moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Jak gra dowódca, grają wszyscy

Najważniejsi dowódcy Wojska Polskiego zmierzyli się na boisku. Rękawicę rzucił żołnierzom szef Sztabu Generalnego. – Chcemy zachęcić ich do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a nie tylko przy komputerze – mówi gen. Rajmund T. Andrzejczak, który wybiegł na boisko z drużyną SGWP. Po drugiej stronie stanęła reprezentacja sił zbrojnych. Starcie było emocjonujące do końca.

Sportowe starcie, choć można uznać za spotkanie towarzyskie, wpisuje się plany armii. Aktywność fizyczna, obok gotowości bojowej i mobilizacyjnej, a także szkolenia rezerw osobowych, ma być priorytetem wojska w 2020 roku. Taką decyzję podjął generał Rajmund T. Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Aby dać przykład żołnierzom, generał wyszedł z inicjatywą zorganizowania meczu, który rozegrano w hali sportowej Akademii Sztuki Wojennej. – Tak chcemy promować sport. Oprócz tego, że w wojsku mamy swoje normy, egzaminy, chcemy zachęcić do większej aktywności wszystkich żołnierzy i pokazać, że można działać także z przymrużeniem oka. To również element kształtowania przywództwa, bo jak gra dowódca, grają wszyscy – mówił gen. Rajmund T. Andrzejczak.

Na boisku naprzeciwko siebie stanęły drużyny Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i reprezentacja reszty sił zbrojnych. Wszyscy zawodnicy, którzy wybiegli na murawę, to oficerowie starsi. – Każdy lubi wygrywać, więc wszyscy bardzo się zaangażowali. Taką siłą napędową naszej drużyny był gen. bryg. Jan Rydz, szef Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia P3/P7 – komentował po meczu szef SGWP. Podobnie rozgrywkę ocenił gen. bryg. Norbert Iwanowski, szef Zarządu Analiz Wywiadowczych i Rozpoznawczych - P2. – Mecz był bardzo emocjonujący, ale i wymagający. Trzeba było sporo biegać i dać z siebie wszystko. Cieszę się, że w naszej drużynie zagrali prawie wszyscy szefowie zarządów, mieliśmy okazję udowodnić, że jesteśmy zgranym zespołem – zaznaczył.

I rzeczywiście, rywalizacja była zacięta do ostatniej minuty. W pierwszej połowie meczu padła tylko jedna bramka – zdobyli ją żołnierze reprezentujący siły zbrojne. Kolejna, także na korzyść tej drużyny, padła w drugiej części. Tym samym rozgrywka, zakończyła się wynikiem 2:0 dla reprezentacji sił zbrojnych.

Gen. Andrzejczak, zapewnia, że mecz był pierwszym, ale nie ostatnim tego typu wydarzeniem. – Chcemy w ten sposób inspirować dowódców wszystkich szczebli, od kadry kierowniczej WP, aż po podoficerów i żołnierzy rezerwy – mówił.

Rozgrywki piłki nożnej, to nie jedyna inicjatywa, która ma promować sport w armii. Zgodnie z zapowiedzią SGWP w przyszłym roku żołnierze wystartują także w biegach patriotycznych, m.in. w Biegu Konstytucji, Powstania Warszawskiego oraz Biegu Niepodległości, które co roku odbywają się w Warszawie. Sztab zamierza także zorganizować cykl wykładów i warsztatów żywieniowych. Pierwsze spotkanie ma się odbyć już w poniedziałek w siedzibie SGWP.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: st. szer. Łukasz Kermel / SGWP

dodaj komentarz

komentarze


Medyczna odsłona szkoleń wGotowości
Borsuki jadą do wojska!
Pancerniacy jadą na misję
Czwarta dostawa Abramsów
Szwedzi w pętli
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Plan na WAM
Artylerzyści mają moc!
Z Su-22 dronów nie będzie
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Razem na ratunek
W krainie Świętego Mikołaja
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Nowe zdolności sił zbrojnych
Czas na polskie Borsuki
Trzy „Duchy" na Bałtyk
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Don’t Get Hacked
Nowe zasady dla kobiet w armii
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Nadchodzi era Borsuka
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Koreańskie stypendia i nowy sprzęt dla AWL-u
Zwrot na Bałtyk
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Mundurowi z benefitami
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Poselskie pytania o „OPW z dronem”
Militarne Schengen
Niebo pod osłoną
Dzień wart stu lat
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Polski „Wiking” dla Danii
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Holenderska misja na polskim niebie
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Wojsko ma swojego satelitę!
Komplet medali wojskowych na ringu
Po co wojsku satelity?
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Przygotowani znaczy bezpieczni
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Uczelnie łączą siły
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Najdłuższa noc
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Wojsko przetestuje nowe technologie
BWP made in Poland. Czy będzie towarem eksportowym?
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Kapral Bartnik mistrzem świata
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Wojskowa łączność w Kosmosie
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Gdy ucichnie artyleria

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO