moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

EKSPLOBALIS 2022

Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej organizuje w dniach 16-18 maja 2022r. XI edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej EKSPLOBALIS 2022 „Eksploatacja, logistyka, balistyka pojazdów wojskowych - problemy i rozwiązania”.

Działania w zakresie eksploatacji, zabezpieczenia logistycznego oraz balistycznego pojazdów to szczególnie ważne czynniki, determinujące bezpieczeństwo załóg. Aktualnie pojawiają się nowe zagrożenia i wyzwania w środowisku bezpieczeństwa, a w szczególności w obszarze autonomizacji środków walki. Zwiększa się przy tym stopień skomplikowania zjawisk i zależności między nimi. Dlatego tak ważne jest stałe zwiększanie potencjału intelektualnego w zakresie eksploatacji, zabezpieczenia logistycznego oraz balistycznego. Zasadniczym celem konferencji jest możliwość zaprezentowania aktualnych wyników badań naukowych oraz stanu wiedzy w zakresie eksploatacji, modernizacji, ochrony balistycznej pojazdów i sprzętu wojskowego, a także wskazania potrzeb logistycznych w resortach odpowiedzialnych za obronność i bezpieczeństwo. W trakcie konferencji EKSPLOBALIS 2022 poruszane zostaną tematy w zakresie:

  • zastosowania nowych rozwiązań technicznych sprzętu pancernego i samochodowego;
  • bezzałogowe platformy lądowe;
  • ochrony balistycznej;
  • eksploatacji sprzętu wojskowego;
  • obecnych potrzeb logistycznych w resorcie obrony narodowej;
  • optymalizacji uregulowań prawnych stosowanych przy ocenie zgodności wyrobów.

Oprócz wystąpień plenarnych i obrad w sesjach, zaplanowane są warsztaty tematyczne sprzyjające wymianie opinii i spostrzeżeń w obszarze techniki pancernej i samochodowej oraz panel dyskusyjny pn. ”Bezzałogowe platformy lądowe – możliwości praktycznego zastosowania w SZ RP”, który pozwoli na przedstawienie poglądów i doświadczeń w tej dziadzinie. Podczas panelu zaproszeni eksperci, poruszą tematykę:

  • przydatność BPL na polu walki;
  • funkcjonalność BPL przydatnych dla SZ RP;
  • potencjał krajowego przemysłu;
  • ścieżka krytyczna wdrożenia.

 

Dyskusja w przedmiotowym temacie ma na celu znalezienie nowych rozwiązań dla zwiększenia bezpieczeństwa SZ RP na polu walki oraz pozwoli sformułować wnioski dające praktyczne rozwiązania umożliwiające pozyskiwanie i przetwarzanie danych oraz analizę wszelkich dostępnych informacji, które stanowić będą podstawę rozbudowy bezzałogowych platform lądowych.

Do udziału w konferencji EKSPLOBALIS 2022 serdecznie zapraszamy przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za pozyskiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych sprzętu wojskowego na potrzeby obronności i bezpieczeństwa, pracowników naukowych, badający bezpośrednio sprzęt kołowy i gąsienicowy, producentów poszukujących możliwości wykorzystania i zastosowania posiadanego potencjału, praktyków na co dzień eksploatujących sprzęt wojskowy oraz przedstawicieli innych instytucji odpowiedzialnych za pozyskiwanie i wrażenie nowych rozwiązań technicznych.

Konferencja EKSLOBALIS 2022 odbędzie się w dniach 16-18 maja 2022r. w malowniczo położonym Pałacu Żelechów pod Warszawą. 

Więcej informacji na strnie organizatora  https://eksplobalis.witpis.eu

Patronat medialny nad konferencją objęła „Polska Zbrojna”.

red. PZ

autor zdjęć: Arch. WITPiS

dodaj komentarz

komentarze


Kierunek Rumunia
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
METS po nowemu
Nowe amerykańskie pociski uderzyły w Iran
Borsuki, ognia!
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
Przemyślany każdy ruch
Cios w serce reżimu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
Sprintem do bobsleja
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Zagrzmiały K9 Thunder
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Wojsko nadal na Horyzoncie
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Bezpieczeństwo to priorytet
Zacięta walka o medale pod siatką
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Kosmiczny nadzór
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
Koniec olimpijskich zmagań
ORP „Wodnik” zimową porą
Piekło „Pługa”
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Oko na Bałtyk
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
„wGotowości” rusza pełną parą!
Chwała bohaterskim obrońcom Birczy
Wojsko na pomoc Polakom na Bliskim Wschodzie
Jest projekt pomnika gen. broni Jordana-Rozwadowskiego
Kaszubia dla lokalnej społeczności
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Cichy zwiadowca dla polskiej armii
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Morskie koło zamachowe
Together on the Front Line and Beyond
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Outside the Box
Debiut ogniowy Borsuków
„Jaskółka” na Bałtyku
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Gala MMA coraz bliżej
Przeprawy na Odrze
Nie pozwala spocząć na laurach
Walka o pierwszą dziesiątkę
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Powstaje nowa fabryka Jelcza
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Medycyna i wojsko łączą siły
Kosiniak-Kamysz: Pieniądze z SAFE są bardzo potrzebne
Wojskowe Schengen coraz bliżej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO