moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Udane starty żołnierzy w Szczecinie

Biegacze – st. szer. Dominik Bochenek i st. mar. Marta Jeschke wygrali swoje konkurencje podczas LX Memoriału Janusza Kusocińskiego. Na mityngu w Szczecinie oprócz płotkarza z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i sprinterki z WZS Gdynia na podium stanęło jeszcze siedmioro żołnierzy.


Reprezentant bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego specjalizujący się w bieganiu na dystansie 110 m przez płotki triumfował z wynikiem 13,69 s. St. szer. Dominik Bochenek wyprzedził o 0,09 s Damiana Czykiera z Podlasia Białystok i o 0,4 s Patryka Bachara z Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław. Natomiast st. mar. Marta Jeschke w biegu na 100 m wygrała z wynikiem 11,72 s. Drugie miejsce zajęła Ewa Swoboda z Uczniowskiego Klubu Sportowego Czwórka Żory (uzyskała czas 11,76 s), a trzecie szer. Weronika Wedler z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego (11,79 s).

St. mar. Marta Jeschke i szer. Weronika Wedler stanęły również na podium po zwycięstwie w biegu sztafetowym 4x100 m. Wraz z nimi w zwycięskiej pierwszej reprezentacji Polski pobiegły jeszcze szer. Anna Kiełbasińska (z WZS Poznań) i Angelika Stępień. Polki triumfowały z czasem 44,48 s. Natomiast w sztafecie 4x100 m mężczyzn również najlepszy wynik uzyskała pierwsza reprezentacja Polski, w której biegło dwóch żołnierzy: st. szer. Robert Kubaczyk (WZS Wrocław) i st. szer. Kamil Masztak (WZS Poznań). Wraz z nimi o zwycięstwo walczyli: Artur Żaczek i Karol Zalewski. Polacy wygrali z czasem 39,16 s. 

W biegu na 800 m drugie miejsce zajął szer. Marcin Lewandowski. Reprezentant bydgoskiego WZS w ostatniej konkurencji indywidualnej LX Memoriału Janusza Kusocińskiego przegrał z Adamem Kszczotem. Zawodnik z Łodzi dwa okrążenia pokonał w 1 min 45,48 s i wyprzedził Lewandowskiego o 0,42 s. Trzecie miejsce zajął Artur Kuciapski z AZS AWF Warszawa (1.46,04).

W skoku o tyczce na trzecim stopniu podium stanął st. szer. Paweł Wojciechowski. Tyczkarz z WZS Bydgoszcz przegrał z Piotrem Liskiem i Robertem Soberą, którzy pokonali poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,60 m. Wojciechowski w drugiej próbie zaliczył 5,50 m. Później mistrz świata z 2011 roku opuścił wysokość 5,60 i atakował poprzeczkę zawieszoną na 5,65 m. Po dwóch nieudanych próbach trzecią przełożył na 5,75 m. Niestety, ostatni skok w zawodach miał nieudany. Natomiast na czwartej pozycji ukończył rywalizację kolega Wojciechowskiego z bydgoskiego WZS i Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza szer. Łukasz Michalski. Również przeskoczył nad poprzeczką zawieszoną na wysokości 5,50 m (w trzeciej próbie).

Trzecie miejsce na podium z żołnierzy zajął jeszcze st. szer. Robert Kubaczyk, który uzyskał trzeci czas – 10,70 s – w biegu na 100 m. Najszybszy był Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn), który biegł 10,42 s, a drugie miejsce, z czasem 10,59 s, zajął Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań). Natomiast piąty w tym biegu był st. szer. Kamil Masztak (10,72 s).

O miejsca na podium w Szczecinie walczyli też szer. Łukasz Krawczuk z WZS Wrocław (był czwarty w biegu na 400 m), szer. Adam Nowicki z 12 Dywizji Zmechanizowanej (zajął piątą pozycję w biegu na 5000 m, a czasem 14 min 12,19 s ustanowił nowy rekord życiowy), st. szer. Ewelina Ptak z WZS Wrocław (była szósta w biegu na 400 m) i szer. Jakub Szyszkowski z WZS Wrocław (w konkursie pchnięcia kulą, który wygrał Amerykanin Reese Hoffa przed Tomaszem Majewskim, zajął siódmą lokatę).

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Amerykański szogun
Maj polskich żywych torped
Szwedzi z Piorunami
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Zimowi podhalańczycy
Co dalej z Tarczą Wschód?
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Na styku zagrożeń
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
Premier wojenny
Medale na lodzie i śniegu
To nie mogło się udać, ale…
Sprawdzili się na macie i w ringu
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Litwa stawia na poligony
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Partnerstwo Polski i Litwy
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Zmiana warty na wschodniej granicy
Partnerstwo daje siłę
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Pod nową czaszą
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
PKW „Noteć” – koniec misji
Gladius wzmacnia armię
Co nowego w przepisach?
Ekstremalnie ważny cel
Together on the Front Line and Beyond
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Pies pomaga walczyć z PTSD
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Experience It Yourself
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Przeprowadzka CSWOT-u
Kierunek Rumunia
Ferie z wojskiem
Moc z powietrza
Outside the Box

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO