moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polska zbrojeniówka na targach „Arms and Security” w Kijowie

Kraby, Raki, MSBS Grot, systemy optoelektroniczne. Na rozpoczynających się dziś w Kijowie targach zbrojeniowych „Arms and Security” Polska jest jednym z kluczowych wystawców. – To okazja do zaprezentowania naszych wyrobów oraz zacieśnienia kontaktów biznesowych z ukraińskim przemysłem – mówi wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

Organizowane od czternastu lat w Kijowie targi zbrojeniowe „Arms and Security” to jedna z większych imprez branżowych w tej części Europy. W ubiegłym roku, na  trzydziestu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, swój sprzęt prezentowało ponad 470 firm. To był rekord w historii kijowskich targów. W większości były to podmioty ukraińskie, firm zagranicznych było niespełna pięćdziesiąt (przyjechały one z szesnastu państw). Te proporcje pokazują jednak jak prężna i innowacyjna jest branża obronna na Ukrainie.

W tegorocznej edycji „Arms and Security” bierze udział prawie 400 wystawców, przy czym nieco ponad trzydziestu z nich przyjechało spoza Ukrainy. Są tu przedstawiciele przemysłu obronnego Polski, Turcji, Chin, Czech, Bułgarii, Włoch, Pakistanu, Włoch, Szwajcarii, USA, Izraela, Niemiec, Francji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Największą wystawę – spośród zagranicznych firm – przygotowała Polska. Na „Arms and Security” można zwiedzić aż osiem polskich stoisk: Ministerstwa Obrony Narodowej, Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia, Transbitu, WB Electronics, YKK Poland oraz Ambasady RP w Kijowie (wydział promocji handlu i inwestycji).

Wiceminister Bartosz Kownacki, odpowiedzialny za zakupy nowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego, podkreśla, że obecność polskiej zbrojeniówki na ukraińskich targach wynika nie tylko z potrzeby szukania nowych rynków zbytu, ale również partnerów, z którymi można zawalczyć o rynki zewnętrzne. – Targi w Kijowie są doskonałą okazją, aby pokazać nasze wyroby nie tylko przedstawicielom ukraińskiej armii, ale również oficerom z innych armii. Kraby, Raki, MSBS Grot, przeciwlotnicze Gromy oraz celowniki optoelektroniczne różnego typu, to produkty budzące zainteresowanie na całym świecie – mówi w rozmowie z polską-zbrojną.pl wiceminister Kownacki. – To także szansa na to, aby zacieśnić kontakty biznesowe z ukraińskim przemysłem, po to, by wspólnie szukać rynków zbytu – dodaje.  

Z polskich stoisk szczególnie okazale prezentuje się wystawa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Główną atrakcją – nie tylko naszego stoiska, ale całej imprezy – jest ważąca kilkadziesiąt ton 155-milimetrowa armatohaubica Krab. – Poza Krabem, promujemy również nasz Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot. Tymi karabinkami jest zainteresowana ukraińska armia. Targi w Kijowie są więc doskonałą okazją do prezentacji tej broni żołnierzom z Ukrainy – mówi Robert Papliński, rzecznik prasowy PGZ.

Targi zbrojeniowe „Arms and Security” potrwają do piątku.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze

~ja
1507741620
Ukraina zakupi niebawem polskie karabiny GROT. Oczywiście zakupi licencję, może będzie je produkować w ramach offsetu i... będzie "łupać" kasę zamiast PGZ bo z Ukraińcami wielu chce handlować bardziej niż z Polską. Mają lepszych handlowców... niestety i tańsze wyroby dla biedniejszych odbiorców..
62-C7-28-70

Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
 
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Zimowy sprawdzian podchorążych
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Nowy szef CWCR
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
„Avenger” na Monte Cassino
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Rusza kwalifikacja wojskowa
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Eurofightery znowu w Polsce
Zielone światło dla Barbary
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Nowoczesna łączność dla armii
Liban uznany za strefę działań wojennych
Którą drogą do armii?
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Bruksela przed szczytem
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Mocny sygnał od NATO
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Lista trupich główek
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Skromny początek wielkiej wojny
Offset dla „Wisły”
Roszady personalne w PGZ-ecie
Zamiana po włosku
Rakietowy szach
Podwójny Półmaraton Komandosa
Abramsy pod dobrą opieką
Invictus w zimowym stylu
Śnieg może być groźną bronią
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Dobrowolsi – czas start!
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Lekcje z frontu
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Szef MON-u w Brukseli
Pierwszy skok
Cud w Trewirze
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Zachód przeciwko „korsarzom”
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Air Show ’25 – do zobaczenia
Wojna o porządek świata
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO