Sylwia Bogackaz WZS Zegrze (indywidualnie w karabinie dowolnym 3x40, st. szer.Agnieszka Nagay(indyw. w karabinie dowolnym 60L), mar.Joanna Tomala(indywidualnie w pistolecie sportowym 30+30), st. szer. Rafał Łukaszyk(drużynowo w karabinie dowolnym 3x40), szer. Tomasz Bartniki mł. chor.Robert Kraskowski (drużynowo w karabinie dowolnym 60L) i st. szer. Beata Bartków-Kwiatkowska z WZS Poznań (drużynowo w pistolecie sportowym 30+30).

Natomiast brązowe medale na strzelnicy we Wrocławiu zdobyli: dwa – st. szer. Wojciech Knapik z WZS Bydgoszcz (indywidualnie w pistolecie centralnego zapłonu 30+30 i drużynowo w pistolecie dowolnym 60), po jednym – st. bsm. Piotr Daniluk (indywidualnie w pistolecie standard 3x20), st. bsm. Radosław Podgórski (indywidualnie w pistolecie szybkostrzelnym 2x30), st. kpr. Sylwia Bogacka (drużynowo w karabinie dowolnym 3x40) i szer. Klaudia Breś (drużynowo w pistolecie sportowym 30+30).

Medale z wody i maty

Kajakarze w miniony weekend walczyli o medale na torze w Poznaniu. Po raz kolejny wysoką formę zaprezentowała szer. Dominika Włodarczyk, która do medali wywalczonych w tym roku na młodzieżowych mistrzostwach Europy i seniorskim czempionacie Starego Kontynentu dorzuciła dwa tytuły mistrzyni Polski w kategorii seniorów. Kajakarka z bydgoskiego WZS-u była najlepsza w dwójkach na dystansie 200 m (w osadzie płynęła z Heleną Wiśniewską) oraz wraz z koleżankami z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz w czwórkach na 500 m. Tytuł mistrzowski wywalczył również st. szer. Mariusz Kujawski, który wraz z Martinem Brzezińskim triumfował w finale K2 na 1000 m. Natomiast na drugim stopniu podium stanęła st. szer. Dorota Kozakiewicz z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Srebro wywalczyła wraz z siostrą Katarzyną w finale kanadyjek na dystansie 200 m.

Zapaśnicy specjalizujący się w stylu wolnym o medale mistrzostw kraju rywalizowali w Teresinie. Tytuły mistrzowskie wywalczyli szer. Radosław Marcinkiewicz z WZS Poznań (w kategorii 86 kg) i szer. Krzysztof Bieńkowski z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina (65 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli: st. szer. Maciej Balawender z WZS Poznań (92 kg) i szer. Dawid Takunow z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. Mistrzostwa w Teresinie były dla zapaśników ważnym sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które w październiku odbędą się w Budapeszcie.

Bilans półrocza

W pierwszym półroczu tego roku żołnierze wywalczyli na mistrzostwach kraju 105 medali: 46 złotych, 33 srebrne i 26 brązowych. Najwięcej z nich zdobyli lekkoatleci i strzelcy w konkurencjach pneumatycznych. Lekkoatleci zdobyli dziewięć złotych, sześć srebrnych i pięć brązowych krążków. Z kolei strzelcy dziewięć złotych, pięć srebrnych i cztery brązowe. Dobrymi wynikami mogą się także pochwalić biatloniści i pływacy. Ci pierwsi wywalczyli siedem złotych, sześć srebrnych i pięć brązowych medali. Natomiast pływacy zdobyli siedem złotych krążków, dziewięć srebrnych i sześć brązowych.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Ważne decyzje w Brukseli
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Sojusz Madrytu i Warszawy
Krok w stronę pokoju
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Bez zmian w emeryturach
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Zełenski traci Order Orła Białego?
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Minister obrony RFN w Polsce
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Niebo bez dominacji
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Śmierć w sercu Azji
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Apetyt Smoka rośnie
Sonda dla Jastrzębia
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Królestwo pojazdów
Stała baza wojsk USA w Polsce
Polski wkład w operację „Overlord”
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
At the Controls of F-35A Husarz
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Umowa na pociski do Patriotów
Podróż w ciemność
Szermierze i pięściarki na podium
Cyberparasol nad wyborami
Koło zamachowe gospodarki
Akcja na jeziorze
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Ratunek z powietrza
Święto DGRSZ
Sportowe jubileusze
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
AMW oferuje mieszkania
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Mundur, medale i duma
Orka tuż, tuż
Premier powołał nową wiceminister obrony
Ratunek na polu walki
Zbrodnicza farsa
Równanie z „Iksem”
Przerzut Abramsów do Lublina
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Podchorążowie w dżungli
Marsz gąsienicowych kolumn
Kraków zaprosił weteranów
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Powietrzne cysterny dla Polski
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Musztra i marsz ubezpieczony
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
„Strzała weterana” spaja środowisko
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wsparcie ma znaczenie
Polska szykuje się do produkcji Panter
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Pancerny Poznań
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO