moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polscy żołnierze na podium

To był bardzo dobry weekend Wojska Polskiego na sportowych arenach. W zawodach o Puchar Świata triumfowały: we wspinaczce sportowej – szer. Aleksandra Mirosław, w kajakarstwie – szer. Karolina Naja, szer. Anna Puławska i st. szer. Dominika Putto. Natomiast szer. Aleksandra Kowalczuk wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy w taekwondo. Sukcesy odnieśli też lekkoatleci w Diamentowej Lidze.

Dla reprezentantów Wojska Polskiego weekend rozpoczął się od drugiego z rzędu zwycięstwa szer. Aleksandry Mirosław w zawodach o Puchar Świata we wspinaczce na czas. Po triumfie w Seulu, gdzie zawodniczka z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego pobiła swój własny rekord świata, teraz triumfowała w Salt Lake City. W Stanach Zjednoczonych świetnie spisały się zresztą jeszcze dwie reprezentantki Polski, spoza wojska – zajęły bowiem kolejne miejsca na podium! Szer. Mirosław w finale, z czasem 6,93 s, pokonała o 0,9 s Aleksandrę Kałucką. Natomiast w pojedynku o brązowy medal Natalia Kałucka uzyskała wynik 7,52 s i wyprzedziła o 0,06 s Amerykankę Emmy Hunt.

Na torze regatowym w czeskich Račicach, w pierwszych w tym sezonie zawodach o Puchar Świata w kajakarstwie, świetnie spisały się polskie osady z reprezentantkami CWZS w składzie. Polki były bezkonkurencyjne w finale czwórek i dwójek na 500 m. W konkurencji K-4 triumfowały: szer. Karolina Naja, szer. Anna Puławska, st. szer. Dominika Putto i Adrianna Kąkol. Natomiast w dwójkach na najwyższym stopniu podium stanęły szer. Karolina Naja i szer. Anna Puławska. Z kolei drugie miejsce w finale jedynek na 200 m zajęła st. szer. Dominika Putto. Dobrze w finale dwójek na 500 m spisała się także druga polska osada – piąte miejsce zajął duet w składzie: Marta Walczykiewicz i szer. Katarzyna Kołodziejczyk.

REKLAMA

Karolina Naja i Anna Puławska podczas Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020.

Z kolei w Manchesterze kolejny medal mistrzostw Europy dla Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyła szer. Aleksandra Kowalczuk. Polska taekwondzistka zdobyła srebro w kategorii powyżej 73 kg. W finale reprezentantka CWZS uległa Brytyjce Biance Walkden – tej samej, która odebrała jej brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Walkden jest bardzo utytułowaną zawodniczką – zdobyła też m.in. brąz na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro, trzy tytuły mistrzyni świata i pięć złotych medali na mistrzostwach Europy. A pierwszy krążek na czempionacie Starego Kontynentu wywalczyła przed 12 laty – była trzecia, obok niej na podium stała wówczas st. szer. Iwona Kosiorek z Zespołu Sportowego Sił Powietrznych w Poznaniu.

Dobry występ mieli także w Birmingham żołnierze startujący w mityngu Diamentowej Ligi. Najwyższą lokatę w konkurencjach, które były punktowane do klasyfikacji prestiżowego cyklu, zajął szer. rez. Norbert Kobielski. Z wynikiem 225 cm wywalczył trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż. Oczko niżej sklasyfikowano szer. Michała Rozmysa w biegu na 1500 m i szer. Damiana Czykiera w biegu na 110 m przez płotki. Rozmys w swoim pierwszym starcie w tym sezonie uzyskał czas 3 min 35,86 s. Do zajęcia trzeciego miejsca zabrakło mu tylko 0,51 s – o tyle wyprzedził go Kenijczyk Abel Kipsang, czwarty zawodnik igrzysk olimpijskich w Tokio. Natomiast Czykier, z czasem 13,32 s, przegrał tylko z mistrzami olimpijskimi z Jamajki: Hansle Parchmentem i Omarem McLeodem oraz Hiszpanem Asierem Martinezem. Piąte miejsce w biegu na 800 m wywalczył mar. Patryk Dobek. Brązowy medalista olimpijski z Tokio uzyskał wynik 1 min 46,63 s.

SZUS

autor zdjęć: CWZS, PKOl – Szymon Sikora

dodaj komentarz

komentarze


Kto tym razem otrzyma Buzdygana?
 
Wojsko niemal rok strzeże polsko-białoruskiej granicy
Przełomowy szczyt w Madrycie
Bramy dla generała
Ile zarobi starszy szeregowy specjalista?
Piąte zwycięstwo żołnierzy z gwiazdami Gortata
Podhalańczyk wygrał czwartą walkę MMA
Kierunek Düsseldorf
Wizyta w PKW Łotwa
Dobrowolna służba dla absolwentów
Amerykańskie F-15 w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ślązak lepiej uzbrojony?
W desancie zostają najlepsi
Biden: gra na przeczekanie
Dla kogo tanie wczasy?
Bitwa, która prawdopodobnie przesądziła o istnieniu Polski
Światowi liderzy już w Madrycie
Wojskowi rekruterzy zapraszają także w sobotę
Szczyt NATO w Madrycie
Spektakl Kremla
Ukraina w UE? Ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu
Tysiące Piorunów dla Wojska Polskiego
Trwa rosyjska ofensywa w Ukrainie
Poznański Czerwiec kosztował życie 58 osób
Coraz więcej powietrznych alarmów bojowych
Święto Dowództwa Generalnego
Szturmani szykują się do dyżuru w UE
Dwanaście razy złoto
Hańcza po raz pierwszy
Wielki test Żelaznej Dywizji w Hohenfels
NATO pokazało siłę na Bałtyku
Śladem profesjonalistów
Piąta kadencja generała Konopki
Kształcenie przyszłych żołnierzy po nowemu
Kolejne Kormorany na święto marynarki
For Our Freedom and Yours
Polsko-tureckie szkolenie w powietrzu
Szczęśliwa „Błyskawica”
Trzecia zmiana jedzie do Turcji
Szczyt nowych wyzwań
Unowocześnianie MW RP
Pola walczy z SMA
Pioruny – broń, która się sprawdza!
Szef MON-u objął tekę wicepremiera
Prezydent i „niezwyciężeni”
Virtuti Militari ma 230 lat
Wojsko otwarte dla ochotników z niepełnosprawnościami
Umowa na Perkozy podpisana
Te same zasady opiniowania dla większości żołnierzy
Ukraina ze statusem kandydata do UE
Gwardziści uczą medycyny pola walki
Sojusz z inicjatywą
Zielone światło dla miliardów
Pułk Reprezentacyjny czeka na żołnierzy
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych i krajowych arenach
Zmiany kadrowe w WP
Święto Dowództwa Operacyjnego
Ministrowie obrony NATO o broni dla Kijowa
PKW Orlik wrócił do domu
Przełomowy szczyt
Kierunek Liban

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO