moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Trwają prace nad ustawą o obronie ojczyzny

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, poinformował, że zakończył się etap uzgodnień międzyresortowych w sprawie ustawy o obronie ojczyzny. – Skierowałem najważniejszą regulację dotyczącą Sił Zbrojnych RP pod obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów. Dzięki ustawie znacznie zwiększymy liczebność Sił Zbrojnych RP i wydatki na obronność – napisał szef resortu obrony.

Założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny poznaliśmy w październiku 2021 roku. Przedstawili je wicepremier Jarosław Kaczyński, przewodniczący Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych oraz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Ustawa ma zastąpić 14 innych ustaw, w tym o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych oraz powszechnym obowiązku obrony RP z 1967 roku.

Ministerstwo Obrony Narodowej odniosło się także do opublikowanego w mediach tzw. raportu o stanie Wojska Polskiego. Jego autor, były urzędnik resortu obrony, stawia w tym opracowaniu tezę, że Polska nie jest w stanie przeprowadzić żadnej operacji obronnej, a gotowość bojowa i mobilizacyjna Wojska Polskiego nie istnieje.

„Nieprawdziwa jest teza, że Siły Zbrojne RP nie są zdolne do przeprowadzenia nawet niewielkiej operacji obronnej. Raport jest oparty na wątpliwych danych i pokazuje brak wiedzy autora o aktualnych światowych trendach w wojskowości”, poinformował resort na Twitterze.

EK

autor zdjęć: 19 BZ

dodaj komentarz

komentarze

~Piotr
1644999900
Znowu wydamy miliony na zakup "bezobjawowego" sprzętu od USA, którego nigdy nie zobaczymy??
3A-C7-9D-5A
~ja
1644943440
Nie ilość lecz jakość. Na zdjęciu Rosomak z obrotnicą. Zamiast niej powinien być ZSMU 12,7mm z Tarnowa lub z WB + AREX. To samo z RAKiem. Na wieży powinien być niski ZSMU 7,62mm do samoobrony.
EA-6B-E9-D7
~boss pr. 205 morki
1644942360
WP czy MW RP to niestety dzis po zakonczeniu sluzby zasadniczej w 2009 to tylko urzednicy 7...15 i do domciu nie ma ,,prawdziwych ,, facetow tylko dzieciaki z fonem i w rurkach i kolczykach
D5-97-F7-88
~smiley
1644923700
Gdyby były przygotowane to by nie trzeba było dodatkowej legislacji. To typowe obrzucanie się ... nie zmieni faktu, że o braku rezerw wiedziano od dekad. Tak samo jak o braku pielęgniarek czy lekarzy. Jeśli komuś się wydaje, że można zasypać te zaniedbania pieniędzmi... albo zakupami za granicą bo nasz przemysł ma problemy z najprostszym zamówieniem SZ to się zdziwi.
0B-F7-F4-70

NATO i USA o Iranie
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Głos żołnierzy ma znaczenie
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Przyszłość polskich Czarnych Panter
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Trening w tunelu aerodynamicznym
Psiakrew, harmata!
Wojskowe roboty prosto z Polski
Zbrodnia i kłamstwo
Polski sukces w Duńskim Marszu
WAM wraca do Łodzi
Mała Orka?
Marynarz w koreańskim tyglu
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Widok z kosmosu
Pasja i fart
Śmiercionośna Jarzębina
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Fińska armia luzuje rygory
View from Outer Space
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
Grzmoty zamiast Goździków
Our Only One
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Zabójczy team nad Anglią
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Wypadek w PKW UNIFIL
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
W hołdzie ofiarom NKWD
Początek wielkiej historii
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Szkoła w mundurze
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Debata o bezpieczeństwie
Kosmiczne bezpieczeństwo
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Zbrodnia bez kary
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
F-16 na straży
Pierwsze loty
Większe możliwości Nitro-Chemu
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Studia dla żandarmów
Adaptacja i realizm
Morska ścieżka kariery
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Architekci pola walki
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Rosomaki na lądzie i morzu
Syndrom Karbali
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Jelcz coraz silniejszy
Apache w polskich rękach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO