moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze najlepsi w GROM Challenge

Podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 6 Brygady Powietrznodesantowej zostali zwycięzcami trzeciej edycji zawodów GROM Challenge. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król. Oba duety reprezentują 7 Brygadę Obrony Wybrzeża.


Szóstka zwycięzców przed rokiem również stanęła na podium. Najlepszym zespołom w klasyfikacji generalnej oraz zwycięskiemu duetowi mieszanemu i najstarszej parze, która ukończyła bieg gratulował prezydent RP Andrzej Duda. W rywalizacji mikstów triumfowali Justyna Matłacz i Łukasz Kulicki. Natomiast najstarszą parę, która ukończyła bieg tworzyli 50-letni Henryk Ambroch i 38-letni Patryk Aleksandrowicz.

Film: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

W zawodach uczestniczyło 90 duetów. Bieg odbył się na dawnym poligonie GROM w Czerwonym Borze i jego okolicach. Organizatorzy chcieli w ten sposób oddać hołd twórcy jednostki generałowi Sławomirowi Petelickiemu.

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że jest pod wrażeniem trasy, którą musieli pokonać zawodnicy. – Jestem naprawdę pełen podziwu dla Państwa, że w właśnie tak uczciliście pamięć poleglych kolegów – podkreślił prezydent i podziękował organizatorom i zawodnikom.


Zwycięzcy imprezy, podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 16 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej, przed rokiem zajęli trzecie miejsce. W tym, przed biurem zawodów pojawili się jako pierwsi. Dzięki temu na mundury przypięli „jedynki". Po nich, w odstępach półminutowych sędziowie wypuszczali na trasę o długości około 22 km kolejne duety. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej po 2 godz. 58 min dotarli na metę. Po finiszu swoich najgroźniejszych rywali, nie mogli być jednak pewni końcowego zwycięstwa. O triumfie w zawodach nie decydował bowiem tylko wynik biegu. Do czasu spędzonego na trasie sędziowie doliczali bowiem karne minuty za błędy popełnione na punktach kontrolnych.


Po zsumowaniu wszystkich wyników okazało się, że żołnierze „czerwonych beretów” są najlepsi. – Bardzo się cieszymy z wygranej. Trasa była ciężka, ale pomagaliśmy sobie nawzajem podczas biegu i przy pokonywaniu przeszkód – mówi ppor. Piotr Bartoszewski. – Kolega był lepiej ode mnie przygotowany do biegu. Nadawał tempo i na ostatnim odcinku to właśnie on dźwigał ten około 10-kilogramowy worek z ziemią – chwali partnera z teamu ppor. Rafał Serafin. – A w ogóle nie byłoby naszego sukcesu, gdyby nie pomoc w przygotowaniu do imprezy majora Piotra Rachonia, szefa sekcji wychowania fizycznego naszej Brygady – dodają obaj podporucznicy.Z duetem z 6 Brygady Powietrznodesantowej przegrały dwie pary z 7 Brygady Obrony Wybrzeża, które w tym roku dokonały roszad w składach w porównaniu do ubiegłorocznego biegu. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas służący w Słupsku, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król, którzy są żołnierzami 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. – Tym razem dobraliśmy się w pary pod względem przynależności do jednostek. Zgotowaliśmy sobie taką wewnątrzbrygadową rywalizację. Ale najważniejsze, że ponownie dwa zespoły reprezentujące „niebieskie berety" stanęły na podium – mówi plut. Artur Pelo, który tydzień temu wygrał jeden z biegów w ramach Biegu Morskiego Komandosa w Gdyni.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Pancerniacy trenują cywilów
 
Trzy miecze, czyli międzynarodowy sprawdzian
Śmierć przyszła po wojnie
Terytorialsi w gotowości do pomocy
Specjalsi zakończyli dyżur w SON-ie
Wodne szkolenie wielkopolskich terytorialsów
Pancerny sznyt
Szpital u „Troski”
Niepokonana reprezentacja Czarnej Dywizji
Szczyt NATO w Waszyngtonie: Ukraina o krok bliżej Sojuszu
X ŚWIĘTO STRZELCA KONNEGO.
Rusza operacja „Bezpieczne Podlasie”
Roczny dyżur spadochroniarzy
Spędź wakacje z wojskiem!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polski Kontyngent Wojskowy Olimp w Paryżu
Bezpieczeństwo granicy jest również sprawą Sojuszu
Jack-S, czyli eksportowy Pirat
Oczy na Kijów
Formoza. Za kulisami
Powstanie polsko-koreańskie konsorcjum
Lato pod wodą
Spotkanie z żołnierzami przed szczytem NATO
Olimp gotowy na igrzyska!
W hołdzie żołnierzom gen. Andersa
Szkolenie na miarę czasów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Krzyżacka klęska na polach grunwaldzkich
Spadochroniarze na warcie w UE
Szkolenie do walk w mieście
Za zdrowie utracone na służbie
Katastrofa M-346. Nie żyje pilot Bielika
The Suwałki Gap in the Game
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
Szczyt NATO, czyli siła w Sojuszu
Ankona, czyli polska operacja we Włoszech
Jak usprawnić działania służb na granicy
Polsko-litewskie konsultacje
Sukces lekkoatletów CWZS-u w Paryżu
Patrioty i F-16 dla Ukrainy. Trwa szczyt NATO
Wracajcie z medalami!
RBN przed szczytem NATO
Feniks – następca Mangusty?
Zabezpieczenie techniczne 1 Pułku Czołgów w 1920
Szczyt NATO: wzmacniamy wschodnią flankę
Na ratunek… komandos
„Oczko” wojskowych lekkoatletów
Włoski Centauro na paryskim salonie
Medalowe żniwa pływaków i florecistek CWZS-u
Sportowa rywalizacja weteranów misji
Czujemy się tu jak w rodzinie
Naukowcy z MIIWŚ szukają szczątków westerplatczyków
Prezydent Zełenski w Warszawie
Mark Rutte pokieruje NATO
Incydent przy granicy. MON chce specjalnego nadzoru nad śledztwem
Walka – tak, ale tylko polityczna
Wojskowa odprawa przed szczytem Sojuszu
Serwis bliżej domu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO