moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze najlepsi w GROM Challenge

Podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 6 Brygady Powietrznodesantowej zostali zwycięzcami trzeciej edycji zawodów GROM Challenge. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król. Oba duety reprezentują 7 Brygadę Obrony Wybrzeża.


Szóstka zwycięzców przed rokiem również stanęła na podium. Najlepszym zespołom w klasyfikacji generalnej oraz zwycięskiemu duetowi mieszanemu i najstarszej parze, która ukończyła bieg gratulował prezydent RP Andrzej Duda. W rywalizacji mikstów triumfowali Justyna Matłacz i Łukasz Kulicki. Natomiast najstarszą parę, która ukończyła bieg tworzyli 50-letni Henryk Ambroch i 38-letni Patryk Aleksandrowicz.

Film: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

W zawodach uczestniczyło 90 duetów. Bieg odbył się na dawnym poligonie GROM w Czerwonym Borze i jego okolicach. Organizatorzy chcieli w ten sposób oddać hołd twórcy jednostki generałowi Sławomirowi Petelickiemu.

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że jest pod wrażeniem trasy, którą musieli pokonać zawodnicy. – Jestem naprawdę pełen podziwu dla Państwa, że w właśnie tak uczciliście pamięć poleglych kolegów – podkreślił prezydent i podziękował organizatorom i zawodnikom.


Zwycięzcy imprezy, podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 16 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej, przed rokiem zajęli trzecie miejsce. W tym, przed biurem zawodów pojawili się jako pierwsi. Dzięki temu na mundury przypięli „jedynki". Po nich, w odstępach półminutowych sędziowie wypuszczali na trasę o długości około 22 km kolejne duety. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej po 2 godz. 58 min dotarli na metę. Po finiszu swoich najgroźniejszych rywali, nie mogli być jednak pewni końcowego zwycięstwa. O triumfie w zawodach nie decydował bowiem tylko wynik biegu. Do czasu spędzonego na trasie sędziowie doliczali bowiem karne minuty za błędy popełnione na punktach kontrolnych.


Po zsumowaniu wszystkich wyników okazało się, że żołnierze „czerwonych beretów” są najlepsi. – Bardzo się cieszymy z wygranej. Trasa była ciężka, ale pomagaliśmy sobie nawzajem podczas biegu i przy pokonywaniu przeszkód – mówi ppor. Piotr Bartoszewski. – Kolega był lepiej ode mnie przygotowany do biegu. Nadawał tempo i na ostatnim odcinku to właśnie on dźwigał ten około 10-kilogramowy worek z ziemią – chwali partnera z teamu ppor. Rafał Serafin. – A w ogóle nie byłoby naszego sukcesu, gdyby nie pomoc w przygotowaniu do imprezy majora Piotra Rachonia, szefa sekcji wychowania fizycznego naszej Brygady – dodają obaj podporucznicy.Z duetem z 6 Brygady Powietrznodesantowej przegrały dwie pary z 7 Brygady Obrony Wybrzeża, które w tym roku dokonały roszad w składach w porównaniu do ubiegłorocznego biegu. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas służący w Słupsku, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król, którzy są żołnierzami 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. – Tym razem dobraliśmy się w pary pod względem przynależności do jednostek. Zgotowaliśmy sobie taką wewnątrzbrygadową rywalizację. Ale najważniejsze, że ponownie dwa zespoły reprezentujące „niebieskie berety" stanęły na podium – mówi plut. Artur Pelo, który tydzień temu wygrał jeden z biegów w ramach Biegu Morskiego Komandosa w Gdyni.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


PKW Turcja już działa
 
Ponad 6 mln zł w konkursie „Strzelnica w powiecie”
Mistrzowski bieg Dobka na Memoriale Kusocińskiego
Nagroda nie tylko od dowódcy
„Baltops” – F-16 bronią okrętów
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Dragon'21 – innowacje w granicach zdrowego rozsądku
Medale mistrzostw Europy dla żołnierzy
Szable w dłoń! Lance do boju!
„Czarne karabiny” na Mazurach
Gorzka parada zwycięstwa
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Afganistan. Czas wracać do domu
Partyzancka bitwa pod Zwoleniem
„Dragon '21” – Desant pod wiatr
Święto Dowództwa Generalnego
Podoficer, czyli lider
V4, czyli razem na rzecz komunikacji
CePeLek czeka na weteranów
Równanie do najlepszych
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
Żołnierze z kompletem medali w czempionacie orientalistów
Miecznik, czyli priorytety na morskim forum
Misje kształtują charakter
„Justice Sword” na rumuńskim poligonie
Polscy żołnierze polecą na Islandię
Licealiści, którzy chcą zostać specjalsami
Szczyt NATO już w poniedziałek
„Dragon ’21” zakończony
Polska kończy prezydencję w Grupie V4
Działania w czasie „W” – mobilizacja w sztabach
Wojsko kupiło symulatory pola walki
Nigdy nie zostawiamy swoich
Polscy żołnierze rozpoczynają misję w Turcji
Myśliwce z Mińska Mazowieckiego przebazowane do Malborka
Luksusowe auta zaparkują obok F-16
UE o wspólnym bezpieczeństwie
„Dragon ’21” – Czerwoni atakują
Nowe książeczki wojskowe
St. sierż. Artur Pelo po raz czwarty wygrał Setkę Komandosa
Żandarmeria świętuje
Course on Diplomacy
Grupy niszczycieli czołgów
„Dragon” wskazał cel
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
MSPO – przygotowania idą pełną parą
Żołnierz, który stał się symbolem walki o Polskę
Studenci w sytuacji kryzysowej
Polacy obronili tytuł mistrzów Europy w lekkiej atletyce
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Co ze sprawdzianem z WF?
Karakal w natarciu
Siła braterstwa
Certyfikowani na start
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Szybka wspinaczka w Salt Lake City
Hitler idzie na wschód
Kurs na dyplomację
Pierwszy dzień do zwycięstwa
„Albatros” wyszedł na morze

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO