moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Tytoń a sprawa polska

Po dzisiejszych meczach Szwecji z Anglią w Kijowie i Ukrainy z Francją w Doniecku wszystkie drużyny będą miały za sobą po dwa występy na Euro. Na razie żaden z zespołów nie zapewnił sobie awansu do ćwierćfinału, a wszystkie poza jedenastką Irlandii, mają teoretyczne szanse na wyjście z grupy eliminacyjnej.

Jutro biało-czerwoni powalczą o awans z Czechami i na razie kibice reprezentacji Polski zadają sobie przede wszystkim pytanie, czy w bramce ma stanąć Przemysław Tytoń czy Wojciech Szczęsny. Większość jest za tym pierwszym, ale prawdę mówiąc trener Smuda ma większe problemy niż wybór bramkarza. Tytoń albo Szczęsny z pewnością poradzą sobie między słupkami, ale żaden z nich nie będzie strzelał goli. A przecież, aby awansować do ćwierćfinału, we Wrocławiu musimy wygrać. Czechom do pełni szczęścia wystarczy remis. Trzeba się więc martwić, jak ograć południowych sąsiadów i jak przebić się przez mur, który ustawią przed swoim bramkarzem-perkusistą.

Golkiper Chelsea Londyn Petr Cech nie ustrzegł się wprawdzie poważnych wpadek w dwóch pierwszych meczach swojej reprezentacji, ale wcale nie musi mieć słabszego dnia w sobotę. Choć z powodu kontuzji jego występ w meczu z Polską stał pod znakiem zapytania, czescy kibice wcale nie zastanawiali się, kto powinien go zastąpić. Wierzyli, że zawodnik, którego uznają za najlepszego w ich jedenastce, będzie gotowy do gry i nawet nie przyszło im do głowy, by wymieniać go na innego. I to mimo wpuszczenia przez ich idola już pięciu bramek na Euro. My mamy kłopot bogactwa na pozycji, na której gra Cech, choć gdyby nie czerwona kartka dla Szczęsnego, większość kibiców wcale by nie była przekonana, że Tytoń jest bramkarzem, na którego warto stawiać.

Narodową dyskusję o zaletach Wojtka i Przemka, do której Monika Olejnik próbowała włączyć nawet prezydenta Bronisława Komorowskiego, zakończy decyzja trenera naszych bramkarzy Jacka Kazimierskiego. Franciszek Smuda ponoć się z nią zgodzi i, jakby co, wszystko będzie mógł zwalić na byłego bramkarza warszawskiej Legii. „Franz” zresztą też grał w wojskowej jedenastce. Odchodząc z Łazienkowskiej po zakończeniu zasadniczej służby wojskowej w 1977 roku nie zdążył zagrać w jednej drużynie z Kazimierskim, który był piłkarzem Legii w latach 1978-87, ale za to występował razem z Kazimierzem Deyną. Dzisiaj Smudzie taki piłkarz jak „Generał” Deyna bardzo by się przydał do kierowania jedenastką na boisku i do strzelania „rogali” na bramkę Petra Cecha.

dodaj komentarz

komentarze


Trening w tunelu aerodynamicznym
Testy autonomicznego Black Hawka
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
F-16 na straży
Sztuka spadania
Kosmiczne bezpieczeństwo
Nie tylko błękitne berety
Wypadek w PKW UNIFIL
Prototyp E-7 dla USAF
Początek wielkiej historii
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Fińska armia luzuje rygory
Krew, która łączy
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Akcja młodego terytorialsa
Pierwsze K9 w Braniewie
Polski sukces w Duńskim Marszu
Muzeum na fali
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Śmiercionośna Jarzębina
Pasja i fart
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Buty żołnierzy po nowemu
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Adaptacja i realizm
Marynarz w koreańskim tyglu
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
NATO i USA o Iranie
Borsuki wyszły w pole
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Zanim pojadą na wojnę
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Szkoła w mundurze
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Morski lis na polowaniu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Our Only One
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Chłód Bałtyku
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Wojskowe roboty prosto z Polski
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Widok z kosmosu
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Morska ścieżka kariery
Rezerwa na nowo
Debata o bezpieczeństwie
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Syndrom Karbali
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Psiakrew, harmata!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO