moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zwycięstwo st. kpr. Anaïs Bescond w Anterselvie

Pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach biatlonowego Pucharu Świata odniosła st. kpr. Anaïs Bescond. Francuzka wygrała sprint we włoskiej Anterselvie, otwierający szóstą rundę zawodów o PŚ w tym sezonie. Najlepiej z Polek spisała się Monika Hojnisz, która zajęła 20. miejsce.

St. kpr. Anaïs Bescond na II Zimowej Olimpiadzie Wojskowej w 2013 roku zajęła szóste miejsce w sprincie, a dzisiaj w Anterselvie odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach biatlonowego Pucharu Świata.

Znakomicie strzelała i biegała w Anterselvie reprezentantka francuskiej armii st. kpr. Anaïs Bescond. W stawce 103 zawodniczek była najlepsza i po raz pierwszy w karierze wywalczyła miejsce na podium w zawodach o Puchar Świata. 26-letnia Francuzka w kategorii seniorek wywalczyła dwa srebrne medale mistrzostw świata – oba w sztafecie (w 2011 i 2012 roku). W sprincie w Anterselvie wygrała z biegnącą tuż za nią z numerem 42. Niemką Andreą Henkel i Białorusinką Darią Domraczewą. Francuzka, choć biegała jedną karną rundę, wyprzedziła o 6,7 s Henkel oraz o 10,1 s Domraczewą, która oddała dwa niecelne strzały. Bescond jest pierwszą zawodniczka z Francji, która stanęła na najwyższym stopniu zawodów o PŚ od 2008 roku. 

Życiowy sukces w Anterselvie odniosła również Amerykanka Susan Dunklee, której 0,6 s zabrakło do miejsca na podium. Bezbłędna na strzelnicy Amerykanka była czwarta i wyprzedziła o 1,1 s również celnie strzelającą Rosjankę Janę Romanową. Szóste miejsce zajęła Norweżka Tora Berger, która biegała jedną karną rundę.

St. kpr. Anaïs Bescond miała trzeci czas ze wszystkich zawodniczek po pierwszym strzelaniu – 7 min 3,7 s. Lepsza od niej o 1,5 s była Domraczewa i o 0,2 s Niemka Franziska Preuss. Czwarta była Rosjanka Olga Wiłuchina (z czasem 7.09,3), a piąta najlepsza z Polek Weronika Nowakowska-Ziemniak (7.09,6). Niestety, aspirująca do wysokiej lokaty Nowakowska-Ziemniak szansę na dobry wynik straciła na drugim strzelaniu, podczas którego trzy ostatnie strzały miała niecelne. Trzy karne rundy zepchnęły najlepszą z Polek po pierwszym strzelaniu na 36. miejsce. Lepiej od niej wypadły Monika Hojnisz (20. lokata) i kpr. Krystyna Pałka (33.). Najlepsza z polskich żołnierek biegała jedną karną rundę po pierwszym strzelaniu. Z kolei st. szer. Paulina Bobak dodatkowe 150 pokonywała po drugim strzelaniu i na mecie zameldowała się na 45. miejscu. Natomiast st. szer. Magdalena Gwizdoń oddała trzy niecelne strzały i zakończyła rywalizację na 53. pozycji. Wszystkie Polki wystąpią w sobotnim biegu pościgowym.    

Wyniki
Sprint kobiet na 7,5 km
1. Anaïs Bescond (Francja) 20 min 30,2 s (1 runda karna)
2. Andrea Henkel (Niemcy) – strata 6,7 s (0)
3. Daria Domraczewa (Białoruś) – 10,1 (2)
4. Susan Dunklee (USA) – 10,7 (0)
5. Jana Romanowa (Rosja) – 11,8 (0)
6. Tora Berger (Norwegia) – 12,5 (1)

20. Monika Hojnisz (Polska) – 48,4 (1)
33. Krystyna Pałka (Polska) – 1.19,1 (1)
36. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) – 1.22,6 (3)
45. Paulina Bobak (Polska) – 1.50,5 (1)
53. Magdalena Gwizdoń (Polska) – 2.00,0 (3).

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Wielkie serce K9
Adaptacja i realizm
Awanse w Dniu Flagi
Powrót WAM-u
NATO i USA o Iranie
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Kosmiczne oko armii
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Systemy antydronowe poszukiwane
Groźny incydent w Libanie
Lekcja 3 Maja
Rzeźnik w rękach GROM-u
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Czekając na czołgi
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Zbrodnia i kłamstwo
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
WAM coraz bliżej Łodzi
Czołgi poszły w las
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Pościg Leopardów
„Kryzys” na AWL-u
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Mundury noszą ludzie
Zły Łęg nie taki straszny
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Marynarz w koreańskim tyglu
Polacy w morskiej tarczy
Mosty nad Narwią
‘X’ Without Unknowns
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Medyczne centrum w Krakowie
JWK trenuje na paralotniach
Wypadek w PKW UNIFIL
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Zbrodnia bez kary
Od cyberkursu po mundurówkę
Szef MON-u na Defence24 Days
Wicepremier apeluje o jedność
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Bieg ku pamięci bohaterów
Syndrom Karbali
Początek wielkiej historii
Pancerne starcie w Świętoszowie
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Nauki i nauczki z Afganistanu
Świat się zbroi na rekordową skalę
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Polska będzie produkować Pantery

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO