moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

System weryfikacji temperatury AGAT-T

PCO, główny polski producent wyrobów optoelektronicznych, rozwija ofertę urządzeń termowizyjnych przydatnych w walce z pandemią COVID-19.

Chodzi o rozwiązania pozwalające na szybką weryfikację temperatury dużych grup ludzi, m.in. w miejscach publicznych.
W kwietniu 2020 roku w PCO pojawił się demonstrator systemu, sprawdzający temperaturę osób wchodzących na teren spółki. Pierwsze wyniki testu urządzenia pozwoliły na przekazanie miesiąc później dwóch egzemplarzy systemu AGAT-T do szpitala Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dwóch egzemplarzy systemu RUBIN-T do wojsk obrony terytorialnej. W placówce WUM-u osobno są sprawdzani pracownicy szpitala i pacjenci. Instalacja systemu AGAT-T znacznie usprawniła badanie osób wchodzących na teren szpitala, a także zwiększyła komfort pracy oraz bezpieczeństwo osób monitorujących wejścia.

PCO podczas przygotowywania systemów AGAT-T i RUBIN-T korzystało z doświadczeń zdobytych podczas konstruowania celowników oraz kamer termowizyjnych. Atutem nowego rozwiązania jest oparcie go na wytwarzanych seryjnie komponentach, wykorzystywanych m.in. w celowniku termowizyjnym SCT czy lornetce termowizyjnej NPL-1T. W ten sposób przygotowana propozycja pozwoliła natychmiastowo odpowiedzieć na pojawiające się potrzeby rynkowe, wynikające z obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego.

 

System AGAT-T umożliwia wstępną szybką weryfikację temperatury ciała osoby znajdującej się w polu widzenia kamery. Należy obserwować obraz twarzy badanej osoby. Jeżeli pojawią się na nim obszary oznaczone kolorem czerwonym, świadczy to o podwyższonej temperaturze ciała. Weryfikacja za pomocą systemu ma charakter progowy, definiowany przez użytkownika, a na jej wynik mogą wpływać czynniki zewnętrzne. Dlatego w wypadku wykrycia osoby o podwyższonej temperaturze zawsze należy potwierdzić ten fakt innymi metodami (np. pomiarem za pomocą termometru manualnego).

Na rynku pojawiły się już produkty umożliwiające kontrolę typu terminalowego (bardzo bliska odległość, do 1–2 m) i tranzytowego (do 5–6 m). Systemy AGAT-T i RUBIN-T, proponowane przez PCO S.A., umożliwiają pomiar temperatury typu tranzytowego, czyli bezkontaktowy w zasięgu działania kamer. Weryfikacja następuje w czasie rzeczywistym, co jest usprawnieniem w systemie kontroli temperatury dużych grup ludzi. Pozwala na jej przyśpieszenie, a także wskazuje osoby wymagające dokładniejszych testów. Takie rozwiązanie doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie rynku związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

PZ

autor zdjęć: PCO

dodaj komentarz

komentarze


Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Litwini z polskimi Gromami
Drugi dom efów
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Trening działań połączonych
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Nowy Grot zatwierdzony
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Czerwieńsze będą…
Łączą nas wspólne cele
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Stała baza wojsk USA w Polsce
Powitanie F-35 z Polską
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Podróż w ciemność
Równanie z „Iksem”
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Wsparcie ma znaczenie
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
DOL(a) pilota
Bez zmian w emeryturach
Polski wkład w operację „Overlord”
Śmierć w sercu Azji
Marsz prawdę ci powie
Uniforms Are Worn by Real People
Kraków zaprosił weteranów
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Generał z cienia
Na granicy stratosfery
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Jego ofiara – nasza pamięć
Wielka gra na ukraińskim froncie
Groźny incydent w Libanie
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Koszykarskie widowisko
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
W centrum uwagi
Sojusz kontra drony
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Krok w stronę pokoju
Ruszyły największe targi obronne
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Najzdrowsi z najtwardszych
Od eksperymentu do elity NATO
Co dalej z orderem Zełenskiego?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO