moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Srebrna sztafeta 4x400 m kobiet

Reprezentacja Polski wraca z XX Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce z jednym medalem. W chińskim Nankinie tytuł wicemistrzyń świata wywalczyła sztafeta 4x400 m kobiet w składzie: st. szer. spec. Justyna Święty-Ersetic, Aleksandra Formella, Anastazja Kuś i Anna Maria Gryc. W rywalizacji indywidualnej zawodniczka Wojska Polskiego zajęła piątą lokatę.

Tylko pięć drużyn mogło rywalizować o medale w biegu sztafetowym 4x400 m kobiet. Do biegu z udziałem najlepszych ekip na świecie zaproszono Polki. A Biało-Czerwone dobrze wykorzystały tę szansę. Biegnąca na pierwszej zmianie st. szer. spec. Justyna Święty-Ersetic kończyła na równi z Amerykanką. Aleksandra Formella przekazała pałeczkę Anastazji Kuś na drugiej pozycji. Prowadziły reprezentantki Stanów Zjednoczonych i nie oddały pierwszej pozycji do końca biegu. Kuś i Anna Maria Gryc nie dały się zaś wyprzedzić Australijkom, Chinkom i biegaczkom ze Sri Lanki. Amerykanki triumfowały z czasem 3 min 27,45 s. Polki były wolniejsze o 4,6 s.

 

W rywalizacji indywidualnej w biegu na 400 m najbardziej doświadczona z zawodniczek polskiej sztafety st. szer. spec. Justyna Święty-Ersetic w piątym starcie w finale czempionatu uplasowała się na piątej pozycji. Reprezentantka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego uzyskała czas 51,97 s. Triumfowała Brytyjka Amber Anning przed Amerykanką Alexis Holmes i Norweżką Henriette Jaeger.

Bliżej medalu od st. szer. spec. Święty-Ersetic była Ewa Swoboda, która w finale biegu na 60 m finiszowała na czwartej pozycji z czasem 7,09 s. Polka do trzeciej Patrizii van der Veken z Luksemburga straciła 0,02 s. Srebrny medal zdobyła Włoszka Zaynab Dosso, a złoty Szwajcarka Mujinga Kambundji. Czwartą lokatę w Nankinie wywalczyła również płotkarka Pia Skrzyszowska. W biegu na 60 m przez płotki z czasem 7,74 s o 0,03 s poprawiła rekord Polski, a do miejsca na podium zabrakło jej zaledwie 0,003 s. Brąz zdobyła Jamajka Ackera Nugent, srebro Szwajcarka Ditaji Kambundji, a złoto Devynne Charlton z Bahamów.

Z reprezentantów Polski wysoką lokatę w Nankinie zajęła jeszcze Anna Wielgosz w biegu na 800 m. Mistrzyni Europy z czasem 2 min 00,34 s uzyskała najlepszy wynik w karierze, co zapewniło jej piąte miejsce na świecie. Niestety, pechowo zakończyli udział w czempionacie żołnierze: szer. rez. Jakub Szymański i st. szer. spec. Konrad Bukowiecki. Mistrz Europy, prowadząc w półfinałowym biegu na 60 m przez płotki, potknął się przed metą i zaprzepaścił szansę na pewny awans do finału. Natomiast żaden z rzutów Bukowieckiego w mistrzostwach nie był mierzony.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: Aleksandra Szmigiel/REPORTER, Rafał Oleksiewicz / PZLA

dodaj komentarz

komentarze


Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Flanka pod strażą
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Gorący lipiec PKW Łotwa
Sojusznicza tarcza antydronowa
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Akustyczna tarcza dla wojska
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Kompania dronów zamiast Rosomaków
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Siatka niewidka dla wojska
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Armia testuje naziemne drony
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Młodzi medycy na poligonie
„Kryzysowy” Jaśmin
Cztery brygady, jeden cel
Zmarł gen. Mirosław Różański
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Legion Medyczny na poligonie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Rok 2027 bez Air Show Radom
Abordaż z polskim wsparciem
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Tarcza i miecz
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
„Mewa” na północnym szlaku
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Dwa marzenia spełnione naraz
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Coraz więcej Alpha Scramble
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Patrioty pod Płockiem
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Aukcja dla weterana
Z prądem i pod prąd
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO