moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pro Defense

Czołgi polskiej produkcji, samoloty i inny sprzęt latający, służby mundurowe oraz dynamiczne pokazy
na wodzie i w powietrzu – to wszystko i jeszcze więcej będzie można znaleźć podczas pierwszych w Polsce Targów Proobronnych Pro Defense w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury już 2-5 czerwca 2016r. w Ostródzie.

Pro Defense to wydarzenie, którego podstawą, oprócz targów pro obronnych, jest Kongres Organizacji Proobronnych, na którym pojawią się przedstawiciele organizacji proobronnych NATO. Odbędzie się on przed szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego zaplanowanego w Warszawie w lipcu 2016r. Inicjatywa organizacji wydarzenia została doceniona przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które wspiera Expo Mazury przy realizacji projektu, zaś sam Minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz objął je Honorowym Patronatem i zaszczyci je swoją obecnością.
„Warto podkreślać rolę polskich producentów uzbrojenia, dlatego Partnerem Strategicznym wydarzenia została Polska Grupa Zbrojeniowa, której działalność pokazuje, że to co polskie jest dobre. Wszystkie przykłady tego jak ciekawe i skuteczne jest polskie uzbrojenie będzie można zobaczyć na naszych targach.” – mówi Piotr Czuryłło, Menedżer Projektu. PGZ jest jednym z wiodących producentów sprzętu wojskowego. W jej skład wchodzi kilkadziesiąt państwowych przedsiębiorstw z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nieruchomości
i nowych technologii.

W trakcie 4 dniowych targów nie zabraknie atrakcji. Pierwszego dnia formacja Formoza na przyległym jeziorze zarówno na wodzie jak i w powietrzu, przy wykorzystaniu 2 śmigłowców, zademonstruje swoje możliwości i sprawność działań w pokazie dynamicznym. Żandarmeria przeprowadzi pokaz odbijania zakładników z porwanych autokarów. Kolejne dni to pokazy policji oraz szkolenie antyterrorystyczne dla urzędników państwowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w poszczególnych gminach i powiatach. Zostanie poruszony temat żołnierza przyszłości i technologii z tym związanych.
Na 14tys m2 będzie można obejrzeć sprzęty wojskowe, m.in. czołgi Leopardy, PT91 Twardy polskiej produkcji oraz Rosomaki - polskie wozy bojowe i wiele innych. Dla tych, którzy wolą sprzęt latający nie zabraknie atrakcji – pojawią się śmigłowce MI 24 oraz Sokół w wersji Głuszec. Cały ten sprzęt będzie można zobaczyć, dotknąć oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Na kolejnych 3tys m2 wszystkie możliwe służby mundurowe pokażą nowoczesną technikę wyposażenia służb. 2500 osób z klas mundurowych będzie uczestniczyć w biwaku, a każdy odwiedzający, który wykaże się żołnierską punktualnością, będzie mógł spróbować prawdziwej wojskowej grochówki oraz chleba pieczonego na miejscu w mobilnych piekarniach Wojska Polskiego.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu Pro Defense można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.


Kontakt dla mediów:
Paulina Strygun
Tel. 691 800 535
e-mail: Paulina.Strygun@expomazury.pl

Menedżer Projektu:
Piotr Czuryłło
Tel. 667 773 044
e-mail: Piotr.Czuryllo@expomazury.pl

PZ

autor zdjęć: Pro Defense

dodaj komentarz

komentarze


Niebo pod osłoną
Plan na WAM
Operacja „Szpej” nigdy się nie skończy
Śnieżnik gotowy na Groty
Wojsko ma swojego satelitę!
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Najdłuższa noc
Wojskowa łączność w Kosmosie
Kadłub ORP „Wicher” w drodze do stoczni
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Obywatele chcą być wGotowości
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Pomagaj, nie wahaj się, bądź w gotowości
W ochronie granicy
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Militarne Schengen
Gdy ucichnie artyleria
Combat 56 u terytorialsów
Kalorie to nie wszystko
Mundurowi z benefitami
Orka na kursie
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Smak służby
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Nowe Warmate dla wojska
Nowe zasady dla kobiet w armii
Gala Boksu na Bemowie
Niemieckie wsparcie z powietrza
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Jaśminowe szkolenia na AWL-u
Holenderska misja na polskim niebie
Zawiszacy przywitali pierwsze Borsuki
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pierwsze spojrzenie z polskiego satelity
Wszystkie Kormorany na wodzie
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Zawiszacy przywitali Borsuki
Satelita MikroSAR nadaje
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Kontrakt na ratowanie życia
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Dzień wart stu lat
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Najlepsze projekty dronów nagrodzone przez MON
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
Święto sportowców w mundurach
Szwedzi w pętli
Pancerniacy jadą na misję
Nowe zdolności sił zbrojnych
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Artylerzyści mają moc!
Szef MON-u podsumował rok działania ustawy o obronie cywilnej
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Polski „Wiking” dla Danii
Amunicja od Grupy WB
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Pływacy i panczeniści w świetnej formie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO