moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

TLP - prestiżowe szkolenie lotnicze w Albacete

Piloci oraz personel naziemny z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego po raz kolejny biorą udział w międzynarodowym szkoleniu lotniczym Tactical Leadership Programme (TLP), które odbywa się na terenie bazy lotniczej w Albacete.

Tactical Leadership Programme to prestiżowy program szkoleniowy, który od lat pomaga rozwijać umiejętności dowódcze wśród pilotów. Program ten skupia się na rozwoju umiejętności zarządzania, podejmowania decyzji, komunikacji oraz pracy w zespole w warunkach wysokiego napięcia i presji czasu. TLP oferuje zróżnicowane zajęcia obejmujące teorię i praktykę. Podczas szkolenia uczestnicy mają okazję sprawdzić się w różnych scenariuszach, które odwzorowują rzeczywiste sytuacje, z jakimi mogą spotkać się w trakcie działań wojennych.

TLP to najtrudniejsza i jednocześnie najbardziej prestiżowa "szkoła lotnictwa". Jednym z największych atutów Tactical Leadership Programme jest prowadzenie kursu przez doświadczonych wykładowców i ekspertów z dziedziny obronności. Uczestnicy mają szansę zdobyć wiedzę od praktyków, którzy dzielą się swoim doświadczeniem analizując sytuacje jakie stawia współczesne pole walki. Szkolenie przyciąga pilotów z różnych krajów, dzięki temu uczestnicy mają okazję wymieniać doświadczenia, uczyć się od siebie nawzajem i budować sieć kontaktów z profesjonalistami z różnych zakątków świata. Dzięki innowacyjnemu podejściu do szkolenia, pozostaje ono kluczowym elementem w kształtowaniu liderów gotowych na wyzwania współczesnego pola walki.

 

Każda misja stanowi dla szkolących się zaskoczenie, co sprawia, że muszą szybko adaptować się do zmieniających się warunków. Dodatkowym utrudnieniem jest wybór dowódcy misji oraz dowódców poszczególnych zespołów przed operacją, co wprowadza element nieprzewidywalności i testuje umiejętności decyzyjne uczestników. To wszystko ma na celu przygotowanie ich do skutecznego działania w różnorodnych sytuacjach na polu walki w powietrzu. Po zakończeniu programu uczestnicy Tactical Leadership Programme zdobędą cenne umiejętności, które mogą zastosować w praktyce. Są lepiej przygotowani do podejmowania decyzji w deficycie czasu, potrafią skutecznie zarządzać zespołem oraz dostosowywać się do zmieniających się warunków pola walki.

Tactical Leadership Programme nie jest standardowym szkoleniem, a istotnym doświadczeniem dla pilotów, które stawia przed nimi realne wyzwania, przygotowując do skutecznego działania w warunkach najwyższego ryzyka i presji czasu.

Tekst: por. Marek Sobieraj

red. PZ

autor zdjęć: 32 BLT

dodaj komentarz

komentarze


Awanse w dniu narodowego święta
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Kosmiczna wystawa
My, jedna armia
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Gdy ucichnie artyleria
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Nowe zasady dla kobiet w armii
Pięściarska uczta w Suwałkach
Polski „Wiking” dla Danii
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Plan na WAM
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Kaman – domknięcie historii
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Ułani szturmowali okopy
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Dzień wart stu lat
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Wojskowy bus do szczęścia
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Awanse generalskie na Święto Niepodległości
„Zamek” pozostał bezpieczny
Standardy NATO w Siedlcach
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Sukces Polaka w biegu z marines
Spadochroniarze do zadań… pod wodą
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Im ciemniej, tym lepiej
Brytyjczycy na wschodniej straży
Marynarze podjęli wyzwanie
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Czy to już wojna?
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
„Road Runner” w Libanie
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Mity i manipulacje
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Mundurowi z benefitami
Torpeda w celu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO