moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Oddaj z wojskiem krew na Woodstocku

Fani muzyki, którzy od dzisiaj bawią się na Przystanku Woodstock, będą mogli wspomóc chorych i potrzebujących, oddając krew. Armia dostarczyła na festiwal specjalny autobus Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. – Na Woodstock przyjeżdża wiele silnych, młodych osób, liczymy na to, że zechcą zrobić coś dla innych – zachęca płk Cezary Kostrzewa.


Zbiórka krwi na festiwalu Woodstock jest przeprowadzana już od trzech lat. W tamtym roku udało się zebrać 150 jednostek krwi, czyli prawie 70 litrów. – Liczymy na podobną aktywność w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja „Krew dla wszystkich” zyska nowych zwolenników – mówi kmdr Izabela Gadzalińska, dyrektor Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Do oddawania krwi woodstockowiczów po raz pierwszy będą zachęcać wolontariusze. – Będą w każdym miejscu festiwalu, żeby zyskać nowych dawców – zapewnia ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch z Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia.

Do pielęgniarek zgłaszają się już pierwsi przyjezdni. – Zarejestrowałem się! Autobus na festiwalu to świetny pomysł, bo można połączyć przyjemne z pożytecznym – mówi Adam, który od lat przyjeżdża na Woodstock z Warszawy. – Na co dzień trudno mi znaleźć czas i pójść do odpowiedniej placówki. Tu wszystko jest gotowe, wystarczy chcieć. 

Podczas festiwalu autobus Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie  zaparkowany w centrum Kostrzyna na placu Wojska Polskiego, niedaleko dworca PKP. Żeby zostać dawcą, trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat i ważyć przynajmniej 50 kg. Należy posiadać przy sobie ważny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Oprócz tego potrzebny jest także numer PESEL oraz adres zameldowania.

Rejestracja dawców krwi będzie się odbywać w czwartek 1 sierpnia od 9.30 do 17.00, w piątek 2 sierpnia od 9.30 do 17.00 i w sobotę 3 sierpnia od 8.30 do 15.00.

Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaopatruje w krew nie tylko szpitale wojskowe, ale także wspiera zasobami wszystkie cywilne placówki medyczne w kraju. Krew pobrana przez pracowników Centrum może uratować życie nie tylko żołnierzom, ale też pacjentom w cywilnych szpitalach.

EK

autor zdjęć: WCKiK

dodaj komentarz

komentarze


Orka dobiła do brzegu
Polski wkład w operację „Overlord”
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
PKW Irak zostaje w Jordanii
SKON o budżecie MON-u
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Apetyt Smoka rośnie
Bez zmian w emeryturach
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Promocja oficerska na WAT
Śmierć w sercu Azji
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Sportowe jubileusze
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Wsparcie ma znaczenie
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Twardy ma moc
Zbrodnicza farsa
Na straży odporności Polski
Mewa pisze historię
Podróż w ciemność
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Okręt skrojony na Bałtyk
Od dronów po lufy armatnie
Anglicy znów uciekną z obozu
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Mundur, medale i duma
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Równanie z „Iksem”
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Poznański gen wolności
Niebo bez dominacji
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Szermierze i pięściarki na podium
Priorytety na szczyt NATO
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wojna pod lupą
Zasadzka w leśnych ostępach
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
US Army zaprasza do świętowania
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Ramię w ramię z Amerykanami
Zatrzymać drona
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Sprawdzian charakteru
Ważne decyzje w Brukseli
Powrót Iksa
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Airbus A330 MRTT
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Sojusznicza medycyna pola walki
Królowa wspinaczki kończy karierę
Chirurgia pod ostrzałem. Ukraińscy medycy szkolą się w Krakowie
Zmiana na szczytach US Army w Europie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO