moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze sportowcy nadają ton

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się z gwiazdami sportu, które prowadziły treningi z cyklu „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!”. – Dzięki Wam wiele osób w Polsce mogło zadbać o tężyznę fizyczną – mówił szef MON-u. Minister wręczył sportowcom pamiątkowe ryngrafy i zapowiedział, że akcje promujące zdrowy styl życia i kondycję fizyczną będą kontynuowane.

Spotkanie odbyło się w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. – Epidemia spowodowała, że musieliśmy zmienić nawyki i zadbać o swoją tężyznę fizyczną w inny sposób. Propozycja „Wojskowych ferii online” pozwoliła nam wykonywać ćwiczenia w naszych domach. Będziemy kontynuować tego rodzaju przedsięwzięcia – zaznaczył szef resortu.

Minister podkreślił również, że żołnierze sportowcy stale promują zdrowy styl życia i dbają o sprawność fizyczną. – Zasadniczym przesłaniem, które realizują sportowcy w mundurach jest stanowienie wzoru dla żołnierzy Wojska Polskiego. Tężyzna fizyczna jest niezbędna do tego, aby żołnierz Wojska Polskiego mógł wykonywać swoje obowiązki. Żołnierze sportowcy nadają ton tym wszystkim wysiłkom, stanowią wzór i jednocześnie model postępowania. Sprawność Wojska Polskiego to w konsekwencji również bezpieczeństwo naszej ojczyzny – dodał minister Błaszczak.

Film: MON

Akcja „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!” trwała od 4 do 14 stycznia z przerwą na weekend. Półgodzinne treningi online prowadziło ośmioro medalistów igrzysk olimpijskich: Andrzej Supron (wicemistrz olimpijski w zapasach z 1980 roku), st. chor. sztab. rez. Józef Tracz (trzykrotny medalista w zapasach: srebrny z 1992 roku i brązowy z 1988 i 1996 roku), Renata Mauer-Różańska (trzykrotna medalistka w strzelectwie – złota z 1996 i 2000 roku oraz brązowa z 1996 roku), Otylia Jędrzejczak (trzykrotna medalistka w pływaniu – złoto i dwa srebra na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku), Paweł Rańda (srebro w wioślarstwie – 2008), st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus (brąz w zapasach – 2008), Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z 2008 i 2012 roku) i kpr. rez. Damian Janikowski (brąz w zapasach – 2012). Zajęcia prowadziło również dziesięcioro zawodników, którzy przygotowują się do startu w najbliższych igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Nie wszyscy z nich mogli osobiście odebrać okolicznościowe ryngrafy od ministra. Spośród medalistów olimpijskich przyjechała do Zegrza tylko st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli: ppor. Krystyna Guzik, kpr. Marcin Lewandowski, szer. Radosław Kawęcki i st. szer. Dawid Klimek. Za pomoc w organizacji akcji minister wręczył również ryngrafy pomysłodawcy przedsięwzięcia płk. Tomaszowi Bartkowiakowi oraz ppłk. Mariuszowi Denkewiczowi i mł. chor. Wojciechowi Dwojakowi. W imieniu sportowców podziękował za wyróżnienia, a także za wsparcie resortu kapral Lewandowski, świeżo upieczony rekordzista Polski w biegu na 1500 m w hali.

Podczas spotkania minister Błaszczak mówił także o reformie sportu wyczynowego w Wojsku Polskim i o powołaniu Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. – Dzięki reformie żołnierze sportowcy będą mogli w jeszcze lepszych warunkach przygotowywać się do zawodów oraz dumnie reprezentować Wojsko Polskie na arenach sportowych całego świata – podkreślił szef resortu. MON zapowiada także większą liczbę etatów dla utalentowanych żołnierzy sportowców.

Organizatorem akcji „Wojskowe ferie online – Ćwicz z nami!” było Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Oddziałem Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ. Była to druga tego typu inicjatywa MON-u. Od kwietnia do czerwca zeszłego roku odbyły się trzy etapy akcji „Wojskowa forma online – Ćwicz z nami!”. 17 półgodzinnych treningów poprowadziło 18 reprezentantów Wojska Polskiego z kapralami: Oktawią Nowacką, Marcinem Lewandowskim i Pawłem Wojciechowskim oraz szer. Justyną Święty-Ersetic na czele. Zajęcia sportowe w sieci cieszyły się dużą popularnością i dlatego ich organizatorzy przygotowali kolejną akcję, tym razem podczas ferii.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: st. szer. Wojciech Król/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Czarna Pantera celuje
 
Drukowanie dronów
Pracowity pobyt w kosmosie
Flyer, zdobywca przestworzy
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Broń przeciwko wrogim satelitom
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Ewakuacja Polaków z Izraela
Podróż w ciemność
Święto sportów walki w Warendorfie
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Inwestycja w żołnierzy
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Kajakami po medale
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Podejrzane manewry na Bałtyku
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Planowano zamach na Zełenskiego
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
BWP-1 – historia na dekady
The Power of Infrastructure
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Wypadek Rosomaka
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Wyższe stawki dla niezawodowych
Ratownik w akcji
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Dzieci wojny
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Śmierć gorsza niż wszystkie
Prezydent na wschodniej granicy
Pancerny kot w polskim wojsku
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Musimy być szybsi niż zagrożenie
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Świat F-35
Policjanci w koszarach WOT
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
„Różycki” zwodowany
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Bezpieczniejsza Europa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Strażnicy polskiego nieba
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO