moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Potrzebna krew dla chorego żołnierza!

W najbliższy poniedziałek w jednostkach w Wędrzynie i Międzyrzeczu można będzie oddać krew dla żołnierza, u którego wykryto groźny nowotwór. Akcję organizują wojskowi z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Nie ma znaczenia grupa krwi. Trzeba jednak zaznaczyć, że to dla Jakuba Koślińskiego.


Szeregowy Jakub Kośliński jest strzelcem 7 Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich. Kilka tygodni temu zdiagnozowano u niego rzadki rodzaj nowotworu szczęki. 19 listopada żołnierz przejdzie skomplikowaną operację usunięcia niemal 40 proc. szczęki. – Przy tego rodzaju operacjach jest duże ryzyko wystąpienia silnego krwotoku. Niezbędna będzie transfuzja krwi. Stąd pomysł zorganizowania zbiórki – mówi st. szer. Rafał Fus, kolega Jakuba z jednostki.

Operacja usunięcia nowotworu to dopiero początek zmagań strzelca z chorobą. – Później czeka go jeszcze rekonstrukcja szczęki. Jakub potrzebuje krwi, żeby te operacje się udały – tłumaczy por. Martyna Fedro-Samojedny, rzeczniczka prasowa 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Koledzy Jakuba z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej organizują zbiórkę krwi w koszarach Międzyrzeczu i w Wędrzynie. Odbędzie się ona w poniedziałek 4 listopada. – Krew mogą oddawać nie tylko żołnierze, także cywile w stacjach krwiodawstwa – mówi por. Martyna Fedro-Samojedny.


Nie ma znaczenia grupa krwi, liczy się jej oddana jednostka. – Trzeba tylko zaznaczyć, że oddajecie ją dla Jakuba Koślińskiego oraz podać nazwę szpitala, w którym będzie miał operację. Jest to Klinika Chirurgii Twarzowo-Szczękowej w Poznaniu – tłumaczy st. szer. Rafał Fus.

EK

autor zdjęć: płk Tomasz Szulejko

dodaj komentarz

komentarze


Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Outside the Box
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Debiut ogniowy Borsuków
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Torami po horyzont
Cztery lata wojny w Ukrainie
Fenomen podziemnej armii
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Desant w Putlos
Together on the Front Line and Beyond
Przemyślany każdy ruch
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Skromny początek wielkiej wojny
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Wojsko wskazało priorytety
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Spluwaczki w nowej odsłonie
Walka o pierwszą dziesiątkę
Laboratorium obrony państwa
Koniec olimpijskich zmagań
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Focus of Every Move
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Borsuki, ognia!
Życie pod ostrzałem
Chciałem być na pierwszej linii
Kierunek Rumunia
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Debiut skialpinizmu
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Oficer od drona
Morskie koło zamachowe
Sprintem do bobsleja
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Czas na oświadczenia majątkowe
„Jaskółka” na Bałtyku
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Oko na Bałtyk
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Polski sektor obronny za SAFE
Polska poza konwencją ottawską

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO