moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Partnering i profilaktyka

Wydział Żandarmerii Wojskowej Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie kontynuuje partnerską współpracę z żandarmami 3 Brygady Armii Afgańskiej.


Jednym z podstawowych zadań realizowanych przez żandarmerię Polskiego Kontyngentu Wojskowego jest rozwój zdolności afgańskich sił do samodzielnego zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Afganistanu. Zadanie to realizuje Afghan National Police oraz jego wojskowy odpowiednik – Military Police. Formacja ta w strefie odpowiedzialności Polskich Sił Zadaniowych stanowi istotny element systemu bezpieczeństwa.

– W ramach partneringu z 2 kompanią Żandarmerii Wojskowej stacjonującej przy 3 Brygadzie Piechoty Armii Afgańskiej przeprowadziliśmy cykl zajęć obejmujących zagadnienia związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia w ruchu drogowym oraz sposobami ujawniania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych – informuje szef Wydziału Żandarmerii Wojskowej podpułkownik Michał Kozłowski. Ponadto w czasie treningu specjalistycznego kilkunastu afgańskich żandarmów doskonaliło umiejętności praktycznego ujawniania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych.


Działalność szkoleniowa w ramach partnerskiej współpracy z afgańskimi odpowiednikami nie jest jedyną domeną żołnierzy Wydziału Żandarmerii Wojskowej. Polscy żandarmi wraz z przewodnikami psów do wykrywania materiałów wybuchowych i środków odurzających wykonują również czynności profilaktyczne. W poszczególnych bazach Polskiego Kontyngentu Wojskowego cyklicznie sprawdzają wcześniej wytypowane miejsca pod kątem obecności środków odurzających oraz materiałów wybuchowych. Żołnierze zgodnie twierdzą, że czynności te niewątpliwie wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa i przestrzegania porządku zarówno w bazach, jak i w rejonie naszych działań.

Źródło: kpt. Janusz Błaszczak/ PKW Afganistan

PZ

autor zdjęć: Archiwum Wydziału Żandarmerii Wojskowej

dodaj komentarz

komentarze


Litwini z polskimi Gromami
Bez zmian w emeryturach
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Czerwieńsze będą…
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Groźny incydent w Libanie
Wsparcie ma znaczenie
Od eksperymentu do elity NATO
Koszykarskie widowisko
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Polski wkład w operację „Overlord”
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Merops nad Ustką
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Drugi dom efów
Nowy Grot zatwierdzony
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Studia z obrony granic
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wyjątkowy przelot polskich F-35
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
Generał z cienia
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Powitanie F-35 z Polską
Marsz prawdę ci powie
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Natowskie manewry na Bałtyku
Za sterami Husarza
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Jego ofiara – nasza pamięć
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Równanie z „Iksem”
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Wielka gra na ukraińskim froncie
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Najzdrowsi z najtwardszych
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Husarze dla mieszkańców Polski
Śmierć w sercu Azji
Biało-czerwona na Monte Cassino
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Łączą nas wspólne cele
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Kraków zaprosił weteranów
Sojusz kontra drony
Podróż w ciemność
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Hegseth odznaczył polskiego generała
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO