moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Debata Rady Programowej BALTEXPO

Przygotowania do największego spotkania branży morskiej w Europie Środkowo-Wschodniej wchodzą w ostatnią, najważniejszą fazę. Czasu jest niewiele, bo targi BALTEXPO startują już 10 października.

13 września w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich odbyła się piąta, ostatnia już Rada Programowa BALTEXPO, w której wzięli udział przedstawiciele podmiotów i firm zaangażowanych w proces budowania nowej formuły targów mających swoją wieloletnią tradycję w branży morskiej.

Prezes MTG S.A. Pan Andrzej Bojanowski otwierając spotkanie podkreślał ogromną wagę wydarzenia, które ma już ponad 40. letnią tradycję, jak również fakt, że Rada Programowa i organizatorzy wydarzenia postawili sobie za cel zwiększenie rangi wydarzenia i nadanie mu nowego oblicza.

- To dla nas zaszczyt, że w tak licznym gronie ekspertów i przedstawicieli renomowanych instytucji, władz miasta Gdańska, Gdyni i Szczecina uczelni wyższych i przedstawicieli największych firm z branży morskiej w tym zarządów portów możemy pisać na nowo historię tych targów. Jestem przekonany, że dzięki naszej wspólnej pracy i ogromnemu wielostronnemu zaangażowaniu uda nam się stworzyć wydarzenie, które odpowiada na aktualne potrzeby branży morskiej – mówi Andrzej Bojanowski, prezes MTG S.A.

Podczas spotkania omówiono program konferencji, listę wystawców, jak również planowane imprezy towarzyszące i wiele nowości takich jak plebiscyt Złote Kotwice, specjalną strefą dla start-upów, strefę wsparcia biznesu, dzień kariery, zaplanowany na ostatni dzień targów, podczas którego młodzi ludzie będą mogli bliżej zapoznać się z ofertą stażu, pracy i praktyk w branży morskiej, w tym również wziąć udział w próbnej rozmowie kwalifikacyjnej.

- Nasza gospodarka morska potrzebuje takich wydarzeń jak BALTEXPO, dzięki którym możliwe jest budowanie i wzmacnianie wspólnej przestrzeni dialogu gospodarczo-morskiego łączącego przedsiębiorców: żeglugowych, sektora portowego i stoczniowego oraz dynamicznie zyskującego na znaczeniu sektora offshore, a także inne zainteresowane niebieską gospodarką podmioty. Cieszymy się, że będzie również miejsce na rozmowy o bezpieczeństwie w ramach salonu Balt-Military-Expo – komentuje dr hab. Dorota Pyć, kierownik Centrum Badań nad Gospodarką Morską Uniwersytetu Gdańskiego, członkini Rady Programowej BALTEXPO 2023.

Udział w targach potwierdziło już 152 wystawców reprezentujących przedstawicieli infrastruktury portowej i morskiej, polskie i międzynarodowe organizacje offshore, profesjonalistów z sektora militarnego firmy projektowe, czy budownictwa przemysłowego.

– Nasze miasto rozwija się w oparciu o gospodarkę morską, port czy stocznię. Mamy świadomość, że BALTEXPO zyskał nowe oblicze, które dziś wspólnie przywracamy do świetności. Chcemy jak najlepiej spełniać oczekiwania branży, dlatego traktujemy tę edycję jako dobry początek, a jednocześnie, pod względem gospodarczym, zdajemy sobie sprawę z wielkiego potencjału morza. Wierzę w to, że po tegorocznej, październikowej edycji ten tytuł jeszcze bardziej zyska na znaczeniu – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska, członek Rady Programowej BALTEXPO.

Międzynarodowe Targi Gdańskie w 2021 roku odkupiły prawa do imprezy i tym samym zostały organizatorem uznanych w branży morskiej i okrętowej Targów BALTEXPO, które do tej pory przygotowywał Zarząd Targów Warszawskich. Zarówno władzom miasta Gdańska, jak i jego organizatorom zależało na przejęciu BALTEXPO - marki, która przez lata wrosła w kalendarz najważniejszych wydarzeń regionu Pomorza, by nadać jej nowoczesny charakter, poszerzyć jej zakres
i jednocześnie zagwarantować sektorowi morskiemu cykliczną platformę wymiany wiedzy i doświadczeń.

Do targów pozostał niecały miesiąc. Tegoroczna odsłona imprezy ma szansę na rekordową frekwencję pod względem liczby wystawców jak i wydarzeń towarzyszących wydarzeniu.

Weź udział w największej imprezie branży morskiej i zarejestruj się już dziś jako odwiedzający: https://baltexpo.eu/zostan-odwiedzajacym/ lub wystawca: https://baltexpo.eu/zostan-wystawca/ Więcej informacji na głównej stronie wydarzenia: https://baltexpo.eu

Tekst: Katarzyna Woźniak/ Międzynarodowe Targi Gdańskie

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: Międzynarodowe Targi Gdańskie

dodaj komentarz

komentarze


Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
„wGotowości” idzie na rekord. Olbrzymie zainteresowanie
Arktyka pod lupą NATO
Bez karnej rundy, ale tuż za czołową dziesiątką
Polska poza konwencją ottawską
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Together on the Front Line and Beyond
Fenomen podziemnej armii
Sprintem do bobsleja
Spluwaczki w nowej odsłonie
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Torami po horyzont
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Dolina Dronowa – polskie centrum technologii bezzałogowych
Cyberbezpieczeństwo w roli głównej
Kierunek Rumunia
Rubio: należymy do siebie
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
Walka o pierwszą dziesiątkę
Oko na Bałtyk
Selonia, czyli łotewski poligon
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Litwa drugim największym użytkownikiem JLTV na świecie
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Engineer Kościuszko Saves America
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Finlandia dla Sojuszu
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Partnerstwo dla artylerii
Outside the Box
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Koniec olimpijskich zmagań
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Życie pod ostrzałem
Arktyczne polowanie NATO
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Rada Pokoju rozpoczęła działalność
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Gorąco wśród lodu
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Skromny początek wielkiej wojny
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Chciałem być na pierwszej linii
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Debiut skialpinizmu
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
PGZ szykuje Baobaba na eksport

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO