moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Walczymy o BohaterONa

„Polska Zbrojna” i „Polska Zbrojna. Historia” mają szansę na prestiżową nagrodę BohaterON 2024! Nominację otrzymaliśmy za wkład w budowanie wiedzy o polskiej obronności oraz historii wojska. Cieszymy się, że praca naszych zespołów została dostrzeżona. Drodzy Czytelnicy, jeśli i wam podoba się to, co robimy, oddawajcie na nas codziennie swoje głosy!

W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nasza redakcja przygotowała specjalne wydanie „Polski Zbrojnej”. Wydawnictwo można było dostać w trakcie oficjalnych obchodów. Nasze jednodniówki są również dostępne w wersji elektronicznej.

Nagrody BohaterON im. Powstańców Warszawskich przyznawane są od 2016 roku osobom i instytucjom, które w szczególny sposób promują wiedzę o historii Polski oraz współczesny patriotyzm. Ustanowiły ją Fundacja Sensoria oraz Fundacja Rosa, czyli organizatorzy popularnej kampanii „BohaterON – włącz historię”. Redakcje „Polski Zbrojnej” i „Polski Zbrojnej. Historii” zostały nominowane do nagrody po raz pierwszy. Doceniono całokształt naszej pracy związanej z budowaniem wiedzy o polskiej obronności oraz historii wojska. – To dla nas ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszymy, że praca naszych dziennikarzy, redaktorów, osób odpowiedzialnych za stronę wizualną wydawnictw została dostrzeżona – mówi Izabela Borańska-Chmielewska, pełniąca obowiązki dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego oraz redaktor naczelna „Polski Zbrojnej”.

 

Z kolei Anna Putkiewicz, wicedyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego oraz redaktor naczelna „Polski Zbrojnej. Historii”, podkreśla, że nasze wydawnictwa mają przede wszystkim przekazywać wiedzę o Wojsku Polskim. – Gdyby zrobić ranking słów najchętniej cytowanych przy różnych okazjach, to niewątpliwie pierwsze miejsce zajęłoby zdanie marszałka Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Trudno jednak szanować coś, czego się nie zna i o czym nie ma się pojęcia. Wychodzimy z założenia, że nie można poznać naszej historii ojczystej bez dziejów polskiego oręża – podkreśla Anna Putkiewicz.

Wystawa przygotowana przez naszą redakcję z okazji 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino.

„Polska Zbrojna” i „Polska Zbrojna. Historia” to wydawnictwa, które taką wiedzę niosą czytelnikom. Nasze publikacje można kupić, ale wiele egzemplarzy przekazujemy zainteresowanym m.in. podczas uroczystości państwowych i rocznic wydarzeń historycznych. Oprócz „Polski Zbrojnej” i „Polski Zbrojnej. Historii” przygotowujemy też jednodniówki poświęcone konkretnym wydarzeniom oraz wystawy historycznych fotografii. – Są to wydawnictwa oczekiwane i cenione, często zabierane do domów, szkół i bibliotek. Staramy się przygotować je zarówno pod względem treści, jak i formy w taki sposób, by każdy poczuł się spadkobiercą wielkiej, narodowej tradycji – mówi redaktor naczelna. – Będzie nam niezmiernie miło, jeśli docenią Państwo naszą pracę, głosując na nas w plebiscycie – dodaje.

Jak to zrobić? Trzeba wejść na stronę https://bohateron.pl/bohaterony-2024/zaglosuj/, wybrać „Redakcje »Polski Zbrojnej« i »Polski Zbrojnej – Historia«” w kategorii „Dziennikarz” oraz faworytów w pozostałych kategoriach. Potem wystarczy już tylko kliknąć „Oddaj głos”. Każdy może głosować tylko raz dziennie. Głosowanie trwa do 31 października.

Liczymy na Was!

Ewa Korsak

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Nie ma nudy
Trójskok Belmy
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Pancerna nauka strzelania
Zakochałam się w slalomie
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Cel: Podwoić moc
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
The Beginning of Great History
Saperzy z dronami
Tankowanie w przestworzach
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Szczątki rakiety znalezione na Lubelszczyźnie
Wojskowa jajecznica: polowa vs. galowa – która lepsza?
W poszukiwaniu wyzwań
Piekło „Pługa”
ORP „Wodnik” zimową porą
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Prezydenckie weto dla SAFE
Znamy ekstraKLASĘ wojskową
Polskie antydrony z Gdyni
Nasz jedyny
Opowieść o partnerstwie wojskowym Polski i USA
Nowy system w miejsce AWACS-ów
System San z koreańskimi elementami
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Krok w przyszłość
Zawiszacy z kompletem Langust
Leopard nie stoi w kolejce
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Polska i Szwecja dla bezpiecznego na Bałtyku
Symboliczny powrót gen. Skrzypczaka
Polska będzie zbrojna!
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Dezinformacja: element wojny XXI wieku
Podwodne drony przypłyną z Polski
Oko na Bałtyk
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
PFM bez tajemnic
Żołnierze i AI kontra dezinformacja
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Generał Molenda doradcą NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Łączność działa jak w zegarku
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Zacięta walka o medale pod siatką
Prosta droga do wojska
Nowy wymiar szkolenia przeciwlotników w Szkole Orląt
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Together on the Front Line and Beyond
Miliard złotych na bezpieczeństwo Małopolski
Siła współpracy
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
One Step Ahead of the Enemy
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Przecieranie szlaków
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Dron odkryty w kopalni. Na miejscu działają służby
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Nowe zdolności podniebnego strażnika

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO