moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Seminarium „Bezpieczeństwo – warto rozmawiać”

„Ameryka jest zbyt słaba, by sama rozwiązywać problemy światowe i zbyt potężna, by można je rozwiązać bez niej”. Pod takim hasłem, sformułowanym przez prof. Zbigniewa Brzezińskiego, Koło Naukowe CIRUS organizuje seminarium nt. „Nowe wyznaczniki strategii bezpieczeństwa państw”, które odbędzie się 28 maja 2014 r. o godzinie 9.30 w auli gen. Kuropieski (Biblioteka AON).


Bodźcem do organizacji seminarium było zmieniające się na początku XXI wieku środowisko międzynarodowe, w którym pojawiają się nowe zagrożenia spowodowane między innymi gwałtownym wzrostem znaczenia państw rozwijających się oraz wzrostem liczby konfliktów zbrojnych o charakterze wewnętrznym. Tematyka seminarium uwzględnia także problematykę wzrostu, wraz z rozwojem cywilizacyjnym i naukowym, znaczenia wybranych wyznaczników potęgi i ich wpływu na kształtowanie strategii bezpieczeństwa państw – ze szczególnym uwzględnieniem Polski.

Na seminarium poruszane będą takie zagadnienia, jak:
– Metody minimalizowania „nieznanych niewiadomych”. Pomimo postępu w dziedzinie technologii informacyjnych i projekcji siły, clauswitzowska „mgła i tarcia” wojny jest i zawsze będzie stałym elementem działań i strategii. Konwergencja między matematyczną teorią ryzyka, a teorią finansów behawioralnych podkreśla unikalną klasę obiektów wiedzy,  zwanych „nieznane niewiadome” (rzeczy, o których nie wiemy, że ich nie wiemy), stanowią największe zagrożenie nie tylko bezpieczeństwa, ale również rozwoju współczesnych państw i podmiotów niepaństwowych.
– Implikacje dla rozwoju i wykorzystania wiedzy strategicznej w kontekście uregulowań prawnych sankcjonujących państwowe instytucje naukowe. Wykorzystanie potencjału naukowego do opracowania długoterminowych strategii bezpieczeństwa.
– Implikacje dla szkolenia i rozwoju technologicznego w kontekście działalności US Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA). Jakie są konsekwencje działalności DARPA dla elitarnego szkolenia wojskowego w Polsce? Dlaczego takie inicjatywy długoterminowe są ważne w kontekście bezpośrednich szkoleń taktycznych i strategicznego myślenia o rozwoju?

Wsród zaproszonych gości znajdą się: dr Darius Juszczak z Columbia University, dr Janusz Kazimierz Tanas z Swinburne University of Technology,Stephan Mull – ambasador USA w Polsce, Jean Dunn – ambasador Australii w Polsce, Hiroshi Matsumoto – radca i zastępca szefa Misji ambasady w Polsce, dr hab. Robert Kupiecki – podsekretarz stanu w MON.

Więcej informacji: www.aon.edu.pl

PZ

autor zdjęć: AON

dodaj komentarz

komentarze


Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Polsko-kanadyjska współpraca
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Husarze już w Polsce!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Od cyberkursu po mundurówkę
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Poznaj tajemnice Husarza
WAT wzmacnia „opelotkę”
Początek wielkiej historii
Symbol skupiający wiele znaczeń
Czekamy na F-35
Marsz prawdę ci powie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Wypadek w PKW UNIFIL
Adaptacja i realizm
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Polsko-estońska współpraca
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Bieg ku pamięci bohaterów
Ryś w boksie
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Witajcie w domu, Husarze!
Syndrom Karbali
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Polski wkład w San
Sprawdzian dla zawiszaków
Groźny incydent w Libanie
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Jak wojsko chroni lotniska?
NATO i USA o Iranie
Generał z cienia
Czerwieńsze będą…
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Szkarłatne obroże dla najlepszych czworonogów
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Równanie z „Iksem”
Wojsko zaprasza rodziny
Ochrona lasu dla obronności
Huta Częstochowa bliżej wojska
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Desant na Odrze
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Bez zmian w emeryturach
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Biało-czerwona na Monte Cassino

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO