moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie oficera w Mińsku Mazowieckim

29 listopada mjr dr Rafał Połeć starszy wykładowca Cyklu Kryminalnego Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zakończył zawodową służbę wojskową.


Podczas pożegnalnych uroczystości mjr dr Rafał Połeć nie krył wzruszenia, dziękując komendantowi płk. Piotrowi Płonce, kadrze i pracownikom wojska CSŻW za współpracę. Warto odnotować, że mjr dr Rafał Połeć przez cały okres służby wojskowej związany był z Żandarmerią Wojskową.

Oficer zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1994 roku w Wydziale Żandarmerii Wojskowej w Gdańsku po ukończeniu Szkoły Chorążych w Ośrodku Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. W 2002 roku wyznaczony został na stanowisko szefa Sekcji Rozpoznania i Kryminalistyki w Oddziale ŻW w Gdyni. Następnie w latach 2004–2011 kierował Wydziałem Operacyjno-Rozpoznawczym w Oddziale ŻW w Gdyni, odnosząc wraz ze swoim zespołem sukcesy w walce z przestępczością zorganizowaną.

Zawodowe zainteresowania kontynuował na niwie naukowej, kończąc w 2005 roku pierwszą edycję podyplomowych studiów w zakresie zwalczania terroryzmu i przestępczości zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim. W 2011 roku objął stanowisko szefa Wydziału Kryminalnego Oddziału ŻW w Szczecinie. W tym samym roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W marcu 2013 roku został starszym wykładowcą Cyklu Kryminalnego Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Major dr Rafał Połeć jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych dotyczących czynności operacyjno-rozpoznawczych, korupcji i Żandarmerii Wojskowej. Wziął udział w kilkudziesięciu konferencjach naukowych poświęconych zwalczaniu przestępczości. Publikuje między innymi w rosyjskich i francuskich czasopismach prawniczych oraz branżowych. Jest członkiem Polsko-Francuskiego Stowarzyszenia Prawniczego, a także uczestnikiem prac Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Tekst: mjr Igor Pieczlewicz

 

red. PZ

autor zdjęć: por. Bartosz Klepczyński

dodaj komentarz

komentarze

~axel
1386885540
Jak fachowcy pokroju mjr. POŁECIA odchodzą z ŻW, to kto zostaje ? Hmm kto ? Wiadomo. W złym kierunku idziesz żandarmerio oj w złym...
72-46-AE-57
~Targaś
1386534180
To był dla mnie zaszczyt że mogłem z Tobą służyć.
7B-AA-CF-69
~M.Ł
1386518100
Powodzenia Rafale. Wielka szkoda, ubywa fachowców i pasjonatów.
29-1A-0B-E9
~Rafał
1386354720
Serdecznie wszystkim dziękuję za wspólne, piękne lata w Żandarmerii Wojskowej.
EA-FC-6A-DF
~marek
1386327000
Szkoda takich ludzi, że odchodzą z tej firmy. Ubożeje żandarmeria, ubożeje...
DF-C7-53-97
~JB
1386226260
No Rafał, a teraz powodzenia :)
76-70-E0-57

Spotkanie liderów wschodniej flanki NATO
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Wisła dopłynęła
Nie wyślemy wojsk do Ukrainy
Wojskowo-policyjny patrol ratuje życie
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Odpalili K9 Thunder
Najdłuższa noc
Nowe K9 w Węgorzewie
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Polska produkcja amunicji rośnie w siłę
Kolejne AW149 nadlatują
Panczeniści na podium w Hamar
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Unikatowe studia trzech uczelni mundurowych
Pancerniacy jadą na misję
Nowe zasady dla kobiet w armii
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Combat 56 u terytorialsów
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Plan na WAM
Mundurowi z benefitami
Astronauta w Szkole Orląt
Seryjny Heron coraz bliżej
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
The Taste of Military Service
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
„Burza” nabiera kształtów
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Aby granica była bezpieczna
Historyczna „Wisła”
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Święto sportowców w mundurach
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Dzień wart stu lat
Odnaleziono rozbitego drona w Lubelskiem
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Pomagaj, nie wahaj się, bądź w gotowości
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Kto zostanie Asem Sportu?
Gala Boksu na Bemowie
Gdy ucichnie artyleria
Formoza – 50 lat morskich komandosów
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Snowboardzistka i pływacy na medal
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Służba w kadrze
Dwie umowy licencyjne w programie K2 podpisane
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Wojsko ma swojego satelitę!
Polski Rosomak dalej w produkcji
Militarne Schengen
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
Niebo pod osłoną
Niemieckie wsparcie z powietrza
Maksimum realizmu, zero taryfy ulgowej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO