moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mistrzostwa SP w biegach narciarskich

Pierwsze historyczne mistrzostwa Sił Powietrznych w biegach narciarskich odbyły się w dniach 31.01.-03.02.2013 r. na Polanie Jakuszyckiej.

Zawody rozegrane zostały na dystansie sprintu (1,5 km) oraz biegu klasycznego (11 km). Na obu dystansach obowiązywała technika klasyczna. W mistrzostwach wystartowało 62 zawodników i zawodniczek.

Pierwszego dnia sportowcy z jednostek wojskowych Sił Powietrznych rywalizowali w sprincie. Zasady rozgrywania były takie same jak na zawodach międzynarodowych. W pierwszej kolejności rozegrano eliminacje, później ćwierćfinały, półfinały i na końcu finał. W finałach rywalizowało 6 najlepszych narciarzy wyłonionych na drodze ciężkich i forsownych biegów eliminacyjnych.

W finale sprintu mistrzem Sił Powietrznych został reprezentant 3 SLTr por. Maciej Bzdawski. Kolejne miejsca zajęli: mjr Krzysztof Rams z 3 BROP oraz ppłk rez. Edward Bartkowiak. Panie rywalizowały na tej samej trasie. Po zaciętej walce mistrzynią Sił Powietrznych w sprincie została por. Karolina Jahnz-Nagórska z 3 BRt, 2. miejsce zajęła mjr Małgorzata Kalita z 3 SLTr, a 3. miejsce ppor. Krystyna Wanicka z 3 BROP.

Drugi dzień mistrzostw odbył się w ramach szóstego w tym sezonie biegu z cyklu Salomon Nordic Sunday. Aż 254 zawodniczek i zawodników z trzech krajów pojawiło się na starcie. W tym gronie znalazła się grupa 62 przedstawicieli Sił Powietrznych.

Rywalizację wśród żołnierzy wygrał doskonale znany na Polanie Jakuszyckiej ppłk rez. Edward Bartkowiak z Jeleniej Góry. Co ciekawe, swojego rywala – por. Macieja Bzdawskiego z 3 SLTr wyprzedził tylko o jedną sekundę. Trzecie miejsce zajął kpt. Łukasz Karpiński z 3 SLTr. W kategorii kobiet wygrała najlepsza zawodniczka mistrzostw por. Karolina Jahnz-Nagórska, na drugim miejscu uplasowała się mjr Małgorzata Kalita, trzecie miejsce przypadło ppor. Monice Kaczanowskiej z 1 SLT.

W klasyfikacji zespołowej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy 3 SLTr z Powidza.
Puchar oraz dyplom za I miejsce z rąk gen. bryg. rez. Andrzeja Łosińskiego odebrał pełniący funkcję kierownika reprezentacji 3 SLTr kpt. Sławomir Będkowski. Ponadto ppłk rez. Edward Bartkowiak ufundował puchar przechodni dla najlepszej reprezentacji w biegach narciarskich, który również trafił do Powidza.

Końcowa klasyfikacja zespołowa:
1 miejsce – 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego – Powidz;
2 miejsce – 3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej – Sochaczew;
3 miejsce – 3 Brygada Radiotechniczna – Wrocław.

Mistrzostwa zorganizowali instruktorzy wychowania fizycznego z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu mjr Łukasz Kruszwicki oraz chor. Krzysztof Terlecki. Nad sprawną organizacją czuwał przedstawiciel Dowództwa Sił Powietrznych mjr Tomasz Bartkowiak.

Rywalizacja sportowa w biegach narciarskich rozpoczęła rywalizację w ramach współzawodnictwa sportowego w Siłach Powietrznych w 2013 roku.

Źródło: mjr Tomasz Bartkowiak

PZ

autor zdjęć: Salomon Nordic Sunday

dodaj komentarz

komentarze


Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Sprawdzili się na macie i w ringu
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
To nie mogło się udać, ale…
Experience It Yourself
Premier wojenny
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
PKW „Noteć” – koniec misji
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Maj polskich żywych torped
Polskie MiG-i dla Ukrainy
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Zmiana warty na wschodniej granicy
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Zimowi podhalańczycy
Co nowego w przepisach?
Przeprowadzka CSWOT-u
Outside the Box
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Amerykański szogun
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Pod nową czaszą
Gladius wzmacnia armię
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Na styku zagrożeń
Moc z powietrza
Partnerstwo daje siłę
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Co dalej z Tarczą Wschód?
GROM szkoli przyszłych operatorów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ekstremalnie ważny cel
Litwa stawia na poligony
Pies pomaga walczyć z PTSD
Partnerstwo Polski i Litwy
Terytorialsi konstruktorami dronów
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Ostatnia minuta Kutschery
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
Szwedzi z Piorunami
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Kierunek Rumunia
Together on the Front Line and Beyond
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Medale na lodzie i śniegu
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Ferie z wojskiem
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO