moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wypadek przed Air Show

Tragiczna wiadomość z Radomia! Ok. 19.30 w trakcie prób przed zbliżającymi się pokazami lotniczymi doszło do wypadku. F-16 z polskiej grupy F-16 Tiger Demo Team runął na ziemię i stanął w płomieniach. Niestety, pilot nie żyje. Na miejscu wypadku trwa akcja straży pożarnej. Zaplanowane na weekend pokazy zostały odwołane.


„W katastrofie samolotu F-16 zginął pilot Wojska Polskiego – oficer, który zawsze służył Ojczyźnie z oddaniem i wielką odwagą” – napisał wicepremier Kosiniak-Kamysz na portalu X, który jest już na miejscu zdarzenia. „Składam hołd Jego pamięci. Rodzinie i bliskim składam najgłębsze wyrazy współczucia. To wielka strata dla Sił Powietrznych i całego Wojska Polskiego” – dodał szef MON-u.

„Podjęte zostały już wstępne czynności procesowe przez prokuratorów 8 Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, którzy są w drodze na miejsce zdarzenia. Na miejscu są już przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej. Więcej informacji przekażemy jutro w godzinach popołudniowych na konferencji zorganizowanej w Radomiu” – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Dowództwo Generalne w komunikacie poinformowało, że osoby postronne nie zostały poszkodowane w wyniku wypadku.

Kondolencje złożyli już przedstawiciele najwyższych władz państwa. „Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość o katastrofie samolotu F-16, w której zginął polski pilot. Składam najszczersze wyrazy współczucia Najbliższym. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie” – napisał prezydent Karol Nawrocki. W podobnym tonie wyrazy współczucia przekazał premier Donald Tusk. „W katastrofie samolotu F-16 zginął polski pilot. Cześć Jego pamięci! Rodzinie i bliskim składam z całego serca najgłębsze wyrazy współczucia” – napisał szef rządu.

PZ

autor zdjęć: DGRSZ

dodaj komentarz

komentarze


Litwa drugim największym użytkownikiem JLTV na świecie
Outside the Box
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Finlandia dla Sojuszu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Kierunek Rumunia
Oko na Bałtyk
Życie pod ostrzałem
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Cztery lata wojny w Ukrainie
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
Rada Pokoju rozpoczęła działalność
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Walka o pierwszą dziesiątkę
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Debiut skialpinizmu
Selonia, czyli łotewski poligon
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Dolina Dronowa – polskie centrum technologii bezzałogowych
Spluwaczki w nowej odsłonie
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Oficer od drona
Desant w Putlos
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Chciałem być na pierwszej linii
Sprintem do bobsleja
Together on the Front Line and Beyond
Polska poza konwencją ottawską
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
Skromny początek wielkiej wojny
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Torami po horyzont
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
„Jaskółka” na Bałtyku
Focus of Every Move
Fenomen podziemnej armii
Koniec olimpijskich zmagań
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Partnerstwo dla artylerii
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Wojsko wskazało priorytety
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Laboratorium obrony państwa
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Polscy piloci przetarli szlaki w USA

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO