moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Powalcz o nagrodę w konkursie im. Rejewskiego

Trwa piąta edycja konkursu im. Mariana Rejewskiego na najlepszą pracę naukową z obszaru cyberbezpieczeństwa i kryptologii. Tegoroczna pula nagród finansowych to aż 56 tys. zł. Ale na laureatów czekają też nagrody dodatkowe, na przykład przejazd czołgiem Leopard czy lot na symulatorze. Prace można wysyłać do końca lipca.

Organizatorem piątej, jubileuszowej edycji konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego jest Departament Cyberbezpieczeństwa MON. Do udziału w wydarzeniu przedstawiciele resortu zapraszają autorów prac dotyczących cyberbezpieczeństwa i kryptologii. W ten sposób MON chce popularyzować wiedzę oraz zainspirować środowisko naukowe do prowadzenia badań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w tych obszarach, a także promować wizerunek Sił Zbrojnych RP jako atrakcyjnego miejsca służby, pracy i rozwoju kariery zawodowej.

Badacze na start

REKLAMA

Wzorem ubiegłych edycji konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach. W pierwszej będą rywalizować autorzy prac inżynierskich, licencjackich i magisterskich. Uczestnikami mogą być jednak wyłącznie te osoby, które pracę obroniły nie wcześniej niż 1 października 2019 roku. W drugiej kategorii oceniane będą rozprawy doktorskie, obronione od 1 października 2018 roku. Po raz drugi w historii konkursu można przysyłać także prace napisane w języku angielskim. Jak podkreślają organizatorzy, prace zgłoszone do poprzednich edycji i ocenione merytorycznie nie mogą brać udziału w V edycji konkursu. Wyjątkiem są te, które nie przeszły poprzednio etapu oceny formalnej lub zostały przysłane po terminie.

Na zgłoszenie się do V edycji konkursu autorzy mają czas do 31 lipca. Oprócz wypełnionego formularza zgłoszeniowego (dostępny tu: Cyber.mil.pl - Edycja V) konieczne jest załączenie po jednym egzemplarzu pracy oraz jej streszczenia (teksty w wersji elektronicznej powinny być w formacie PDF), a także zaświadczenia z uczelni lub podmiotu nadającego stopień naukowy, potwierdzającego złożenie i obronę przesłanej pracy. Komplet dokumentów należy przesłać na adres: Departament Cyberbezpieczeństwa MON, al. Niepodległości 218, 00-911 Warszawa lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: konkurs.cyber@mon.gov.pl.

Atrakcyjne nagrody

Nadesłane prace zostaną ocenione pod kątem formalnym i merytorycznym przez kapitułę konkursu. – O zwycięstwie zdecyduje wartość merytoryczna, samodzielność badawcza, innowacyjność tematu czy znaczenie pracy naukowej dla obronności kraju, w tym możliwość potencjalnego zastosowania wyników badań w systemie bezpieczeństwa państwa – informują przedstawiciele MON-u. W kategorii prac dyplomowych nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc wyniosą odpowiednio: 10, 7 i 5 tys. zł, a w przypadku rozpraw doktorskich: 15, 11 i 8 tys. zł. Łączna pula nagród finansowych w konkursie wyniesie 56 tys. zł.

Laureaci V edycji będą mogli liczyć na nagrody rzeczowe (o wartości do 2 tys. zł), ale z myślą o nich przygotowano również liczne atrakcje. Wśród nich są np. przelot symulatorami statków powietrznych i skoków spadochronowych wykorzystywanych w szkoleniu podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej, a także szkolenie na symulatorze lotów na otwartej czaszy w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Laureaci będą także mogli zwiedzić Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, odbyć lot śmigłowcem lub samolotem szkoleniowym w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego, przejechać się czołgiem Leopard w 1 Brygadzie Pancernej w Wesołej czy przejść szkolenie ratownicze po awaryjnym lądowaniu na wodzie, które odbędzie się w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego.

Konkurs o nagrodę im. M. Rejewskiego po raz pierwszy odbył się w 2019 roku. Do czterech edycji zgłoszono w sumie ponad 120 prac, w tym 43 w ubiegłym roku. Wśród zwycięskich prac były te dotyczące m.in. identyfikacji rodziny złośliwego oprogramowania na podstawie wygenerowanego ruchu sieciowego oraz użycia techniki Moving Target Defence do walki z aktywnym rekonesansem.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Pixabay, grafika: CYBER.MIL.PL

dodaj komentarz

komentarze


Polacy nie ucierpieli w Kosowie
 
„Anakonda” inna niż wszystkie
Litwini kupią zestawy Grom
Przysięga dobrowolsów
B9 stawia na solidarność
Wojsko poza schematem
Błaszczak do młodych Polaków: wstępujcie do wojska
FA-50 dla Polski
Do końca walczył z tyranią
83 lata temu alianci wkroczyli do Narwiku
Razem gotowi na wszystko
Przeciwko czerwonemu imperium zła
Śladem profesjonalistów
Piąte zwycięstwo gwiazd Gortata z wojskiem
Sukces eksportowy Meska
Gdyńska stocznia zyskała nowe kompetencje
Żołnierze pomagają zneutralizować złotą algę
Wojny wygrywają logistycy
W Korei o uzbrojeniu dla polskiego wojska
Włoski niszczyciel rakietowy w Polsce
Obrady Grupy Północnej w Polsce
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki
Holendrzy kończą dyżur w Polsce
Zagłosuj na najlepsze ubiegłoroczne wydarzenie historyczne
Amunicja dla artylerzystów
Słowa jak pociski
Mistrzostwa WOT-u w crossficie
Arktyczny Delfin na tropie okrętów podwodnych
Koniec XI zmiany PKW Orlik
„Wsypa” w kościele św. Aleksandra
Koszykarskie święto w Atlas Arenie
Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gotowi na dyżur w SON
1 Dywizja: mobilność i siła ognia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowy regulamin dla żołnierzy
Wiedzieliśmy, że coś się wydarzy
Błaszczak: chcemy kupić rozpoznawcze aerostaty dla WP
WOT i „Anakonda”
Breakthrough for the Polish Armed Forces
Nieletni kandydaci z szansą na wojskowy indeks
Szef MON-u o rakiecie odnalezionej pod Bydgoszczą
D-Day, czyli aliancki sukces
Szkolenie snajperów WOT w toruńskim centrum
Polska potrzebna od zaraz
Musimy stawiać czoła zagrożeniom
Piekielny ogień dla polskiej armii
„Baltops ’23”. Siła NATO na Bałtyku
Szefowie sojuszniczych armii o bezpieczeństwie
Więcej miejsc na studiach w LAW
Rusza budowa laboratorium Hardware-in-the-Loop
Nowy wymiar wojska
Polska wśród światowych liderów
Osiem krążków reprezentantów CWZS-u, w tym pięć złotych
Finlandia w NATO
Lekkoatletka CWZS-u triumfowała we Florencji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO