moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Bieg Katorżnika już po raz trzynasty!

„Woda, bagno, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo, czyli środowisko przyjazne katorżnikowi” – choć organizatorzy biegu w Lublińcu nie zachęcają, to 12 sierpnia na starcie ma stanąć rekordowa liczba ponad tysiąca uczestników. Szansę mają również dwaj czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl, którzy jako pierwsi odpowiedzą na nasze konkursowe pytania.

Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec i Jednostka Wojskowa Komandosów, organizatorzy Biegu Katorżnika, starają się uprzedzić zawodników, na co się porywają. „(…) Zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu, zastanówcie się, czy Katorżnik jest imprezą, która was usatysfakcjonuje? Nie tylko pot i łzy, ale naprawdę dużo krwi jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć Was będzie pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy. Czy warto za niemałe przecież pieniądze być jeszcze upadlanym, katowanym i mieszanym z błotem?” – można przeczytać na oficjalnej stronie biegu.

– Od kilku lat staramy się zniechęcać biegaczy do startu, tymczasem na kilka miesięcy przed zawodami listy startowe do większości biegów zapełniają się w kilkadziesiąt sekund – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były prezes WKB Meta.

W 13 Biegu Katorżnika na trasach przygotowanych w okolicach stawu Posmyk położonego w Kokotku, dzielnicy Lublińca wystartuje ponad tysiąc osób. – W tym roku postanowiliśmy zwiększyć limity dla uczestników i spodziewamy się rekordowej obsady – dodaje st. chor. sztab. Rosiński (w ubiegłym roku główny dystans pokonało 979 osób).Choć organizatorzy musieli odmówić udziału tysiącom zainteresowanym, to postanowili dwa miejsca przeznaczyć dla czytelników portalu polska-zbrojna.pl. Za naszym pośrednictwem zorganizowali konkurs, a dla zwycięzców ufundowali pakiety startowe (wartości 1000 zł) na Bieg VIP-ów i Dziennikarzy. Nagrodę otrzymją ci, którzy jako pierwsi przyślą prawidłowe odpowiedzi na konkursowe pytania: 

1. Która ze zwyciężczyń sztandarowych imprez Mety Lubliniec – Katorżnika i Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa została wojskowym mistrzem świata w maratonie?

2. Który ze zwycięzców Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa został złotym medalistą Światowych Igrzysk Wojskowych w Zagrzebiu w 1999 roku?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@zbrojni.pl

Bieg VIP-ów i Dziennikarzy, w którym zwycięzcy konkursu pobiegną m.in. z olimpijczykiem Pawłem Januszewskim, rozpocznie się o godz. 11.30. Wcześniej, o godz. 10.00 na trasę wyruszy pierwsza grupa około 180 mężczyzn. Następnie organizatorzy zaplanowali start młodzieży: dziewcząt – o 10.07, chłopców – o 10.15, najmłodszych uczestników Mini Katorżnika (o 10.25) i Małego Katorżnika oraz Biegu Babci i Dziadka (o 10.40). O godz. 11.00 wyruszy na trasę druga grupa mężczyzn. O 12.00 wystartują kobiety, a o 13.00 rozpocznie się rywalizacja w konkurencji Galernik Team, w której walczyć będzie około 50 czteroosobowych drużyn. Wreszcie na godz. 14.00 i 15.00 zaplanowano starty trzeciej i czwartej grupy mężczyzn.

Mężczyźni i kobiety rywalizować będą na trasie o długości około 13 km. Taki sam dystans organizatorzy zaplanowali dla uczestników Biegu VIP-ów i Dziennikarzy oraz Galernika Team. – Z okazji XIII edycji imprezy wydłużyliśmy trasę do 13 km. Zawodnicy po raz pierwszy będą musieli pokonać nowy odcinek. Zmierzą się z nim między innymi drużyny zgłoszone przez Kancelarię Prezydenta oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego – podkreśla chor. Rosiński.

Dzieci i młodzież w wieku 3-17 lat pobiegną trasą o długości od 1 do 2 km. Uczestnicy Katorżnika Babci i Dziadka natomiast będą rywalizować na dystansie około 2 km. W tym ostatnim biegu mogą wystartować wyłącznie osoby, które ukończyły 65 lat. – Wszystko jest już gotowe. Podkowy dla uczestników już są odlane, a koszulki uszyte i… podarte – zapewnia były prezes Mety.

SZUS

autor zdjęć: Materiały Organizatora, arch. Jacek Szustakowski
 

dodaj komentarz

komentarze


Armatohaubice K9 strzelały w Nowej Dębie
 
Brąz st. szer. Oskara Miliwka w Pucharze Świata w Rio de Janeiro
O innowacyjnych technologiach dla wojska
Nie płynie z nurtem
Polscy saperzy kończą misję w Słowenii
„Northern Coasts” – bałtycki sprawdzian
SKON przeciwko wotum nieufności wobec szefa MON-u
Ku czci poległych, pomordowanych i wywiezionych na Sybir
Cyberżołnierze na szczycie NATO
Konsekwentnie dąży do celu
Raki dla podhalańczyków
Abramsy jadą na ukraiński front
ORP „Orzeł” – wciąż bez ostatniego rozdziału
Przyszłość pod znakiem dronów
Stawia na dobrą komunikację
Polsko-koreańskie rozmowy w Warszawie
Szef MON-u o planach obrony kraju
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Nie uznaje półśrodków
Wychodzi poza schematy
Wojsko pomoże Słoweńcom
„Polska Zbrojna” nagrodziła najlepszych z najlepszych
Bezpieczeństwo dźwignią rozwoju
Wirtualna walka na morzu
Łukaszenka grozi Polsce, USA reagują
Muzeum Historii Polski otworzyło swe podwoje
RBN o rezultatach szczytu NATO
Odliczanie do przysięgi
Polska rozdarta przez okupantów
Sukcesy żołnierzy w finale Diamentowej Ligi i na ściance wspinaczkowej
Wyższe diety za służbę na granicy
Przysięga w Kolnie
„Northern Coasts” – trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem
Okręty NATO przeszukują wody Holandii
Armia rosyjska wychodzi z Polski
The Power of Buzdygany Awards
Spełnia marzenia
Szwedzi na „Czernickim”
Moc Buzdygana
Start w nowy etap żołnierskiego życia
Polsko-koreańskie rozmowy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Drużyna Buzdygana rośnie w siłę
Trening na awaryjnym lotnisku
Tak rodziła się konspiracja
Śladem profesjonalistów
Lecimy F-35
Zmiany w przepisach wojskowych na ostatniej prostej
Plan misji „Air Defender”
Kajakarze CWZS-u na podium mistrzostw świata
„Specjalny” Buzdygan na aukcji charytatywnej
Uwaga, samoloty na drodze! Ćwiczenia „Route 604”
Najwyższy stopień saperskiego wtajemniczenia
16 Dywizja świętuje
Wojskowe kontrakty w USA
Dodatek dla wszystkich „misjonarzy”
Z pułku w brygadę
Stop szkalowaniu polskiego munduru
Długi marsz na wschód
Zmiany w systemie dowodzenia armią. Projekt trafił do Sejmu
Dwa medale w Budapeszcie
Polsko-czeska współpraca myśliwców
Brązowa czwórka podwójna
PZL-Świdnik proponuje nowy system szkolenia pilotów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO