moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ruszają targi „Pro Defense”

Wśród wystawców: Polska Grupa Zbrojeniowa i jednostki ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych, m.in. wojsk specjalnych i OT. Poza tym piknik klas mundurowych, szkolenia poligonowe i konferencje organizacji proobronnych – w czwartek w Ostródzie ruszają targi „Pro Defense”. To jedno z nielicznych w Europie wydarzeń poświęconych obronie terytorialnej.

Ostródzkie targi, które patronatem objął minister obrony Antoni Macierewicz, rozpoczynają się 1 czerwca i potrwają cztery dni. W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury pojawi się ponad stu wystawców. Wśród nich spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, które zaprezentują m.in. karabinki MSBS i Beryl, przeciwlotnicze zestawy rakietowe Grom i Piorun, bezzałogowe samoloty „NeoX”, „Atrax M” i „Drozd”, moździerze 98 i 120 mm, granatniki i miny przeciwpancerne. Będzie też można obejrzeć modernizowane dla polskiej armii czołgi Leopard 2A4, komplet indywidualnego wyposażenia żołnierza wojsk obrony terytorialnej, systemy optoelektroniczne oraz radary. Poza firmami zbrojeniowymi na „Pro Defense” pojawi się oczywiście wojsko. Swój sprzęt zaprezentują m.in. wojska specjalne, WOT oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Stoiska promocyjne przygotuje także Polska Agencja Kosmiczna, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Akademia Sztuki Wojennej. Pełna lista wystawców znajduje się na stronie internetowej targów: http://pro-defense.pl/pl/lista-wystawcow.

– Na targach w Ostródzie nawiązuje się relacje biznesowe, ale to także miejsce integracji środowisk związanych z klasami mundurowymi i organizacjami proobronnymi – mówi mjr Jakub Block z Centrum Operacyjnego MON. Już pierwszego dnia odbędzie się apel klas mundurowych. Prawdopodobnie weźmie w nim udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który ogłosi listę szkół zakwalifikowanych do programu MON dla klas mundurowych. Uczniowie, którzy wezmą w nim udział, będą mogli m.in. ćwiczyć na poligonach i częściej odwiedzać wojskowe jednostki.

Na Polach Grunwaldzkich, 30 kilometrów od Ostródy, odbędzie się również piknik klas mundurowych. Weźmie w nim udział ponad 1500 uczniów.

W Ostródzie znajdą też coś dla siebie miłośnicy historii. Organizatorzy przygotowali ścieżkę dydaktyczną przedstawiającą uzbrojenie polskiego wojska od czasów pierwszych Piastów aż do współczesności. – Każdy, kto wejdzie na ścieżkę, będzie mógł obejrzeć grupy rekonstrukcyjne i zobaczyć, jak zmieniało się nasze wojsko – mówi mjr Block. Nie zabraknie też wydarzeń sportowych. – Można będzie sprawdzić się na torze przeszkód. Zrobić przysiady, pompki czy skłony, za które sędziowie będą przyznawać punkty. Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni – dodaje mjr Block. Mecenasem ścieżki dydaktycznej jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

1 czerwca rozpocznie się trzydniowa konferencja „Działalność organizacji proobronnych w Polsce i za granicą”. Główne tematy dyskusji to współpraca wojsk obrony terytorialnej z organizacjami proobronnymi, system funkcjonowania organizacji proobronnych w państwach bałtyckich oraz uzbrojenie i szkolenie w WOT. O tym, jak działają organizacje proobronne w krajach nadbałtyckich, opowiedzą goście z Litwy, Łotwy i Estonii.

Film: MON

Podczas targów będzie można także wziąć udział w szkoleniu strzeleckim i medycznym oraz nauce samoobrony i działania w razie ataku terrorystycznego. Wstęp na targi „Pro Defense” jest bezpłatny. Wystarczy pobrać bilet ze strony targów (http://pro-defense.pl/pl/zasady-wstepu). Targi są otwarte od 1 do 4 czerwca.

Targi „Pro Defense” odbywają się po raz drugi. W ubiegłym roku zorganizowano m.in. wystawę sprzętu i uzbrojenia dla OT, Kongres Organizacji Proobronnych i konferencję naukową.

Targi proobronne w Ostródzie – wydanie specjalne Polski Zbrojnej

Informator targowy

Katalog sprzętu

Ewa Korsak , Magda Miernicka

autor zdjęć: pro-defense.pl, MON

dodaj komentarz

komentarze


Psiakrew, harmata!
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Armia na kryzys
Zasiąść za sterami Apache’a
Wielkie serce K9
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
„Kryzys” na AWL-u
Twarde na poligonie
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Adaptacja i realizm
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Miecz w ręku NATO
Na służbie z karabinem, po godzinach z szablą w dłoni
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Kadeci na start
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Cel: wzmocnić odporność małych społeczeństw
Ochrona w gotowości
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Początek wielkiej historii
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Rzeźnik w rękach GROM-u
Fińska armia luzuje rygory
Zbrodnia bez kary
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Chunmoo trafią do Gostynina
Marynarz w koreańskim tyglu
Groźny incydent w Libanie
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Wojna sześcioosobowych armii
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Bądź bezpieczny w sieci
Od cyberkursu po mundurówkę
Wypadek w PKW UNIFIL
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Zbrodnia i kłamstwo
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Rosomaki na lądzie i morzu
Ślubowanie adeptów sztuki wojskowej
Pirania zdała egzamin
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Wojsko testuje systemy antydronowe
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Syndrom Karbali
NATO i USA o Iranie
Pasja i fart
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Pierwsze loty
Debata o bezpieczeństwie
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO