moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Brązowa czwórka podwójna

Szer. Fabian Barański z kolegami z wioślarskiej osady wywalczył brązowy medal na mistrzostwach świata w Belgradzie. Polska czwórka podwójna broniła tytułu mistrzowskiego sprzed roku – w finale przegrała z Holendrami i Włochami. W półfinale Biało-Czerwoni zajęli pierwsze miejsce i zapewnili sobie przepustkę do startu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Przed rokiem na torze regatowym w czeskich Račicach szer. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja pewnie wywalczyli tytuł mistrzów świata. W tym roku polska osada w tym samym składzie popłynęła po brąz w Belgradzie. Na półmetku Biało-Czerwoni zajmowali drugą pozycję. Prowadzili Holendrzy, którzy nie dali się już wyprzedzić i triumfowali z czasem 5 min 52,33 s. W końcówce rywalizacji świetnym finiszem popisali się Włosi i dzięki temu zapewnili sobie tytuł wicemistrzowski. Polacy przegrali z reprezentantami Italii o 0,44 s. Czwarte miejsce zajęli Brytyjczycy, którzy przed rokiem zdobyli srebro.

Polska czwórka podwójna była z kolei bezkonkurencyjna w półfinale. Szer. Fabian Barański z kolegami triumfowali w nim z czasem 6 min 16,01 s. Polska osada wyprzedziła o 1,12 s Włochów i o 1,55 s reprezentantów Niemiec. Zapewniając sobie awans do finału czempionatu w Belgradzie, Biało-Czerwoni wypełnili również wymagania do uzyskania kwalifikacji do startu na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W drugim półfinale bezkonkurencyjni byli Holendrzy – wygrali z czasem 6 min 6,20 s. Z drugiego miejsca natomiast awansowała do finału osada z Wielkiej Brytanii – Brytyjczycy stracili do Holendrów 6,44 s.

Szer. Fabian Barański z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wraz z kolegami po raz drugi w tym sezonie stanął na podium mistrzowskiej imprezy. W maju w słoweńskiej miejscowości Bled polska czwórka podwójna wywalczyła tytuł mistrzów Europy. Polacy wyprzedzili o 1,43 s Holendrów i o 1,77 s Włochów. Na światowym czempionacie na podium stanęły te same osady, co w Słowenii.

Poza brązem czwórki podwójnej reprezentanci Polski przywieźli z mistrzostw w Belgradzie jeszcze dwa medale. Trzecie miejsce w finale jedynek wagi lekkiej mężczyzn zajął Artur Mikołajczewski. Po brąz sięgnęła również osada parawioślarzy w składzie Jolanta Majka i Michał Gadowski. W klasyfikacji medalowej mistrzostw Biało-Czerwoni zajęli miejsce poza pierwszą dziesiątką. Triumfowali Holendrzy, którzy zdobyli dziewięć krążków, w tym sześć złotych i trzy srebrne. Na mistrzostwach w Serbii reprezentanci Polski wywalczyli tylko dwie przepustki na igrzyska olimpijskie w Paryżu – brązowe osady: czwórka podwójna mężczyzn i parawioślarska para mieszana.

SZUS

autor zdjęć: PZTW

dodaj komentarz

komentarze


Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Wicher na morzu
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Abordaż z polskim wsparciem
Dwa marzenia spełnione naraz
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Rok 2027 bez Air Show Radom
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Generał w niewoli
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Flanka pod strażą
Ostatnie szlify przed defiladą
Legion Medyczny na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Z prądem i pod prąd
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Nowy ośrodek badań WIML
Gorący lipiec PKW Łotwa
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Azjatycka szansa
Pokolenie NATO
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Coraz więcej Alpha Scramble
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Młodzi medycy na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
„Wicher” na wodzie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Siatka antydronowa
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Kartki sercem malowane
Pamięć, która zobowiązuje
Oni strzegą naszego spokoju
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
MON i MSZ o szczycie NATO
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO