moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

II Wielkanocna Paczka dla Bohatera

Trwa kolejna edycja Paczki dla Bohatera, akcji charytatywnej skierowanej do weteranów, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość Polski. Każdy może wesprzeć kombatantów. Zbiórka trwa do 5 kwietnia.

Laureat Buzdygana Polski Zbrojnej Tomasz Sawicki, GRH 12 Pułku Ułanów Podolskich oraz szereg koordynatorów i wolontariuszy zorganizowali kolejną edycję Paczki dla Bohatera. Cykliczna akcja rozpoczęta w 2010 roku, po raz drugi będzie towarzyszyć Wielkanocy.

Akcja jest skierowana do weteranów II Wojny Światowej walczących na wszystkich frontach oraz bohaterów podziemia niepodległościowego, osób represjonowanych w PRL. Tradycyjnie organizatorzy przygotowują paczki żywnościowe, z produktami chemicznymi oraz kartkami świątecznym. Zbiórka trwa do 5 kwietnia. W kolejnych dniach zebrane dary zostaną podzielone i dostarczone do bohaterów.

Przedsięwzięcie to jest inicjatywą społeczną, w którą angażuje się coraz więcej osób. Koordynatorzy akcji działają w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce, ale nie tylko. Zbiórka odbędzie się także w Anglii, Belgii, Niemczech czy Szkocji.

Paczkę dla Bohatera można wesprzeć także poprzez zakup książki „Młodość”, która opowiada o życiu codziennym i problemach młodego Waldemara Gałuszki, dorastającego w Piotrkowie Trybunalskim w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Autor jest świadkiem bestialskiego ataku Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku oraz początku okupacji naszej ojczyzny. Dochód z książki zostanie przekazany na zakup produktów na akcję. Książkę można zamówić pod tym adresem.

Patronat honorowy nad akcją objęli: Ministerstwo Obrony Narodowej, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Powstańców Warszawskich, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Polska Zbrojna jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku, gdzie można znaleźć wszelkie szczegóły i kontakty do koordynatorów akcji. Zachęcamy też do polubienia fanpage Paczki dla Bohatera.

PZ

autor zdjęć: Arch. Paczki dla Bohatera, Allegro

dodaj komentarz

komentarze


Pięściarska uczta w Suwałkach
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Nieznani sprawcy wysadzili tory
„Zamek” pozostał bezpieczny
My, jedna armia
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Sukces Polaka w biegu z marines
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Polski „Wiking” dla Danii
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Torpeda w celu
Nowe zasady dla kobiet w armii
Terytorialsi na wirtualnych polach walki
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Gdy ucichnie artyleria
Ułani szturmowali okopy
Lojalny skrzydłowy bez pilota
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Historyczna przeprowadzka do Cytadeli
Ogień z Leopardów na Łotwie
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Kosmiczna wystawa
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Mity i manipulacje
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Is It Already War?
Wojskowy bus do szczęścia
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Brytyjczycy na wschodniej straży
Dostawa Homarów-K
Merops wdrażany natychmiast
„Road Runner” w Libanie
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Dywersja na kolei. Są dowody
Mundurowi z benefitami
Awanse w dniu narodowego święta
Studenci ewakuowali szpital
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Standardy NATO w Siedlcach
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Plan na WAM
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Dodatkowe zapory
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Dzień wart stu lat
Im ciemniej, tym lepiej
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Kapral Bartnik mistrzem świata
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Marynarze podjęli wyzwanie
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO